Lech — Flota: Pewne zwycięstwo na rozpoczęcie przygotowań

W pier­wszej grze kon­trol­nej Lech Poz­nań pokon­ał 3:1 Flotę Świnou­jś­cie. Gole dla Lecha zdobyli Hubert Wołąkiewicz z rzu­tu karnego oraz Bar­tosz Ślusars­ki i Siergiej Kri­wiec. Dla goś­ci do siat­ki trafił Ensar Ari­fović. W piątek piłkarze “Kole­jorza” zagra­ją z Arką Gdy­nia i będzie to ostat­ni sprawdz­ian przed meczem z Żety­su Tałdyko­r­gan w pier­wszej rundzie elim­i­nacji Ligi Europy.

Tren­er Mar­iusz Rumak w dzisiejszym meczu nie zde­cy­dował się na sko­rzys­tanie z usług Marci­na Kamińskiego i Luisa Hen­riqueza. Obaj po zakończe­niu sezonu wyjechali na zgrupowa­nia reprezen­tacji i niedawno wró­cili do tren­ingów. Inny los spotkał Alek­san­dara Tonewa. Buł­gar pojaw­ił się w wyjś­ciowym składzie Lecha.

Na prawej stron­ie for­ma­cji defen­sy­wnej „Kole­jorza” zagrał przymierzany na tę pozy­cję Mateusz Możdżeń, a po drugiej stron­ie Jarosław Rata­jczak, który poprzed­ni sezon spędz­ił na wypoży­cze­niu w Olimpii Grudziądz.

Pier­wszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili piłkarze Lecha Poz­nań. W 11. min­u­cie dwójkową akcją popisali się Siergiej Kri­wiec i Ger­go Lovren­ci­cs. Ten pier­wszy podał na wychodzącego na wolne pole na nowego zawod­ni­ka „Kole­jorza”, który wyłożył piłkę Białorusi­nowi, a ten dłu­go nie zas­tanaw­iał się i uderzył piłkę, która zmierza­ła tuż pod poprzeczkę bram­ki Flo­ty. Pier­ws­zoligow­ca od straty gola ura­tował instynk­towną paradą Dominik Kisiel.

W odpowiedzi niezłym strza­łem popisał się Daniel Chyła. Fut­bolówka po jego pró­bie niez­nacznie minęła poprzeczkę bram­ki strzeżonej przez Krzyszto­fa Kotorowskiego. Flota momen­ta­mi starała się zaskoczyć dość ekspery­men­tal­nie zestaw­ioną for­ma­cję defen­sy­wną, ale mimo kilku błędów obrony Lecha rywale nie mieli wielu możli­woś­ci, aby to uczynić.

W 23. min­u­cie w polu karnym faulowany był Ger­go Lovren­ci­cs, a chwilę później jede­nastkę na bramkę zamienił Hubert Wołąkiewicz. Dwie min­u­ty później Lech mógł pod­wyższyć, kiedy po bard­zo dobrym dośrod­kowa­niu Mateusza Możdże­nia piłkę głową do siat­ki mógł skierować Alek­san­dar Tonew, ale niez­nacznie się z nią minął.

Jeszcze przed prz­er­wą kole­jną okazję mieli zawod­ni­cy pier­ws­zoligowej Flo­ty. W pole karne piłkę wrzu­cał Salomon Nawo, a Michela Ncho uprzedz­ił Manuel Arbole­da i wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili sytu­ację musi­ał wyjaś­ni­ać znów Kolumbi­jczyk, gdy pił­ka po cen­trze z narożni­ka boiska znalazła się na 5 metrze przed bramką Krzyszto­fa Kotorowskiego.

Po prz­er­wie na boisku pojaw­iło się dwóch zawod­ników, których umowy z Lechem wygasają z końce czer­w­ca. Ich wejś­cie znacznie oży­wiło grę „Kole­jorza”. Wspól­nie z Dim­itri­jem Injacem środek pola zdomi­nował Ivan Djur­d­je­vić. Dwój­ka doświad­c­zonych Ser­bów uspokoiła i usta­bi­li­zowała sytu­ację na boisku.

Od tego momen­tu Lech zaczął domi­nować na boisku. Swo­je okaz­je do zdoby­cia bram­ki mieli Alek­san­dar Tonew oraz Bar­tosz Ślusars­ki. Buł­gar w 58. min­u­cie moc­no bił piłkę z narożni­ka boiska. Ta minęła obrońców Flo­ty Świnou­jś­cie i zaskoczyła bramkarza goś­ci, który musi­ał inter­we­niował na raty. Na jego błąd z tyłu czy­hał już Bar­tosz Ślusars­ki. Po kilku sekun­dach na podanie w tem­po zde­cy­dował się Szy­mon Drew­ni­ak, który wypa­trzył Bar­tosza Ślusarskiego, ale napast­nik Lecha został uprzed­zony przez defen­so­ra Floty.

