07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.7min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Korona: Lech z Koroną w Poznaniu nie przegrywa!

Lech-Korona: Lech z Koroną w Poznaniu nie przegrywa!

Dziś, o 15:30 Lech Poz­nań zmierzy się z Koroną Kielce w ramach 19. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy. Będzie to ostat­ni mecz przy Buł­garskiej roze­grany w tym roku.

Oba zespoły będą chci­ały zre­ha­bil­i­tować się za ostat­nie ligowe spotka­nia. Korona prze­grała w Gli­wicach z Piastem 0:1, a Kole­jorz z Jagiel­lonią w Białym­stoku 1:2. Podopieczni Macie­ja Bar­tosz­ka zaj­mu­ją obec­nie dziesiąte miejsce w tabeli mając 23. punk­ty, a zawod­ni­cy Nena­da Bjel­i­cy pla­su­ją się na pią­tym miejs­cu w Lot­to Ekstrak­lasie posi­ada­jąc na swoim kon­cie 28. oczek.

W sierp­niu, w Kiel­cach rywal­iza­c­ja gra­ją­cych dziś drużyn zakończyła się zwycięst­wem Korony aż 4:1. Hon­orową bramkę dla lechitów zdobył wów­czas Marcin Robak.

Bilans spotkań roze­granych z żół­to-czer­wony­mi prze­maw­ia na korzyść Lecha. W 23. poje­dynkach Ekstrak­lasy wygrali aż jede­naś­cie razy, zremisowali 8, a tylko cztery razy lep­si okaza­li się dzisiejsi goś­cie. Co ciekawe, poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa nie prze­grała z Koroną Kielce przy Buł­garskiej ani razu.

Na boisku na pewno nie zobaczymy dziś Macie­ja Makuszewskiego oraz Nick­iego Bille. - Maciej zszedł w ostat­nim meczu z kon­tuzją żebra, co wyk­lucza go z gry do koń­ca roku. Do gry gotowy nie jest tez Nic­ki Bille Nielsen.  Wiem, że powrót do formy jest trud­ny, ale mam nadzieję, że w jego przy­pad­ku będzie jak z dwoma pozostały­mi napast­nika­mi. Mieć trzech zdrowych napast­ników w formie to ‑luk­sus. – powiedzi­ał tren­er na przed­mec­zowej konferencji.

Dzisiejsze spotkanie będzie ostat­nim przy Buł­garskiej dla Paulusa Ara­ju­uriego i jego z pewnoś­cią na boisku zobaczymy. - Paulus zagra w niedzielę, dlat­ego że zachowywał się pro­fesjon­al­nie i zawodowo. Dobrze mieć kogoś takiego w zes­pole, to dla tren­era wiel­ka przy­jem­ność. Mogę o nim mówić w samych super­latywach, jest  dobrej formie i zagra. – dodał Nenad Bjelica.

Przed rozpoczę­ciem spotka­nia odbędzie się uroczyste pożeg­nanie Fina. Wszyscy na Bułgarską!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.