06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.1godz.41min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Lechia: Horror zakończony zwycięstwem!

Lech — Lechia: Horror zakończony zwycięstwem!

W hicie 24. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy druży­na Lecha Poz­nań pokon­ała na INEA Sta­dion­ie Lechię Gdańsk 1:0. Było to niesamowicie emocjonu­jące spotkanie, w którym gola na wagę zwycięst­wa zdobył Radosław Majewski.

W spoko­jnym tem­pie prze­b­ie­gały początkowe min­u­ty poje­dynku pomiędzy poz­nańskim Lechem, a gdańską Lechią. Żad­na z drużyn nie for­sowała gry i toczyła się ona głównie w środ­kowej częś­ci boiska. Pier­wszą klarowną sytu­ację Kole­jorz stworzył sobie w 15. min­u­cie. Po doskon­ałym prostopadłym poda­niu Marci­na Roba­ka na czys­tej pozy­cji znalazł się Szy­mon Pawłows­ki — jego strzał został nieste­ty wybro­niony przez Dusana Kuci­a­ka. W odpowiedzi dobrze atakowali lechiś­ci — nie przyniosło to jed­nak efek­tu w postaci bram­ki. Niebiesko-biała Loko­mo­ty­wa rozpędza­ła się i mecz nabier­ał rumieńców. Chwilę później w poprzeczkę uderzył Jan Bednarek, lecz odg­wiz­dana została pozy­c­ja spalona. Dru­gi kwad­rans pier­wszej połowy zde­cy­dowanie należał do goś­ci, którzy to coraz śmielej poczy­nali sobie na połowie Kole­jorza.  Do groźnej sytu­acji doszło w 35. min­u­cie kiedy to głowa­mi zderzyli się Maciej Wilusz oraz Volodymyr Kostevych. Obaj padli na murawę jed­nak na szczęś­cie nie doz­nali żad­nego uszczer­bku na zdrow­iu. Lechia sprawdz­iła umiejęt­noś­ci Matusa Put­nock­iego chwilę po tym. Słowak pewnie wybronił uderze­nie Rafała Wol­skiego. Inic­jaty­wę zde­cy­dowanie prze­jęła Lechia, która w tej chwili kon­trolowała grę i nie pozwalała Lechowi na rozwinię­cie skrzy­deł. W końców­ce pier­wszej częś­ci meczu na boisku nic się nie zmieniło i ekipy schodz­iły do szat­ni z bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły z szat­ni bez zmi­an w składzie. Co ciekawe na try­buny został odesłany tren­er Nenad Bjel­i­ca. Było to kon­sek­wencją jego zachowa­nia w prz­er­wie, kiedy to wdał się w dyskusję z zawod­nika­mi goś­ci. W tej sytu­acji Kole­jorzem z ław­ki dowodz­ił dr Matin Mey­er oraz Rene Poms. Lechi­ci ponown­ie rzu­cili się do ataków. Bard­zo akty­wny był kap­i­tan Łukasz Trał­ka, który dwukrot­nie próbował dogry­wać do kolegów  w polu karnym. W 56. min­u­cie groźnie z rzu­tu wol­nego uderzał Radosław Majew­s­ki, jed­nak uczynił to zbyt lekko. Chwilę później szczęś­cia szukał Abdul Aziz Tet­teh, ale tym razem fut­bolówka poszy­bowała pon­ad poprzeczką bram­ki strzeżonej przez Kuci­a­ka. Kole­jor­zowi udało się trafić do siat­ki w 64. min­u­cie za sprawą Majew­skiego, jed­nak na nieszczęś­cie podopiecznych Bjel­i­cy sędzia lin­iowy zauważył w tej sytu­acji spalonego. Jak to mówią “co się odwlecze się nie uciecze” — tak było właśnie w przy­pad­ku Majew­skiego. Ofen­sy­wny pomoc­nik Lecha umieś­cił piłkę w siatce uderza­jąc na wśl­izgu z okolic piątego metra. To co dzi­ało się w kole­jnych min­u­tach było niespo­tykane. Emoc­je sięgnęły zen­i­tu. Piłkarze Lechii w 3 min­u­ty zostali ukarani trze­ma czer­wony­mi kartka­mi — byli to kole­jno Kuświk, Peszko oraz rez­er­wowy bramkarz Sav­ić. Swo­ją okazję do strze­le­nia bram­ki miał też wprowad­zony na murawę Daw­id Kow­nac­ki — jego strzał z wole­ja po dobrym dośrod­kowa­niu Kędzio­ry został nieste­ty wyblokowany przez defen­sorów drużyny z Gdańs­ka. W końców­ce spotka­nia Lechia zagrała odważnie i starała się doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Kole­jorz jed­nak dziel­nie się bronił i utrzy­mał jed­no­bramkowe prowadze­nie tym­samym zwycięża­jąc w czwartym ligowym poje­dynku w tym roku!

Lech Poz­nań – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bram­ki: 69. Majew­s­ki

Żółte kart­ki:  45. Lasse Nielsen, 45. Kędzio­ra, 55. Tet­teh, 57. Trał­ka, 76. Bednarek-  45., 77. Peszko, 45. Sav­ić, 51. Kuci­ak, 55. Wol­s­ki, 74., 76 Kuświk

Czer­wone kart­ki: 76. Kuświk, 77. Peszko, 77. Savić

Lech Poz­nań: Put­nocky — Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz, Kostevych — Tet­teh, Trał­ka — Makuszews­ki, Majew­s­ki (70. Jevtić), Pawłows­ki (75. Gajos) — Robak (82. Kownacki)

Lechia Gdańsk: Kuci­ak — Wojtkowiak (82. Haraslin), Nunes, Jan­ic­ki, Wawrzy­ni­ak — Bory­siuk (83. Slavchev) — Van Kessel (66. F. Paixao), Krasić, Wol­s­ki, Peszko — Kuświk

Widzów: 31 281

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.