Lech-Korona: Utrzymać passę przy Bułgarskiej

Lech-Korona: Utrzymać passę przy Bułgarskiej

W 4. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się przed włas­ną pub­licznoś­cią z Koroną Kielce — drużną dobrze spisu­jącą się w tegorocznych rozgrywkach.

Kiel­czanie po trzech kole­jkach zaj­mowali trze­cie miejsce w ligowej tabeli. W poprzed­niej kole­jce ekstrak­lasy sposób na podopiecznych tren­era Brosza znalazł dopiero Ruch Chorzów, który pokon­ał gospo­darzy 1:2.  Korona na pewno będzie wal­czyła o zwycięst­wo w meczu z Kole­jorzem — przy Buł­garskiej zespół z wojew­ództ­wa świę­tokrzyskiego jeszcze nigdy nie wygrał. — Korona to jed­na z pozy­ty­wnych niespodzianek ligi. Mają nowego tren­era, są nowe twarze i przyz­woi­ta gra. Nie zamierzam wymienić ich zale­to, bo to czas, byśmy zaczęli zbier­ać punk­ty i wygry­wać  - ocenił rywali tren­er Skorża. 

Dla Lecha Poz­nań początek zma­gań w lidze nie jest udany. Podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży wygrali zaled­wie jeden mecz i pla­su­ją się na 12. miejs­cu w tabeli. W poprzed­niej kole­jce lechi­ci prze­grali z Wisłą Kraków 0:2 - Mecz na pewno nie będzie łatwy, ale nie wyobrażam sobie, że nie zdobędziemy trzech punk­tów. Korona ma kilku ciekawych zawod­ników, ale też popeł­nia błędy. Jestem ciekawy tej kon­frontacji, jed­nak mam nadzieję, że pokaże­my nasze atu­ty. Prze­gral­iśmy dwa mecze, stwarza­my sobie sytu­acje, ale zawodzi nas skuteczność — doda­je opiekun mis­trzów Polski.

Mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, jed­nak Korona jest drużyną, z którą Kole­jorz potrafi grać, a już na pewno na włas­nym obiek­cie. Bilans spotkań zde­cy­dowanie prze­maw­ia za Lechem — na 18 roze­granych meczów poz­na­ni­a­cy wygrali dziewięć, tylko dwukrot­nie przegrywając.

Tren­er Maciej Sko­rża nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Paulusa Ara­ju­uriego oraz Daw­i­da Kownackiego.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Krzyszto­fa Jaku­bi­ka o 20:30 na INEA Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress