27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.31min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Korona: Utrzymać fotel lidera

Lech — Korona: Utrzymać fotel lidera

Już jutro Kole­jorz przys­tąpi do 9. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pode­jmą kielecką Koronę, z którą do tej pory w Poz­na­niu nie przegrali.

Kiel­czanie swo­je ostat­nie spotkanie wygrali 1:0, pokonu­jąc beni­amin­ka z Nowego Sącza na włas­nym sta­dion­ie. To właśnie na Kol­porter Are­nie wiedzie im się nieco lep­iej. W tym sezonie roze­grali tam pięć spotkań z czego w trzech zgar­nęli kom­plet punk­tów. Na wyjeździe kiel­czanie prezen­tu­ją się gorzej. Dwa mecze zremisowali, a ostat­nio, z Piastem Gli­wice prze­grali 1:2., strze­la­jąc pier­wszego gola w sezonie na innym sta­dion­ie. Warto dodać, że druży­na Gino Let­tieriego jeszcze nigdy nie wygrała w Poz­na­niu, a co ciekawe, Kole­jorz w meczach z Koroną stracił zaled­wie trzy bram­ki. “Scy­zo­ry” w tabeli Lot­to Ekstrak­lasy zaj­mu­ją obec­nie 8. lokatę z dorobkiem 11. punktów.

-Wygrali ostat­nio u siebie i zagrali bard­zo dobrze. Mają dobrych, szy­b­kich zawod­ników, w kadrze jest aż czterech napast­ników, którzy mogą grać. To na pewno inny zespół niż ostat­nio, mają inną wiz­ję, innego tren­era, ale nie moż­na im odmówić charak­teru i umiejęt­noś­ci. Szanu­je­my Koronę i wiemy, że to będzie trud­ny mecz, jak z resztą każdy w Ekstrak­lasie — mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Bjelica.

Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa pla­su­je się na czu­bie tabeli i nawet ostat­ni bezbramkowy remis z Pogo­nią Szczecin tego nie zmienił. Pewne jest to, że w piątkowym meczu tren­er Bjel­i­ca nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Volodymyra Kostevy­cha (kon­tuz­ja) i Macie­ja Gajosa (pauza za czer­woną kartkę). - Sytu­ac­ja pozostałych wyglą­da dobrze. Maciej Makuszews­ki, Darko Jevtić i Radosław Majew­s­ki będą do dys­pozy­cji. Darko potrze­bu­je jeszcze tydzień, dwa, by być w dobrej formie. Grać 90 min­ut nie da rady, ale może pomóc drużynie. Mamy dobry zespół, sze­roką kadrę i na pewno sobie poradzimy.

Blisko dwa miesiące pau­zować będzie Vova Kostevych, który w Szczecinie nabaw­ił się dość poważnej kon­tuzji. Najpoważniejszym kandy­datem, by go zastąpić jest Ver­non De Mar­co. — Możli­we, że zagra on, albo zawod­nik bardziej ofen­sy­wny. Z Pogo­nią Ver­non zagrał lep­iej niż inni i z meczu na mecz będzie jeszcze lep­szy. Mam do niego zau­fanie i jeśli nie zagra jutro, to swo­ją szan­sę dostanie w kole­jnym spotkaniu. 

W zeszłym sezonie Kole­jorz z Koroną mierzył się trzykrot­nie. W Kiel­cach prze­grał aż 1:4, a później w Poz­na­niu tri­um­fował 1:0 oraz 3:2.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.