01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.40min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Korona: Utrzymać fotel lidera

Lech — Korona: Utrzymać fotel lidera

Już jutro Kole­jorz przys­tąpi do 9. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pode­jmą kielecką Koronę, z którą do tej pory w Poz­na­niu nie przegrali.

Kiel­czanie swo­je ostat­nie spotkanie wygrali 1:0, pokonu­jąc beni­amin­ka z Nowego Sącza na włas­nym sta­dion­ie. To właśnie na Kol­porter Are­nie wiedzie im się nieco lep­iej. W tym sezonie roze­grali tam pięć spotkań z czego w trzech zgar­nęli kom­plet punk­tów. Na wyjeździe kiel­czanie prezen­tu­ją się gorzej. Dwa mecze zremisowali, a ostat­nio, z Piastem Gli­wice prze­grali 1:2., strze­la­jąc pier­wszego gola w sezonie na innym sta­dion­ie. Warto dodać, że druży­na Gino Let­tieriego jeszcze nigdy nie wygrała w Poz­na­niu, a co ciekawe, Kole­jorz w meczach z Koroną stracił zaled­wie trzy bram­ki. “Scy­zo­ry” w tabeli Lot­to Ekstrak­lasy zaj­mu­ją obec­nie 8. lokatę z dorobkiem 11. punktów.

-Wygrali ostat­nio u siebie i zagrali bard­zo dobrze. Mają dobrych, szy­b­kich zawod­ników, w kadrze jest aż czterech napast­ników, którzy mogą grać. To na pewno inny zespół niż ostat­nio, mają inną wiz­ję, innego tren­era, ale nie moż­na im odmówić charak­teru i umiejęt­noś­ci. Szanu­je­my Koronę i wiemy, że to będzie trud­ny mecz, jak z resztą każdy w Ekstrak­lasie — mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Bjelica.

Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa pla­su­je się na czu­bie tabeli i nawet ostat­ni bezbramkowy remis z Pogo­nią Szczecin tego nie zmienił. Pewne jest to, że w piątkowym meczu tren­er Bjel­i­ca nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Volodymyra Kostevy­cha (kon­tuz­ja) i Macie­ja Gajosa (pauza za czer­woną kartkę). - Sytu­ac­ja pozostałych wyglą­da dobrze. Maciej Makuszews­ki, Darko Jevtić i Radosław Majew­s­ki będą do dys­pozy­cji. Darko potrze­bu­je jeszcze tydzień, dwa, by być w dobrej formie. Grać 90 min­ut nie da rady, ale może pomóc drużynie. Mamy dobry zespół, sze­roką kadrę i na pewno sobie poradzimy.

Blisko dwa miesiące pau­zować będzie Vova Kostevych, który w Szczecinie nabaw­ił się dość poważnej kon­tuzji. Najpoważniejszym kandy­datem, by go zastąpić jest Ver­non De Mar­co. — Możli­we, że zagra on, albo zawod­nik bardziej ofen­sy­wny. Z Pogo­nią Ver­non zagrał lep­iej niż inni i z meczu na mecz będzie jeszcze lep­szy. Mam do niego zau­fanie i jeśli nie zagra jutro, to swo­ją szan­sę dostanie w kole­jnym spotkaniu. 

W zeszłym sezonie Kole­jorz z Koroną mierzył się trzykrot­nie. W Kiel­cach prze­grał aż 1:4, a później w Poz­na­niu tri­um­fował 1:0 oraz 3:2.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.