10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.51min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Jagiellonia: Brawo Lech! Brawo kibice! Piękna niedziela przy Bułgarskiej!

Lech — Jagiellonia: Brawo Lech! Brawo kibice! Piękna niedziela przy Bułgarskiej!

W hicie 27. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Kole­jorz pokon­ał na włas­nym boisku Jagiel­lonię Białys­tok 5:1. Tym samym zmiejszył stratę do lid­eru­jącej właśnie drużyny z Pod­la­sia do pię­ciu punk­tów. Na listę strzel­ców wpisy­wali się Chris­t­ian Gytk­jear, Emir Dilaver Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak oraz Łukasz Trał­ka, zaś dla goś­ci trafił Arvy­das Novikovas.

Od pier­wszych min­ut spotka­nia to goś­cie byli stroną domin­u­jącą i na niewiele pozwalali podopiecznym Nena­da Bjel­i­cy. Do pier­wszej groźnej sytu­acji doszło w 13. min­u­cie, kiedy to piłkę na skrzy­dle dobrze wywal­czył Mario Situm i po dogra­niu jej w pole karne niewiele brakowało, by Chris­t­ian Gytk­jaer umieś­cił ją w siatce. Chwilę później swo­ją okazję do strze­le­nia gola miał też Robert Gum­ny, lecz jego uderze­nie zza pola karnego prz­ele­ci­ało nad poprzeczką bram­ki strzeżonej przez Mar­iusza Paweł­ka. Piłkarze Jagiel­loni udowod­nili swo­ją przewagę w 18. min­u­cie, kiedy to na prowadze­nie wyprowadz­ił ich Arvy­das Noviko­vas. Bram­ka padła po skutecznym kon­trataku “2 na 1”, który to został wyprowad­zony po błędzie due­tu Radut-Vujadi­nović. 7 min­ut po tym jak Noviko­vas wyprowadz­ił goś­ci na prowadze­nie do siat­ki trafił Mario Situm. Pił­ka znalazła się jed­nak w bram­ce po ogrom­nym zamiesza­niu w polu karnym Paweł­ka. Wszys­tko to spraw­iło, że sędzia Tomasz Musi­ał zde­cy­dował się sko­rzys­tać z wide­ow­ery­fikacji i anu­lował gola Chor­wa­ta. Cała ta sytu­ac­ja wpłynęła jed­nak na lechitów moty­wu­ją­co. W 39. min­u­cie po bard­zo dobrym dośrod­kowa­niu w pole karne goś­ci na listę strzel­ców uderze­niem głową wpisał się Gytk­jaer, dla którego był to 12. gol w sezonie. Mar­i­an Kele­men nie miał w tej sytu­acji szans na skuteczną inter­wencję. Arbiter główny tego meczu zde­cy­dował się przedłużyć pier­wszą połowę aż o 6 min­ut — spowodowane to było długą prz­er­wą po niepraw­idłowej bram­ce Situ­ma, kiedy to trwały kon­sul­tac­je VAR.

Drugą część meczu oba zespoły rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych w składach. Kole­jorz po prz­er­wie dosłown­ie ruszył na Jagiel­lonię. W ciągu 5 min­ut dwie dobre okaz­je do strze­le­nia gola miał duńs­ki napast­nik Lecha. Podopiecznym Nena­da Bjel­i­cy udało się potwierdz­ić dom­i­nację po prz­er­wie poprzez zdoby­cie bram­ki. Na prowadze­nie Poz­nańską Loko­mo­ty­wę wyprowadz­ił Emir Dilaver, który umieś­cił fut­bolówkę w siatce strza­łem barkiem, po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego. W dal­szej fazie meczu żad­na z drużyn nie odstaw­iała nogi i zro­bił się typowy mecz wal­ki. Lechi­ci bram­ce Kele­me­na zagrozili dopiero w 70. min­u­cie, kiedy to strzał Radosława Majew­skiego zza pola karnego został nieste­ty wybro­niony przez golkipera goś­ci. Chwilę później kole­jną okaz­je w tym meczu miał Gytk­jaer, ale jego uderze­nie głową wybił z linii bramkowej Kele­men. W 74. na min­u­cie Bjel­i­ca zde­cy­dował się wprowadz­ić na murawę zawod­ni­ka, którego od kliku kole­jek nie widzieliśmy w szere­gach Lecha — mowa o Darko Jevti­ciu. Jak się okaza­ło dwie min­u­ty poźniej była to bard­zo trafiona decyz­ja, ponieważ Szwa­j­car najpierw wywal­czył rzut karny, po czym pewnie ją wyko­rzys­tał wyprowadza­jąc Lecha na dwubramkowe prowadze­nie. Jak się okaza­ło nie był to koniec strz­elec­kich popisów lechitów w tym spotka­niu, ponieważ bramkę zdobył świeżo wprowad­zony na boisko Kamil Jóźwiak. Młody skrzy­dłowy zgar­nął piłkę wybitą po rzu­cie rożnym i wid­owiskowym uderze­niem z wole­ja trafił do siat­ki. Kole­jorz dobił rywali trafi­a­jąc do bram­ki po raz pią­ty — tym razem fut­bolówkę w siatce umieś­cił strza­łem głową Łukasz Trałka.

Lech zwyciężył w tym spotka­niu 5:1 i aż żal, że ten mecz dobiegł koń­ca, ponieważ bard­zo przy­jem­nie oglą­dało się grę podopiecznych Nena­da Bjelicy.

Lech Poz­nań — Jagiel­lonia Białys­tok 5:1 (1:1)

Bram­ki: 39. Gytk­jaer, 54. Dilaver, 77. Jevtić, 85. Jóźwiak, 89. Trał­ka  18. Noviko­vas

Żółte kart­ki: 56. Trał­ka — 45. Run­je, 55. Świder­s­ki, 72. Burliga

Lech: Burić — Gum­ny, Dilaver (68. Jan­ic­ki), Vujadi­nović, Kostevych — Trał­ka, Gajos — Situm (83. Jóźwiak), Majew­s­ki, Radut (74. Jevtić)  — Gytkjaer

Jagiel­lonia: Pawełek (29. Kele­men)- Burli­ga, Run­je, Guti, Guil­herme — Wlazło, Romanchuk — Frankows­ki, Pospisil (75. Świder­s­ki), Noviko­vas — Bez­jak (65. Sheridan)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.