07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.31min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Lechia: Kolejorz z Lechią w Poznaniu nie przegrywa!

Lech-Lechia: Kolejorz z Lechią w Poznaniu nie przegrywa!

Już dziś, o 18:00 Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym boisku z Lechią Gdańsk. Poje­dynek ten zapowiadany jest jako hit 24. kole­j­ki Lot­to Ekstraklasy.

Piłkarze Kole­jorza w dobrych nas­tro­jach mogli przy­go­towywać się do dzisiejszego spotka­nia. Wygrali obie ostat­nie rywal­iza­c­je z Pogo­nią Szczecin, ligowe i w walce o awans do finału Pucharu Pol­s­ki po 3:0. Jedynym manka­mentem jest to, że lechi­ci mieli mniej cza­su na odpoczynek, ponieważ mecz pucharowy roze­grali w środę. – Mieliśmy cztery dni regen­er­acji fizy­cznej. Men­tal­nie jest to trud­niej do zre­al­i­zowa­nia, ale myślę, że wszyscy zawod­ni­cy są do dys­pozy­cji. Mamy rytm gry, a to jest kluc­zowe. – powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji Nenad Bjelica.

Lechia swój ostat­ni ligowy mecz również wygrała. Biało-Zieloni pokon­ali Cra­cov­ię 4:2 i umoc­nili się na pozy­cji lid­era. Obec­nie mają na kon­cie 46. punk­tów, o pięć więcej od Lecha.

Najwięk­szą mocą Lechii jest ofen­sy­wa. Mają na tej pozy­cji dobrych zawod­ników takich jak Paixao, Kuświk, Krasić czy Peszko. – sko­men­tował szkole­niowiec Lecha, który zapowia­da, że prze­ci­wko lechis­tom, poz­na­ni­a­cy zagra­ją tak jak w meczu z Pogo­nią, czy Ter­mal­icą. – Gramy naszą piłkę. Jeśli zagramy na 100% naszych możli­woś­ci, to mamy szan­sę wygrać z każdym rywalem. 

Mecz w Gdańsku Kole­jorz prze­grał 1:2, jed­nak na wyjaz­dach podopieczni Pio­tra Nowa­ka nie mają dobrej passy, bowiem wygrali tylko cztery spotka­nia roze­grane na tere­nie rywala w tym sezonie. Przy Buł­garskiej Lechiś­ci w najwyżej klasie roz­gry­wkowej tri­um­fowali ostat­ni raz w 1962 roku.

Czy piłkarze Kole­jorza wygra­ją kole­jny mecz z rzę­du? Czy znów będzie 3:0?  Przekon­amy się już wieczorem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.