10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.58min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Lechia: Podtrzymać zwycięską serię w domu

Lech — Lechia: Podtrzymać zwycięską serię w domu

Już jutro o 20:30 lechi­ci roze­gra­ją spotkanie w ramach 27. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy. Rywalem Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy będzie gdańs­ka Lechia.

Lechia nie może zal­iczyć sezonu do udanych. Zaj­mu­je ona dopiero 13. lokatę z dorobkiem zaled­wie 27 punk­tów i 6 zwycięstw. Nie tak dawno stery gdańskiej ekipy prze­jął Piotr Stokowiec. - Prze­grał tylko mecz z Legią, ale nie sku­pi­amy się zbyt­nio na nich, tylko na sobie. W zeszłym sezonie do koń­ca wal­czyli o mis­trza, a mają tych samych piłkarzy. Będzie to trud­ny mecz, jed­nak my chcem­cy zagrać jak w spotka­niu z Jagiel­lonią.  Mam nadzieję, że druży­na przez te 4 dni się dobrze zre­gen­erowala. Mamy swój styl i chce­my go pokazy­wać. Chce­my pokazać, że Lech jest wielką drużyną — mówił na kon­fer­encji przed­mec­zowej tren­er Bjelica.

Wobec kon­tuzji Elvi­ra Kolji­cia klub chci­ał ściągnąć kogoś w jego miejsce, jed­nak szkole­niowiec będzie musi­ał radz­ić sobie z dwójką napast­niów. - Chcieliśmy mieć jeszcze jed­nego napast­ni­ka. Olek­san­dr Hlad­ky fizy­cznie jest zdrowy, ale nie jest w opty­mal­nym stanie. My potrze­bu­je­my piłkarzarz szy­bko, dlat­ego nie zdey­cow­al­is­my sie pod­pisac kontrkatu.

Dziś rano kon­tuzjowany Maciej Makuszews­ki podzielił się z kibi­ca­mi wspani­ałą wiado­moś­ci. Skrzy­dłowy Lecha dostał zgodę od lekarza na powrót do tren­ingów z drużyną. - Maki miał dziś bada­nia, które pokaza­ły, że wszys­tko jest w porząd­ku. W kole­jnym tygod­niu zaczy­nia trenować z drużyną. Zobaczymy jak zareagu­je kolano na ten pełne obciąże­nie. Również Rogne jest gotowy do tren­ingów. Po meczu z  Lechią mamy jed­nak dwa tygod­nie, by przy­go­tować zawodników.

Jutrze­jsze spotkanie będzie ide­al­ną okazją, by pow­strzy­mać ser­ię meczów u siebie bez poraż­ki, a także meczów bez zwycięst­wa Lechii w Poz­na­niu. Star­cie w tym sezonie, które miało miejsce w Gdańsku zakończyło się

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.