Lech gromi Znicz… ale z problemami

Lech gromi Znicz… ale z problemami

Lech Poz­nań pokon­ał na wyjeździe Znicz Pruszków 5:1. Początek spotka­nia należał do lechitów. Szy­bko strzelona bram­ka przez Linet­tego zapowiadała mecz pod pełną kon­trolą „Kole­jorza”. W drugiej połowie do gło­su dos­zli jed­nak gospo­darze i zdołali wyrów­nać dzię­ki uderze­niu Jędrycha. Znicz Pruszków zaczął coraz częś­ciej i śmielej atakować. Tren­er Sko­rża w 60. min­u­cie zde­cy­dował się na wprowadze­nie Sada­je­wa i to jego gra zde­cy­dowała o wygranej Lecha. Czeczen brał udzi­ał przy trzech bramkach, w jed­nej asys­tu­jąc Formel­li, a w dwóch pozostałych wpisu­jąc się na listę strzel­ców. Ostat­nią bramkę w dolic­zonym cza­sie gry strzelił Kei­ta. Przewa­ga czterech bramek przed rewanżem w Poz­na­niu to pew­na zal­icz­ka piłkarzy “Kole­jorza”.

Pier­wszy cel­ny strzał w meczu w 8. min­u­cie odd­ał Muhamed Kei­ta ze stałego frag­men­tu gry. Pomoc­nik Lecha z pon­ad 30 metrów uderzył tech­nicznie na bramkę Biga­jskiego. Golkiper Znicza zdołał jed­nak obronić fut­bolówkę na rzut rożny.

Z prowadzenia lechi­ci mogli się cieszyć w 17. min­u­cie. Z lewego skrzy­dła dośrod­kowywał Formel­la. Obroń­ca Znicza niepo­rad­nie wybił piłkę, która wpadła pod nogi Linet­tego. Ten z pier­wszej pił­ki, bez zas­tanowienia skierował piłkę do siatki.

Do wyrów­na­nia mogło dojść niecałe 10 min­ut później, gdy przed polem karnym piłkę otrzy­mał Górs­ki. Napast­nik Znicza przyjął po crossowym poda­niu piłkę na klatkę pier­siową i z póło­bro­tu uderzył na bramkę Lecha. Na szczęś­cie dla „Kole­jorza”, Jas­min Burić zdołał wybronić piłkę lecącą w samo okienko.

Pomi­mo widocznej przewa­gi Lecha, pruszkowian­ie nie rezyg­nowali. Świet­ną okazję miał do strze­le­nia bram­ki Grud­niews­ki, który dostał piłkę od Górskiego. Jed­nak pomoc­nik Znicza nie zdołał wyko­rzys­tać okazji i z 5 metrów posłał piłkę pon­ad poprzeczkę.

Dru­ga połowa zaczęła się w wymar­zony sposób dla gospo­darzy. W 50. min­u­cie długie podanie doszło do Niewulisa, który główką zgrał w pole karne do Jędrycha. Ten z wole­ja uderzył piłkę i pokon­ał bramkarza Lecha.

Chwilę później Znicz mógł się cieszyć z prowadzenia. Akc­ja została roze­grana w iden­ty­czny sposób. Najpierw zgranie pił­ki główką w pole karne, później uderze­nie z 5. metra. Jed­nak pił­ka uder­zona przez Niewulisa trafiła tylko w słupek.

Po wejś­ciu Sada­je­wa gra Lecha zmieniła się diame­tral­nie. W prze­ciągu 7 min­ut od wejś­cia Czeczena Lech strzelił trzy bram­ki. Pier­wszą w 63. min­u­cie, gdy Sada­jew z lewego skrzy­dła po zie­mi dośrod­kował piłkę. Najpierw fut­bolówka minęła obrońców, później trafiła do niekry­tego Formel­li, a ten z pier­wszej pił­ki wpakował ją do siat­ki Bigajskiego.

Trze­cia bram­ka padła min­utę później. Na dry­bling i indy­wid­u­al­ną akcję zde­cy­dował się w grani­cach pola karnego Łukasz Trał­ka. Pił­ka jed­nak niefor­tun­nie odbiła się od obroń­cy Znicza i powędrowała do Zau­ra Sada­je­wa. Jedyne, co musi­ał zro­bić napast­nik Lecha, to przyłożyć nogę.

Lech zaczął panować nad prze­biegiem spotka­nia. Każ­da kole­j­na akc­ja stawała się groźniejsza od poprzed­niej. W 67. min­u­cie nieuwagę Znicza po raz kole­jny wyko­rzys­tał Sada­jew, który po poda­niu Kow­nack­iego z 11 metrów nie dał szans golkiper­owi gospodarzy.

Wynik przy­p­ieczę­tował w ostat­niej min­u­cie dolic­zonego cza­su gry Muhamed Kei­ta. Z prawej strony dogry­wał do niego Pawłows­ki. Pomoc­nik Lecha będąc na 16 metrze uderzył piłkę pod poprzeczkę.

ZNICZ PRUSZKÓWLECH POZNAŃ 1:5 (0:1)

BRAMKI: ’17 Linet­ty, ’63 Formel­la, ’64; ’67 Sada­jew, ’90 Kei­ta – ’50 Jędrych

Żółte kart­ki: Niewulis, Trałka

Czer­wona kart­ka: Górski

ZNICZ: Biga­js­ki – Rack­iewicz, Niewulis, Gurzę­da, Jędrych, Kuchars­ki – Nawroc­ki (69. Banaszews­ki), Tom­czyk, Biedrzys­ki (79. Chrzanows­ki), Grud­niews­ki (69. Żurek) — Górski

LECH: Burić – Ceesay, Kadar, Kamińs­ki, Hen­riquez – Trał­ka, Linet­ty (45. Djoum) – Formel­la (71. Formel­la), Kow­nac­ki, Kei­ta – Ubi­parip (60. Sadajew)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress