06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.45min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Jagiellonia: Zrehabilitować się za Podbeskidzie

Lech — Jagiellonia: Zrehabilitować się za Podbeskidzie

Już dzisi­aj o godzinie 15:30 na INEA Sta­dion­ie “Kole­jorz” roze­gra mecz z Jagiel­lonią Białys­tok w ramach 24. kole­j­ki Ekstraklasy.

Poprzed­ni tydzień nie należał do lechitów. Marny wys­tęp, bez­nadziejny wynik, kon­tuz­ja nowo nabytego napast­ni­ka, tak w skró­cie — nic ciekawego  o spotka­niu z Podbeskidziem nie moż­na powiedzieć. Stare piłkarskie powiedze­nie brz­mi: “Jesteś tak dobry, jak twój ostat­ni mecz”. Wszyscy mamy nadzieję, że jest to powiedziane na wyrost. Lech nadal ma bard­zo dużą szan­sę na “pudło”, a moż­na pokusić się o tezę, że nawet o mistrzostwo.

Na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Urban mówił o nastaw­ie­niu piłkarzy, o tym jak zawod­nik reagu­je po porażce: Po porażce piłkarz czeka, żeby spotkanie było jak najszy­b­ciej. Mam nadzieję, że wszyscy są głod­ni rewanżu — mówił Urban.

Rywal­iza­c­ja pomiędzy tymi dwoma zespoła­mi zapowia­da się naprawdę ciekaw­ie. Jagiel­lonia wal­czy o miejsce w pier­wszej ósem­ce, nato­mi­ast Lech chce się zbliżyć do pier­wszej trój­ki. Poprzed­nie spotkanie między tymi zespoła­mi zakończyło się zwycięst­wem Jagiel­lonii na swoim sta­dion­ie. Wtedy zwycięską bramkę dla Białos­toczan strzelił Prze­mysław Frankows­ki, który po wznowie­niu roz­gry­wek, jak na razie nie wpisał się na listę strzel­ców. Tren­er Urban mówiąc o spotka­niu pod­kreślał, że to zawsze Lech będzie fawory­tem na swoim sta­dion­ie i trze­ba o tym pamię­tać: Spotkanie może inaczej się zakończyć. Jaga może spoko­jnie wskoczyć do 8. Mam nadzieję, że my będziemy też wyżej. Mecz zapowia­da się ciekaw­ie. Lech jest fawory­tem na włas­nym tere­nie zawsze. Moim zdaniem w każdym meczu u siebie jesteśmy fawory­tem, jeśli to się nie potwierdza, to coś jest nie tak. Gdy­byśmy grali za tydzień z Podbeskidziem Biel­sko-Biała na wyjeździe, to znowu bym powiedzi­ał, że jesteśmy fawory­tem — zaz­naczał selekcjon­er poz­nańskiego Lecha.

Jagiel­lonia do Lecha traci trzy punk­ty. W środ­kowej częś­ci tabeli jest “wiel­ki tłok” i każdy punkt się liczy, tym bardziej, że te punk­towe różnice zostaną jeszcze bardziej zni­welowane po podziale punk­tów po 30. kolejce.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Złot­ka zabrz­mi punk­tu­al­nie o 15:30 na INEA Stadionie.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.