Lech-Jagiellonia: Wygrać i utrzymać przewagę

Lech-Jagiellonia: Wygrać i utrzymać przewagę

W 32. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się przed włas­ną pub­licznoś­cią z Jagiel­lonią Białystok. 

Obie drużyny mierzyły się ze sobą już trzykrot­nie w tym sezonie. We wrześniu, na inau­gu­rację pra­cy tren­era Macie­ja Sko­rży w Kole­jorzu, poz­na­ni­a­cy ulegli na Pod­la­siu białos­toczanom 1:0. Potem było już tylko lep­iej. Pod koniec październi­ka po emocjonu­ją­cym spotka­niu Pucharu Pol­s­ki Lech okazał się lep­szy od “Jagi” dopiero po 120 min­u­tach gry. Wynik efek­towny, 6:2, ale dopiero dogry­wka wyłoniła ćwierć­fi­nal­istę roz­gry­wek. W rundzie rewanżowej lechi­ci wygrali z “Jagą” 2:0 po bramkach obrońców — Bar­ry’ego Dou­glasa oraz Tomasza Kędziory.

Piłkarze poz­nańskiego Lecha przys­tąpią do poje­dynku moc­no zmo­ty­wowa­niu po ubiegło­ty­god­niowej wygranej przy Łazienkowskiej. Tri­umf nad Legią przed ich włas­ną pub­licznoś­cią i awans na fotel lid­era na pewno pod­niósł morale zawod­ników tren­era Macie­ja Skorży.

Jagiel­lonia w poprzed­niej kole­jce zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. Piłkarze z Białegos­toku będą na pewno chcieli zre­ha­bil­i­tować się swoim kibi­com, tym bardziej, że na pewno czu­ją na ple­cach odd­ech Wisły Kraków, która ma na swoim kon­cie tyle samo punk­tów (po 26).

W niedziele popołud­nie na boisko przy Buł­garskiej wybieg­ną dwie moc­ne drużyny. Jagiel­lonia nie zamierza odpuszczać wal­ki o tytuł mistrzowski.

Tren­er Maciej Sko­rża na pewno nie będzie mógł wys­taw­ić pauzu­jącego za kart­ki Paulusa Ara­ju­uri’ego. Do gry nie jest zdol­ny także Ger­go Lovrenc­sics oraz Niklas Zulciak.

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress