07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.39min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Flota: Pewne zwycięstwo na rozpoczęcie przygotowań

W pier­wszej grze kon­trol­nej Lech Poz­nań pokon­ał 3:1 Flotę Świnou­jś­cie. Gole dla Lecha zdobyli Hubert Wołąkiewicz z rzu­tu karnego oraz Bar­tosz Ślusars­ki i Siergiej Kri­wiec. Dla goś­ci do siat­ki trafił Ensar Ari­fović. W piątek piłkarze “Kole­jorza” zagra­ją z Arką Gdy­nia i będzie to ostat­ni sprawdz­ian przed meczem z Żety­su Tałdyko­r­gan w pier­wszej rundzie elim­i­nacji Ligi Europy.

Tren­er Mar­iusz Rumak w dzisiejszym meczu nie zde­cy­dował się na sko­rzys­tanie z usług Marci­na Kamińskiego i Luisa Hen­riqueza. Obaj po zakończe­niu sezonu wyjechali na zgrupowa­nia reprezen­tacji i niedawno wró­cili do tren­ingów. Inny los spotkał Alek­san­dara Tonewa. Buł­gar pojaw­ił się w wyjś­ciowym składzie Lecha.

Na prawej stron­ie for­ma­cji defen­sy­wnej „Kole­jorza” zagrał przymierzany na tę pozy­cję Mateusz Możdżeń, a po drugiej stron­ie Jarosław Rata­jczak, który poprzed­ni sezon spędz­ił na wypoży­cze­niu w Olimpii Grudziądz.

Pier­wszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili piłkarze Lecha Poz­nań. W 11. min­u­cie dwójkową akcją popisali się Siergiej Kri­wiec i Ger­go Lovren­ci­cs. Ten pier­wszy podał na wychodzącego na wolne pole na nowego zawod­ni­ka „Kole­jorza”, który wyłożył piłkę Białorusi­nowi, a ten dłu­go nie zas­tanaw­iał się i uderzył piłkę, która zmierza­ła tuż pod poprzeczkę bram­ki Flo­ty. Pier­ws­zoligow­ca od straty gola ura­tował instynk­towną paradą Dominik Kisiel.

W odpowiedzi niezłym strza­łem popisał się Daniel Chyła. Fut­bolówka po jego pró­bie niez­nacznie minęła poprzeczkę bram­ki strzeżonej przez Krzyszto­fa Kotorowskiego. Flota momen­ta­mi starała się zaskoczyć dość ekspery­men­tal­nie zestaw­ioną for­ma­cję defen­sy­wną, ale mimo kilku błędów obrony Lecha rywale nie mieli wielu możli­woś­ci, aby to uczynić.

W 23. min­u­cie w polu karnym faulowany był Ger­go Lovren­ci­cs, a chwilę później jede­nastkę na bramkę zamienił Hubert Wołąkiewicz. Dwie min­u­ty później Lech mógł pod­wyższyć, kiedy po bard­zo dobrym dośrod­kowa­niu Mateusza Możdże­nia piłkę głową do siat­ki mógł skierować Alek­san­dar Tonew, ale niez­nacznie się z nią minął.

Jeszcze przed prz­er­wą kole­jną okazję mieli zawod­ni­cy pier­ws­zoligowej Flo­ty. W pole karne piłkę wrzu­cał Salomon Nawo, a Michela Ncho uprzedz­ił Manuel Arbole­da i wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili sytu­ację musi­ał wyjaś­ni­ać znów Kolumbi­jczyk, gdy pił­ka po cen­trze z narożni­ka boiska znalazła się na 5 metrze przed bramką Krzyszto­fa Kotorowskiego.

Po prz­er­wie na boisku pojaw­iło się dwóch zawod­ników, których umowy z Lechem wygasają z końce czer­w­ca. Ich wejś­cie znacznie oży­wiło grę „Kole­jorza”. Wspól­nie z Dim­itri­jem Injacem środek pola zdomi­nował Ivan Djur­d­je­vić. Dwój­ka doświad­c­zonych Ser­bów uspokoiła i usta­bi­li­zowała sytu­ację na boisku.

Od tego momen­tu Lech zaczął domi­nować na boisku. Swo­je okaz­je do zdoby­cia bram­ki mieli Alek­san­dar Tonew oraz Bar­tosz Ślusars­ki. Buł­gar w 58. min­u­cie moc­no bił piłkę z narożni­ka boiska. Ta minęła obrońców Flo­ty Świnou­jś­cie i zaskoczyła bramkarza goś­ci, który musi­ał inter­we­niował na raty. Na jego błąd z tyłu czy­hał już Bar­tosz Ślusars­ki. Po kilku sekun­dach na podanie w tem­po zde­cy­dował się Szy­mon Drew­ni­ak, który wypa­trzył Bar­tosza Ślusarskiego, ale napast­nik Lecha został uprzed­zony przez defen­so­ra Floty.

W 64. min­u­cie kap­i­tal­ną akcję na zdoby­cie bram­ki mieli Lechi­ci. Luis Hen­riquez wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Bar­toszowi Ślusarskiemu, który nie trafił w piłkę. Do fut­bolów­ki dopadł jeszcze Siergiej Kri­wiec, który uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Domini­ka Kisiela.

W 71. min­u­cie ład­nym uderze­niem popisał się Krys­t­ian Pieczara, ale pewnie inter­we­niował Krzysztof Kotorows­ki. Po chwili piłkę na połowie prze­ci­wni­ka prze­jął Szy­mon Drew­ni­ak, który wypa­trzył dobrze Dim­itri­je Inja­ca. Serb zagrał do Vojo Uba­pari­pa, ale napast­nik Lecha nie zaskoczył swo­ją próbą golkipera gości.

Flota mogła w 74. min­u­cie wyrów­nać. Jeden z zawod­ników głową zagrał piłkę do Krys­tiana Śpiącz­ki, który wpadł w pole karne i po strza­łem przy słup­ku chci­ał zaskoczyć bramkarza Lecha, lecz doświad­c­zony bramkarz wyczuł intenc­je prze­ci­wni­ka i dobrze inter­we­niował. Chwilę później prob­le­my z pow­strzy­maniem Kuby Sha­lam­beridze, którego Lechi­ci faulem pow­strzy­mali tuż przed polem karnym. Do pił­ki pod­szedł Radosław Jasińs­ki, ale uderzył wysoko nad bramką.

Na nieco pon­ad 10 min­ut przed końcem meczu na fatal­nym błędzie Radosława Jasińskiego sko­rzys­tał Bar­tosz Ślusars­ki. Obroń­ca Flo­ty chci­ał podać piłkę głową do swo­jego bramkarza, ale intenc­je swo­je prze­ci­wni­ka wyczuł napast­nik Lecha, który przelobował Domini­ka Kisiela i pod­wyższył wynik meczu.

W 83. min­u­cie na uderze­nie z dys­tan­su zde­cy­dował się jeszcze Kuba Sha­lam­beridze i z tru­dem inter­we­niował Krzysztof Kotorows­ki. W kole­jnej akcji z drugiej strony boiska Bar­tosz Ślusars­ki cen­trował piłkę wprost na głowę Siergie­ja Kri­w­ca, ale Białorusin uderzył niedokładnie.

To jed­nak nie był koniec emocji na obiek­cie przy ul. Leśnej we Wronkach. W 87. min­u­cie bard­zo dobrym strza­łem popisał się Ensar Ari­fović, piłkę instynk­town­ie odbił Krzysztof Kotorows­ki, ale ta trafiła wprost w rękę Adri­ana Cieśla­ka i sędzia podyk­tował rzut karny. Ten na jede­nastkę zamienił Ensar Ari­fović i było już 2:1.

Taki wynik jed­nak nie utrzymy­wał się dłu­go. Po chwili w pole karne Flo­ty zagrał Bar­tosz Ślusars­ki, tam znalazł się Siergiej Kri­wiec, który efek­townym uderze­niem przelobował bramkarza goś­ci i ustal­ił wynik meczu na 3:1.

LECH POZNAŃFLOTA ŚWINOUJŚCIE 3:1

BRAMKI: ‘24 Wołąkiewicz (k), ‘79 Ślusars­ki, ‘90 Kri­wiec — ‘88 Ari­fović (k)

LECH: Kotorows­ki – Możdżeń (46. Kikut) , Arbole­da (60. Kamińs­ki), Wołąkiewicz (46. Cieślak), Rata­jczak (60. Hen­riquez) – Tonew (60. Ubi­parip), Dry­gas (46. Djur­d­je­vić), Trał­ka (46. Injac), Kri­wiec (32. Drew­ni­ak), Lovren­ci­cs (60. Kri­wiec) – Ubi­parip (32. Ślusarski)

FLOTA: Kisiel – Zalepa (54. Bielec­ki), Kieruzel (46. Rygiel­s­ki), Pet­rich (46. Jasińs­ki) , Niewia­da (80. Ostal­czyk) – Chyła (46. Pieczara), Nna­mani (70. Śpiącz­ka), Mawo (46. Sha­lam­beridze), Kali­nows­ki (46. Fryc) – Yoo (46. Ari­fović), Ncho (46. Testowany I)

Sędzia: Szy­mon Lizak (Poz­nań)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.