10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.0min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Lechia: Podtrzymać nadzieję na tytuł mistrzowski

Lech-Lechia: Podtrzymać nadzieję na tytuł mistrzowski

Już dziś Lech Poz­nań zmierzy się przy Buł­garskiej z Lechią Gdańsk. Spotkanie zostanie roze­grane w ramach 35. kole­j­ki Lot­to Ekstraklasy.

Podopieczni Pio­tra Nowa­ka wygrali w środę z Jagiel­lonią Białys­tok aż 4:0 i zaj­mu­ją obec­nie czwarte miejsce w tabeli mając 37. punk­tów, tyle samo co trze­ci Lech i dru­ga Jagiellonia.

Lechi­ci w min­ionej kole­jce polegli w Warsza­w­ie 0:2 i tak jak wspom­ni­ano wcześniej pla­su­ją się na trzec­im miejs­cu w Lot­to Ekstraklasie.

Zawod­ni­cy Kole­jorza po porażkach z Legią, Lechią, Jagiel­lonią czy Arką odpowiadali zwycięst­wem w kole­jnym meczu. Czy tak będzie i tym razem? Przekon­amy się już za kil­ka godzin.

Rywal­izu­jące dziś ze sobą drużyny spotkały się w tym sezonie dwa razy. W Gdańsku lep­si okaza­li się być gospo­darze, którzy wygrali 2:1. Jedyną bramkę dla Kole­jorza zdobył wów­czas Marcin Robak.

W Poz­na­niu to podopieczni Nena­da Bjel­i­cy wygrali, a jedyną bramkę w poje­dynku zdobył Radosław Majew­s­ki. Spotkanie przy Buł­garskiej było bard­zo emocjonu­jące, sędzia Szy­mon Marcini­ak pokazał aż trzy czer­wone kart­ki, jede­naś­cie żół­tych, a szkole­niow­ca niebiesko-białych wysłał na trybuny.

W walce o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki wciąż liczą się cztery drużyny. Dla Lecha duże znacze­nie będzie miał wynik spotka­nia Jagiel­lonii Białys­tok z Legią Warsza­wa. - Żeby ten mecz miał dla nas jakieś znacze­nie, najpierw musimy wygrać. To co ja mogę zro­bić, to wygrać swój mecz. Nie będę miał wpły­wu na to, co będzie się dzi­ało w Białym­stoku. Oczy­wiś­cie dla nas najlep­szym wynikiem jest zwycięst­wo Jagiel­lonii. Wtedy będziemy mieli szan­sę na mis­tr­zost­wo, które chce­my zdobyć. – powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji szkole­niowiec Poz­nańskiej Lokomotywy.

Arbi­trem dzisiejszego spotka­nia będzie Tomasz Musiał.

Mecz rozpocznie się o 15:30.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.