27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.54min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Górnik: Tylko zwycięstwo!

Lech-Górnik: Tylko zwycięstwo!

W 33. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym boisku z Górnikiem Zabrze. W rundzie zasad­niczej poz­na­ni­a­cy dwukrot­nie wygrali z zabrzanami.

 W listopadzie w Poz­na­niu lechi­ci tri­um­fowali 3:1, a nie tak dawno w Zabrzu było 3:0 dla podopiecznych tren­era Mar­iusza Ruma­ka. Spotkanie choć wysoko wygrane przez Kole­jorza były różne. W pier­wszej połowie na Inea Sta­dion­ie poz­na­ni­a­cy nie mogli odnaleźć swo­jego sty­lu gry, do prz­er­wy prze­gry­wali po bram­ce Nakoul­my. Na drugą część meczu wys­zli zmo­bi­li­zowani i po golach Lovrenc­sic­sa, Kamińskiego oraz Teodor­czy­ka skom­ple­towali trzy punk­ty. W Zabrzu przez całe spotkanie było pod kon­trolą lechitów.

W poprzed­niej kole­jce Kole­jorz wygrał w Byd­goszczy z Zaw­isza 2:1. Cały czas jed­nak utrzy­mu­je się przewa­ga punk­towa stołecznej drużyny. Atutem Kole­jorza w spotka­niu z Górnikiem będzie własne boisko. Poz­na­ni­a­cy w stol­i­cy Wielkopol­s­ki prze­grali ostat­nio we wrześniu z Pogo­nią. Seria sied­miu wygranych z rzę­du na włas­nym tere­nie nie może być przerwana.

Górnik nie prezen­tu­je już tak znakomitej formy jak jesienią. W ostat­niej kole­jce zabrzanie wygrali z Ruchem 2:0 i zbliżyli się do stre­fy miejsc pre­miowanych awansem do europe­js­kich pucharów. Jed­nak na wyjaz­dach Górnik nie prezen­tu­je się najlepiej. Ostat­ni raz wygrał  w październiku z “Jagą”.

W sobot­nim meczu niepewny jest wys­tęp Łukasza Teodor­czy­ka. Za kart­ki pauzu­ją Krzysztof Kotorows­ki oraz Hubert Wołąkiewicz. W meczu nie wys­tąpią też na pewno Keb­ba Ceesay, Vojo Ubi­parip oraz Jas­min Burić. Górnik nie będzie reprezen­towany przez m. in. Szy­mona Drew­ni­a­ka, który w week­end roze­gra spotkanie w meczu rez­erw. Poz­na­ni­ak nie mógł­by wys­tąpić w meczu prze­ci­wko Lechowi z powodu zapisu w kontrakcie.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.