Lech — Jarota: Skromne zwycięstwo w sparingu

W prz­er­wie na reprezen­tację tren­erowi Jose Mari Bakero zależy na tym, aby jego podopieczni nie wypadli z ryt­mu mec­zowego. Przed niespeł­na tygod­niem zmierzyli się z reprezen­tacją Pol­s­ki U‑21, a dzisi­aj z Jarotą Jarocin. Kole­jorz wygrał to spotkanie po trafie­niu Bar­tosza Ślusarskiego 1:0.

Spotkanie lep­iej zaczęli, niżej notowani, rywale Lecha. Już w 6. Min­u­cie na trudne dla bramkarza uderze­nie z dys­tan­su zde­cy­dował się Dami­an Nawro­cik, lecz zada­niu spros­tował Jas­min Burić. Później do gło­su doszedł już „Kole­jorz” za sprawą Jaku­ba Wil­ka i Vojo Ubi­pari­pa, ale obaj niecel­nie strze­lali na bramkę rywala.

W 27. Min­u­cie ponown­ie groźnie zro­biło się pod bramką Ekstrak­la­sow­icza, lecz w sytu­acji sam na sam z Adri­anem Owczarkiem lep­iej zachował się Jas­min Burić, który wyczekał moment uderze­nie napast­ni­ka Jaroty, a jego dobit­ka była powędrowała nad bramką Bośniaka.

Jeszcze przed prz­er­wą gospo­darze dzisiejszego meczu mogli objąć prowadze­nie, ponieważ w dobrej sytu­acji do zdoby­cia gola po poda­niu Luisa Hen­riqueza znalazł się  Vojo Ubi­parip, ale jego strzał był blokowany przez jed­nego z defen­sorów Jaroty. Chwilę później Manuel Arbole­da uderzył głową na bramkę Dar­iusza Brzos­towskiego, ale niez­nacznie się pomylił.

Po prz­er­wie ponown­ie zaatakowali goś­ci, Sebas­t­ian Kamińs­ki zagrał do Patry­ka Cierniowskiego, ale ten pomoc­nik uderzył obok słup­ka. W 57. Min­u­cie świet­ną okazję miał Woj­ciech Gol­la, który miał dużo cza­su do odd­a­nia strza­łu na bramkę Jaroty, ale młody Lechi­ta uderzył nad poprzeczką. Po chwili ponown­ie nad poprzeczką uderza­li piłkarze Jose Mari Bakero, ale tym razem za sprawą Mateusza Możdżenia.

Kole­jną dobrą okazję miał Siergiej Kri­wiec, ale Białorusin nie wyko­rzys­tał sytu­acji sam na sam z bramkarzem rywala. W 80. Min­u­cie Maciej Tomkowiak podał do Patry­ka Cierniowskiego, a pomoc­nik Jaroty trafił zaled­wie w słu­pek. Na trzy min­u­ty przed końcem meczu ata­ki Lecha przyniosły oczeki­wany skutek. Z bocznego sek­to­ra boiska dośrod­kowywał Siergi­je Kri­wiec, na bramkę głową uderzał Marcin Kamińs­ki, a skutecznie na pustą bramkę dobi­jał Bar­tosz Ślusars­ki i „Kole­jorz” wygrał w meczu kon­trol­nym z Jarotą Jarocin 1:0.

LECH POZNAŃ – JAROTA JAROCIN 1:0

BRAMKA: ‘87 Ślusarski

Lech: Burić (46. Kotorows­ki) — Bru­ma (75. Maślany), Wołąkiewicz (46. Kamińs­ki), Arbole­da (46. Djur­d­je­vić), Hen­riquez (46. Kikut) – Kri­wiec, Możdżeń, Injac (46. Gol­la), Dry­gas (84. Hen­riquez), Wilk, Ubi­parip (46. Ślusarski)

Jaro­ta: Brzos­tows­ki (66. Musioł) — Oczkows­ki (46. Maju­si­ak), Kieli­ba, Gar­barek, Śli­wa — Danielak (46. Kamińs­ki), Gro­bel­ny (66. Czabańs­ki), Nawroc­ki (46. Skowron), Pawlak (46. Cierniews­ki) — Nawro­cik (46. Tomkowiak), Owczarek (66. Wiła)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress