02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.54min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech gubi się w zeznaniach

lnminiaturka portalSztab szkole­niowy Lecha po raz kole­jny zde­cy­dował się na nie wypełnie­nie osiem­nast­ki mec­zowej. W kadrze znalazło się tylko siedem­nas­tu zawod­ników. Zresztą taka sytu­ac­ja miała miejsce nie po raz pierwszy.

Lech to jed­nak nie tylko osiem­nas­tu zawod­ników. I nawet jeśli z kon­tuzjowanych piłkarzy moż­na złożyć mec­zową jede­nastkę, to poza nimi jest jeszcze kilku młodych chłopaków, dla których dużym powo­dem do dumy był­by sam fakt , że usi­adł na ław­ce. Na ław­ce usi­adło dzisi­aj siedem­nas­tu chłopaków, ale tren­er na kon­fer­encji po meczu stwierdz­ił, że Pawłows­ki i Hamalainen nie byli­by wstanie zagrać. Po co więc tren­er zde­cy­dował się powołać ich do kadry meczowej?

- Szymek nie był wstanie zagrać w tym meczu. Bada­nia były ok, ale po roz­mowie stwierdz­iłem, że to zbyt duże ryzyko. Trze­ba na mecze patrzeć nie tylko w kon­tekś­cie tego spotka­nia, ale więk­szej licz­by meczów — przyz­nał Rumak.

Do wejś­cia na boisko szykował się na dziesięć min­ut przed końcem spotka­nia Darek Formel­la, który miał zmienić kon­tuzjowanego Ger­go Lovren­ci­c­sa. Węgi­er jed­nak ozdrowiał i ostate­cznie niespeł­na 18-let­ni pomoc­nik nie pojaw­ił się na boisku.

- Darek? On był szykowany do wejś­cia, gdy Ger­go był opa­try­wany przez lekarzy, ale nie chci­ałem tracić cza­su na tę zmi­anę — tłu­maczy trener.

Chwila, chwila. Nie chci­ałem tracić cza­su na zmi­anę? Ile, 30 sekund, 15 sekund? No litoś­ci. Ger­go poza poje­dynczy­mi zagra­ni­a­mi był dzisi­aj dra­maty­czny. Dużo strat, niepotrzeb­ne dry­blin­gi. Kil­ka min­ut do koń­ca spotka­nia to bard­zo dobry moment, żeby dać szan­sę Formel­li. Na jego miejs­cu trud­no było­by mi opanować ner­wy. Jestem ubrany w mec­zową koszulkę, mam założone buty, a kartecz­ka ze zmi­aną jest już wyp­isana w ręku team man­agera, czyli Dar­iusza Motały. I co? szko­da było cza­su? Naprawdę?

Wielkie gadanie o Akademii, uzdol­nionej młodzieży moż­na sobie podarować. Jeśli Michał Jakóbows­ki, który z powodze­niem wys­tępował w I‑ligowej War­cie, był jej motorem napę­dowym, nie jest wstanie w takiej sytu­acji nawet usiąść na ław­ce, to nie usiądzie już na niej nigdy.

Lech upadł nisko. Tren­er stracił panowanie nad sytu­acją. Powo­dem, dla którego w osiem­nastce mec­zowej nie znalazł się żaden z dołowanych w czwartek do Ekstrak­lasy chłopaków? W sobotę mają ważny mecz w rez­erwach. Czekaj. W rez­erwach? W czwartym poziomie roz­gry­wek. Czy on fak­ty­cznie jest ważniejszy od Lecha? Od Lecha pogrążone w kryzysie, kon­tuzjowanych i boryka­jącego się z kłopotem funkcjonowa­nia jak pro­fesjon­al­ny klub sportowy, na który się wzoruje.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.