01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.40min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Korona: Gorąco na trybunach, gorąco na boisku — Kolejorz pozostaje liderem!

Lech — Korona: Gorąco na trybunach, gorąco na boisku — Kolejorz pozostaje liderem!

W ramach 10. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Kole­jorz wygrał na INEA Sta­dion­ie z kielecką Koroną 1:0 . Na listę strzel­ców wpisał się Łukasz Trałka.

Punkt o 20.30 sędzia Daniel Ste­fańs­ki rozpoczął piątkowy poje­dynek pomiędzy Lechem Poz­nań, a Koroną Kielce. Pier­wsze min­u­ty tego meczu prze­b­ie­gały w bard­zo spoko­jnym tem­pie i żad­na z drużyn nie for­sowała tem­pa. Kole­jorza próbował gry z kon­trataku jed­nak były to w dużym stop­niu niedokładne i nieskładne akc­je. W 14. min­u­cie w doskon­ałej sytu­acji po rajdzie prawym skrzy­dle znalazł się Radosław Majew­s­ki, lecz w decy­du­jące fazie akcji zachował się zbyt samol­ub­nie decy­du­jąc się uderzać na bramkę Korony z ostrego kąta zami­ast odd­ać piłkę do lep­iej ustaw­ionych kolegów z zespołu. Gra nie pory­wała i dopiero w 35. min­u­cie po dość przy­pad­kowej akcji Kole­jor­zowi udało się trafić do bram­ki. Strzel­cem gola był Łukasz Trał­ka, który skierował fut­bolówkę głową do siat­ki. Tuż przed prz­er­wą goś­cie mogli doprowadz­ić do wyrów­na­nia, ale na szczęś­cie pod­piecznych Nena­da Bjel­i­cy jeden z zawod­ników Korony przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Obie ekipy rozpoczęły drugą część spotka­nia bez zmi­an per­son­al­nych w składach. W 55. min­u­cie Korona wywal­czyła rzut rożny, który został sprokurowany przez niepotrzeb­ny faul Ver­nona De Mar­co. Z tej sytu­acji obron­ną ręką wyszedł golkiper Kole­jorza Matus Put­nocky — ide­al­nie wyczuł intencję wykonu­jącego tę jede­nastkę Jac­ka Kieł­ba i wyp­iąstkował piłkę lecącą w prawy dol­ny róg bram­ki. Kole­jne min­u­ty drugiej połowy nic nie wniosły do gry. Nenad Bjel­i­ca zde­cy­dował się wprowadz­ić na boisko Darko Jevtić, którego ostat­ni raz na boisku kibice mieli szan­sę oglą­dać pod­czas pucharowego poje­dynku prze­ci­wko FK Hauge­sund. Obraz gry bard­zo się zaostrzył i zami­ast skład­nych akcji na boisku obser­wowal­iśmy więk­szą ilość ostrych i niebez­piecznych wśl­izgów. Sędzia Daniel Ste­fańs­ki doliczył do drugiej połowy meczu aż 8 min­ut. Było to spowodowane kilko­ma prz­er­wa­mi w grze, kiedy to grę uniemożli­wił dym ze środ­ków pirotech­nicznych odpalonych przez kibiców.

Lech Poz­nań — Korona Kielce :  (1:0)

Bram­ki: 35. Trał­ka

Żółte kart­ki: 57. Gum­ny, 64. Makuszews­ki — 40. Juk­ić, 45+1. Kiełb, 74. Kovace­vić, 90+8. Diaw

Lech: Put­nocky – Gum­ny, L.Nielsen, Dilaver, De Mar­co – Tet­teh, Trał­ka – Makuszews­ki (79. Barkroth), Majew­s­ki (67. Jevtić), Situm – Gytk­jaer (71. N.B.Nielsen)

Korona: Alom­erović — Ryma­ni­ak, Kovace­vić, Diaw, Kallaste — Możdżeń (89. Bur­den­sky), Żubrows­ki — Juk­ić (78. Kosakiewicz), Cvi­janović (66. Mis), Gar­daws­ki — Kiełb

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.