Lech — Jarota: Lech wygrał z rekonwalescentami w składzie

Lech — Jarota: Lech wygrał z rekonwalescentami w składzie

Lech Poz­nań wygrał mecz sparingowy z Jarotą Jarocin 3:0. Wszys­tkie bram­ki padły jeszcze w pier­wszej częś­ci spotka­nia. Gole zdobyli Hen­riquez, Formel­la i Wołąkiewicz.

Mecz kon­trol­ny był okazją do gry dla piłkarzy, którzy w ostat­nim cza­sie grali mniej, a także dla powraca­ją­cych po urazach. Wys­tąpiło w nim również trzech graczy z zespołu rez­erw — Zul­ci­ak, Rymar i Serafin.

Dla kibiców bard­zo dobrą infor­ma­cją przed niedziel­nym meczem z GKS-em Bełchatów jest nie tylko wynik, ale również powrót do zespołu Karo­la Linet­tego, który zagrał 30 min­ut. W podob­nym wymi­arze cza­su na boisku wys­tąpił Ger­go Lovrenc­sics. Wolne dostali z kolei Kasper Hamalainen, Szy­mon Pawłows­ki i Darko Jevtić. Jedynie wys­tęp tego ostat­niego jest w niedzielę wykluczony.

Lechi­ci w czwartkowym meczu szy­bko objęli prowadzanie. Już w 4. min­u­cie gola z rzu­tu wol­nego zdobył Hen­riquez, który strzelił nad murem i obok bezrad­nego bramkarza. Niespeł­na 20 min­ut później było już 2:0. Podanie z boku pola karnego wyko­rzys­tał Formel­la, który z bliskiej odległoś­ci pokon­ał bramkarza Jaroty. Ten sam zawod­nik był faulowany 10 min­ut później, a arbiter podyk­tował jede­nastkę. Tę na gola zamienił Wołąkiewicz.

Po prz­er­wie Lech prze­ważał, podob­nie jak w pier­wszej częś­ci meczu, ale nie stwarzał już tak wielu sytu­acji. Z dys­tan­su próbował Drew­ni­ak, ale jego strzał został zablokowany i niez­nacznie minął poprzeczkę. Szan­sę mógł mieć również Rymar, ale nie opanował on świet­nie zagranej pił­ki od Lovrencsicsa.

Mecz trwał 75 min­ut. Pier­wsza część miała 45 min­ut, z kolei dru­ga 30.

LECH POZNAŃ — JAROTA JAROCIN 3:0
BRAMKI: ‘4 Hen­riquez, ‘22 Formel­la, ‘32 Wołąkiewicz (k)

LECH: Gos­tom­s­ki (46. Burić) — Wołąkiewicz (46. Kamińs­ki), Bednarek, Ara­ju­uri, Hen­riquez — Drew­ni­ak, Rymar (46. Linet­ty), Ser­afin, Zul­ci­ak (46. Lovrenc­sics), Kei­ta — Formel­la (65. Rymar)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress