01.10.2022, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Legia Warszawa
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.46min.
12.07 X3.45 23.58 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Korona: Smutek mimo 4:0

W efek­townym sty­lu piłkarze Lecha Poz­nań zakończyli sezon 2010/11. “Kole­jorz” rozbił dziś bowiem Koronę 4:0 po  golach kole­jno Semi­ra Štili­cia, Ivana Djur­d­je­vi­cia, Artjom­sa Rud­nevsa i Jaku­ba Wil­ka. Wysok­ie zwycięst­wo jed­nak nie dało niebiesko-białym awan­su do europe­js­kich pucharów, choć do Jagiel­lonii zabrakło tylko jed­nego punktu.

Mecz rozpoczął się min­utą ciszy dla zmarłej niedawno Mał­gorzaty Dydek. Po odśpiewa­niu hym­nu Lecha try­buny znów zamilkły. Dzisi­aj, taka cisza trwała na wszys­t­kich sta­dionach w ramach protes­tu prze­ci­wko posunię­ciom rzą­du Don­al­da Tuska.

Spotkanie rozpoczęło się spoko­jnie. Piłkarze wymieniali poda­nia głównie w środ­ku pola. W 3. min­u­cie pod pole karne Korony ruszył „Kole­jorz”, ale nie była to prze­myślana akc­ja. Dwie min­u­ty później w polu karnym drużyny gospo­darzy strza­łem szukał szczęś­cia Paproc­ki, ale jego uderze­nie było niedokładne. Koronie udało się w pewnym momen­cie zupełnie zepch­nąć Lecha na włas­ną połowę i dopiero w 12. min­u­cie zespół z Poz­na­nia był blisko strze­le­nia bram­ki. Pił­ka wybi­ta z rzu­tu rożnego trafiła pros­to na nogę Możdże­nia sto­jącego w polu karnym, który zde­cy­dował się na strzał, ale fut­bolówka prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. Chwilę później Lech próbował jeszcze raz, ale po raz kole­jny zabrakło dokładności.

W 15. min­u­cie mało brakowało, a kibice mieli­by się z czego cieszyć. Po strza­le Rud­nevsa pił­ka toczyła się powoli w kierunku bram­ki, ale ostate­cznie minęła słu­pek. Lech w końcu zaczął atakować i to poskutkowało. „Kole­jorz” narzu­cił Koronie swój styl gry i kilka­krot­nie zagroz­ił bram­ce Małkowskiego. A najbliżej strze­le­nia gola był Możdżeń, który trafił w siatkę, ale nieste­ty od zewnętrznej strony.

Pier­wszy gol w Poz­na­niu padł w 26. min­u­cie po zamiesza­niu w polu karnym. Hen­ríquez ode­grał piłkę do Rud­nevsa, ten nie przyjął jej dobrze i fut­bolówka powędrowała znów do Panam­czy­ka, które­mu pokazał się Štil­ić i ostatcznie to właśnie Boś­ni­ak umieś­cił piłkę w siatce.

Kole­jorz” po zdoby­ciu gola uspokoił trochę grę, wymieni­ał sporo podań w środ­ku pola i znów udało im się prze­jść drużynę goś­ci. W 33. min­u­cie w pole karne Korony wbiegł Rud­nevs i główkował, ale pewnie poradz­ił sobie z tą piłką Małkows­ki. Z kolei chwilę później na uderze­nie z 22 metra zde­cy­dował się Możdżeń, ale obyło się nawet bez inter­wencji bramkarza, bo młody zawod­nik przestrzelił bramkę.

Przy Buł­garskiej, w 39. min­u­cie kibice poz­nańskiej drużyny mogli dru­gi raz cieszyć się z gola. Z rzu­tu rożnego dośrod­kowywał Štil­ić. W powi­etrzu walkę wygrał Rud­nevs, który przedłużył to podanie, a piłkę w siatce ofi­arnym wśl­izgiem umieś­cił Ivan Djur­d­je­vić. Lech, jeszcze przed gwiz­d­kiem sędziego kończą­cym pier­wszą połowę, próbował strzelić bramkę, ale tym razem nie miał tule szczęścia.

Drugą połowę rozpoczęła akc­ja drużyny goś­ci. Poz­nańskim obroń­com urwał się Niedzielan, który wbie­gał w pole karne, ale pewnie inter­we­niował Burić.

W 53. min­u­cie Lech stworzył w polu karnym dobra akcję. Rud­nevs zagrał do Wojtkowia­ka i chci­ał wrzu­cić piłkę Šti­li­ciowi, ale Boś­ni­ak nie doskoczył do niej. Jed­nak już kil­ka sekund później „Kole­jorz” prowadz­ił 3:0 po strza­le Rud­nevsa, który dobrze przyjął piłkę z rzu­tu rożnego i w polu karnym wysoko pod­niósł nogę dosłown­ie sprzą­ta­jąc ją Małkowskiemu sprzed nosa. Korona nie zdążyła jeszcze się pod­nieść po stra­cie kole­jnego gola, a “Kole­jorz” znów atakował. Dobrze rozpoczął akcję Hen­ríquez, który podawał z boku pola karnego do Rud­nevsa. Tym razem jed­nak zabrakło nieco szczęścia.

Od początku drugiej połowy poz­nańs­ka druży­na zdomi­nowała goś­ci z Kielc. W 60. min­u­cie dwie dobre akc­je zainicjował Wilk, który najpierw zde­cy­dował się na strzał na bramkę, ale został zablokowany, a dwie min­u­ty później powtórzył akcję i moc­nym uderze­niem trafił obok słupka.

Koronie w końcu udało się prze­nieść na chwilę grę na połowę Lecha. Tam ode­brał piłkę Korzym, który z kolei podał ją do Niedzielana, ale ten był kry­ty i jego strzał zablokowali skutecznie poz­nańs­cy defensorzy.

W 80. min­u­cie na try­bunach zro­biło się głośno. Kocioł rozpoczął dop­ing, a min­utę później inter­we­niować musi­ał Burić, bowiem Korona wyszła z kon­trą i bez trudu minęła obrońców Lecha. Zabrakło jed­nak dokład­noś­ci, bo pił­ka uderzyła tylko w słu­pek. Chwilę później kibice zgro­madzeni na drugiej try­bunie udali się do wyjś­cia i opuś­cili sta­dion, a tym cza­sem w 86. min­u­cie padł czwarty gol w tym spotka­niu. Tym razem jego zdoby­w­cą był Jakub Wilk, który dobił piłkę po strza­le Rud­nevsa, który zatrzy­mał się na poprzeczce.

W 88. min­u­cie po raz kole­jny dobrze pokazał się duet Korony Korzym – Niedzielan, ale i tym razem nie udało się żad­ne­mu z nich pokon­ać Buri­cia. Do koń­ca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego. Lech roz­gromił kiel­czan 4:0, ale zajął ostate­cznie dopiero piątą lokatę w Ekstraklasie.

Lech Poz­nań — Korona Kielce 4:0

Semir Štil­ić 26′, Ivan Djur­d­je­vić 39′, Artjoms Rud­nevs 53′, Jakub Wilk 86′

Lech: Burić – Wojtkowiak, Djur­de­vić, Wołąkiewicz (32. Bosac­ki), Hen­ríquez (61. Gan­car­czyk) – Możdżeń, Injac (77. Kiełb), Muraws­ki, Štil­ić, Wilk - Rud­nevs

Korona: Małkows­ki – Golańs­ki (66. Markiewicz), Hernâni, Stano, Lisows­ki – Sobolews­ki, Lech (46. Malar­czyk), Jovanović, Korzym – Niedzielan, Paproc­ki (46. Tataj)

sędzia: Sebas­t­ian Jarzębak (Bytom)

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Radomiak Radom - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 18:00

Wisła Płock - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 20:30

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 20:00

Radomiak Radom - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 18:00

Wisła Płock - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 20:30

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.