28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.42min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Lechia: Solidny mecz w wykonaniu Lechitów

Lech — Lechia: Solidny mecz w wykonaniu Lechitów

Lech Poz­nań zakończył rundę jesi­en­ną wygraną z Lechią 1:0. Bram­ka dają­ca prowadze­nie “Kole­jor­zowi” padła w pier­wszej połowie po strza­le Formel­li. Lechia Gdańsk w całym spotka­niu znacznie nie zagroz­iła bram­ce Buri­cia. Co innego może powiedzieć bramkarz goś­ci. Lech prze­ważał, ale nie udało mu się strzelić więcej bramek w tym spotka­niu. Poz­nańs­ka “Loko­mo­ty­wa” kończy jesień na trzec­im miejscu.

Lechi­ci pier­wszy raz poważnie zagrozili bram­ce Bąka w 13. min­u­cie. Formel­la zagrał na wolne pole do Keity. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, jed­nak nie wyko­rzys­tał sytu­acji i trafił pros­to w niego.

Goś­cie nie zostawali dłużni. W 18. min­u­cie Gar­bacik odd­ał strzał z 30 metrów. Po rykosze­cie pił­ka niez­nacznie minęła jed­nak bramkę.

Na pier­wsza bramkę kibice musieli czekać 32 min­u­ty. Formel­la po poda­niu Sada­je­wa znalazł się na prawym skrzy­dle. Wszedł w pole karne i mając przed sobą jed­nego zawod­ni­ka Lechii zde­cy­dował się na strzał po zie­mi w krót­ki róg. Pił­ka po rękaw­icy bramkarza wpadła do siatki.

W pier­wszej połowie akty­wny był Sada­jew, który kil­ka razy próbował zaskoczyć bramkarza Lechii. Spraw­iał wiele prob­lemów jej obroń­com, jed­nak w żad­nej z wypra­cow­anych sobie sytu­acji nie udało mu się strzelić bramki.
„Kole­jorz” w drugiej połowie wyszedł moc­no zmo­ty­wowany. Od początku chci­ał pod­wyższyć wynik i pozbaw­ić Lechię nadziei na pozy­ty­wny wynik.

W 58. min­u­cie Lech miał na to szan­sę, gdy po świet­nej akcji Jevtic dry­blingiem wszedł w pole karne i został sfaulowany. Sędzia bez zas­tanowienia wskazał na wap­no. Do „11” pod­szedł Hamalainen. Kiep­s­ki strzał Lechi­ty wyła­pał bramkarz gości.

Z pięknej bram­ki mógł się cieszyć Darko Jevtic, który z 50 metrów chci­ał przelobować bramkarza. Ten wcześniej inter­we­niował za polem karnym i nie zdążył wró­cić na swo­ją pozy­cję. Pomoc­nik Lecha min­i­mal­nie chybił.

W 90. min­u­cie sytu­ację sam na sam miał Hamalainem. Piłkę wyłożył mu Sada­jew, który prze­bił się przez środek pola. Fin nie wyko­rzys­tał wyśmien­itej sytu­acji, bramkarz zdołał obronić

LECH POZNAŃLECHIA GDAŃSK 1:0
Bram­ki: ’32 Formella
Żółte kart­ki: Bednarek — Bory­siuk, Wiśniewski
Lech: Burić — Kędzio­ra, Ara­ju­uri (53. Bednarek), Kamińs­ki, Hen­riquez — Jevtic, Trał­ka — Fromel­la (89. Wołąkiewicz), Kei­ta (60. Kow­nac­ki) — Hamalainen – Sadajew
Lechia: Bąk — Możdżeń, Gar­bacik, Tia­go Valente, Pietrows­ki — Pawłows­ki (76. Czy­chows­ki), Bory­siuk, Vran­jes (59. Łukasik), Bruno (83. Grzel­czak) — Wiśniews­ki – Colak
Wid­zowie: 16029

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.