02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.8godz.33min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Górnik: Piękny strzał Keity dał zwycięstwo “Kolejorzowi”

Lech — Górnik: Piękny strzał Keity dał zwycięstwo “Kolejorzowi”

Z meczu prze­ci­wko Górnikowi Łęcz­na kibice zapamię­ta­ją jed­no… pięknego gola Mouhame­da Keity. Był to o tyle ważny gol, że jedyny w tym meczu. Wejś­cie skrzy­dłowego było strza­łem w dziesiątkę Macie­ja Skorży. 

Po słabym meczu w wyko­na­niu Lecha w Kiel­cach i stra­cie punk­tów kibice liczyli, że „Kole­jorz” w spotka­niu z beni­aminkiem pokaże się z dużo lep­szej strony. Pier­wsze min­u­ty niedziel­nego meczu nie napawały optymizmem. Owszem, gospo­darze dużej utrzymy­wali się przy piłce, ale nie potrafili zagroz­ić bram­ce strzeżonej przez Prusaka.

Być może wpływ na to miało ustaw­ie­nie Lecha. Sztab szkole­niowy zde­cy­dował się na wys­taw­ie­nie na lewym skrzy­dle Jevti­cia. Szwa­j­car jest nom­i­nal­nym środ­kowym pomoc­nikiem, dlat­ego częs­to zmieni­ał się pozy­c­ja­mi ze swoi­mi kolega­mi. Na lewej stron­ie boiska grał m.in. Pawłows­ki oraz Hamalainen.

Na skrzy­dło schodz­ił także Sada­jew, którego walorów w ogóle nie wyko­rzysty­wali jego part­nerzy z zespołu. Czeczeńs­ki napast­nik częs­to schodz­ił po piłkę w głąb pola, ale nie przynosiło to więk­szych efek­tów, dlat­ego w prz­er­wie tren­er Sko­rża postanow­ił zmienić go i w drugiej połowie na boisko pojaw­ił się Lovrencsics.

Nie miało to więk­szego wpły­wu na grę Lecha, ponieważ to beni­aminek z Łęcznej pier­wszy groźnie zaatakował. Już w pier­wszej połowie Górnik grał odważnie, ale zabrakło mu szczęś­cia, aby wyko­rzys­tać błędy Gos­tom­skiego, który trzy razy minął się z piłką. W drugą połowę bramkarz Lecha wszedł już znacznie lep­iej i po niespeł­na dziesię­ciu min­u­tach gry ura­tował „Kole­jorza” od straty gola, gdy zza pola karnego obok słup­ka strze­lał Burkhardt.

Moż­na było się spodziewać, że w końcu inic­jaty­wę prze­ją gospo­darze. I tak się stało. Z tej przewa­gi nic jed­nak nie wynikało. Lechi­ci mieli prob­lem nie tylko ze zbliże­niem się do bram­ki Górni­ka oraz z odd­aniem strza­łu. W 67. min­u­cie w dobrej sytu­acji znalazł się Trał­ka, ale jego uderze­nie zablokował w ostat­niej chwili Bielak.

Na niespeł­na kwad­rans przed końcem meczu na boisku pojaw­ił się Kei­ta. Jego pier­wszy kon­takt z piłką nie był udany, ale kil­ka min­ut później było już tylko lep­iej. W 79. min­u­cie zde­cy­dował się na strzał z wydawało się… sza­lonej pozy­cji. Była to jed­nak znakomi­ta decyz­ja. Pił­ka po tym uderze­niu z 40 metrów wylą­dowała w samym okienku, a Lech objął prowadze­niu w meczu, w którym już nic kibiców nie mogło zaskoczyć.

Po zdoby­ciu bram­ki Lech cofnął się i bronił zwycięst­wa. Goś­cie z Łęcznej tego jed­nak nie wyko­rzys­tali i “Kole­jorz” wygrał wcale nie łatwe spotkanie, awan­su­jąc na szóste miejsce w tabeli.

LECH POZNAŃGÓRNIK ŁĘCZNA 1:0

BRAMKI: ‘79 Keita

Żółte kart­ki: Hamalainen — Nowak, Bozok

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Hen­riquez – Pawłows­ki (77. Kei­ta), Trał­ka, Linet­ty, Jevtić (67. Kow­nac­ki) – Hamalainen – Sada­jew (46. Lovrencics)

GÓRNIK: Prusak – Mierze­jew­s­ki, Szmatiuk, Bożić, Mraz – Bonin(74. Hasani), Bielak, Nowak, Bozok (75. Sza­ła­chows­ki) – Burkhardt – Cernych

Widzów: 14 882

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.