W 64. min­u­cie kap­i­tal­ną akcję na zdoby­cie bram­ki mieli Lechi­ci. Luis Hen­riquez wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Bar­toszowi Ślusarskiemu, który nie trafił w piłkę. Do fut­bolów­ki dopadł jeszcze Siergiej Kri­wiec, który uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Domini­ka Kisiela.

W 71. min­u­cie ład­nym uderze­niem popisał się Krys­t­ian Pieczara, ale pewnie inter­we­niował Krzysztof Kotorows­ki. Po chwili piłkę na połowie prze­ci­wni­ka prze­jął Szy­mon Drew­ni­ak, który wypa­trzył dobrze Dim­itri­je Inja­ca. Serb zagrał do Vojo Uba­pari­pa, ale napast­nik Lecha nie zaskoczył swo­ją próbą golkipera gości.

Flota mogła w 74. min­u­cie wyrów­nać. Jeden z zawod­ników głową zagrał piłkę do Krys­tiana Śpiącz­ki, który wpadł w pole karne i po strza­łem przy słup­ku chci­ał zaskoczyć bramkarza Lecha, lecz doświad­c­zony bramkarz wyczuł intenc­je prze­ci­wni­ka i dobrze inter­we­niował. Chwilę później prob­le­my z pow­strzy­maniem Kuby Sha­lam­beridze, którego Lechi­ci faulem pow­strzy­mali tuż przed polem karnym. Do pił­ki pod­szedł Radosław Jasińs­ki, ale uderzył wysoko nad bramką.

Na nieco pon­ad 10 min­ut przed końcem meczu na fatal­nym błędzie Radosława Jasińskiego sko­rzys­tał Bar­tosz Ślusars­ki. Obroń­ca Flo­ty chci­ał podać piłkę głową do swo­jego bramkarza, ale intenc­je swo­je prze­ci­wni­ka wyczuł napast­nik Lecha, który przelobował Domini­ka Kisiela i pod­wyższył wynik meczu.

W 83. min­u­cie na uderze­nie z dys­tan­su zde­cy­dował się jeszcze Kuba Sha­lam­beridze i z tru­dem inter­we­niował Krzysztof Kotorows­ki. W kole­jnej akcji z drugiej strony boiska Bar­tosz Ślusars­ki cen­trował piłkę wprost na głowę Siergie­ja Kri­w­ca, ale Białorusin uderzył niedokładnie.

To jed­nak nie był koniec emocji na obiek­cie przy ul. Leśnej we Wronkach. W 87. min­u­cie bard­zo dobrym strza­łem popisał się Ensar Ari­fović, piłkę instynk­town­ie odbił Krzysztof Kotorows­ki, ale ta trafiła wprost w rękę Adri­ana Cieśla­ka i sędzia podyk­tował rzut karny. Ten na jede­nastkę zamienił Ensar Ari­fović i było już 2:1.

Taki wynik jed­nak nie utrzymy­wał się dłu­go. Po chwili w pole karne Flo­ty zagrał Bar­tosz Ślusars­ki, tam znalazł się Siergiej Kri­wiec, który efek­townym uderze­niem przelobował bramkarza goś­ci i ustal­ił wynik meczu na 3:1.

LECH POZNAŃ – FLOTA ŚWINOUJŚCIE 3:1

BRAMKI: ‘24 Wołąkiewicz (k), ‘79 Ślusars­ki, ‘90 Kri­wiec — ‘88 Ari­fović (k)

LECH: Kotorows­ki – Możdżeń (46. Kikut) , Arbole­da (60. Kamińs­ki), Wołąkiewicz (46. Cieślak), Rata­jczak (60. Hen­riquez) – Tonew (60. Ubi­parip), Dry­gas (46. Djur­d­je­vić), Trał­ka (46. Injac), Kri­wiec (32. Drew­ni­ak), Lovren­ci­cs (60. Kri­wiec) – Ubi­parip (32. Ślusarski)

FLOTA: Kisiel – Zalepa (54. Bielec­ki), Kieruzel (46. Rygiel­s­ki), Pet­rich (46. Jasińs­ki) , Niewia­da (80. Ostal­czyk) – Chyła (46. Pieczara), Nna­mani (70. Śpiącz­ka), Mawo (46. Sha­lam­beridze), Kali­nows­ki (46. Fryc) – Yoo (46. Ari­fović), Ncho (46. Testowany I)

Sędzia: Szy­mon Lizak (Poz­nań)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress