01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.22min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Lechia: W Poznaniu ruszyła Lokomotywa

lechiciBlisko pół roku na zwycięst­wo przy Buł­garskiej czekali piłkarze Mar­iusza Ruma­ka. Niemal tyle samo cza­su minęło od ostat­niego spotka­nia z Lechią Gdańsk. „Kole­jorz” ku uciesze kibiców pokon­ał Gdańszczan 3:1, a bram­ki zdoby­wali Kamińs­ki, Wołąkiewicz, Lovren­ci­cs, Ślusars­ki,  Wiśniews­ki i Duda.

Lech rozpoczął mecz w dobrym tem­pie i od razu zaczął atakować. Już w 4. min­u­cie meczu padła pier­wsza bram­ka spotka­nia. Po dobrym poda­niu głową Trał­ki pił­ka trafiła pod nogi Kamińskiego, który pewnym uderze­niem pokon­ał Buchalika.

Goś­cie próbowali się zre­wanżować, ale ich niebyt dokładne strza­ły dobrze blokowali obroń­cy Kole­jorza. Lechi­ci także nie wyko­rzys­tali kilku sytu­acji pod­bramkowych i gra przeniosła się w więk­szoś­ci na środek pola.

W 26. min­u­cie raj­dem z piłką przez połowę boiska popisał się Tonew. W sytu­acji sam na sam z obrońcą Lechii przewró­cił się i stracił fut­bolówkę. Na szczęś­cie dobrze ustaw­iony był Muraws­ki, który zdążył ją dogo­nić. Został jed­nak nieprzepisowo zatrzy­many w polu karnym przez golkipera goś­ci i sędzia pokazał żółtą kartkę. Karnego wykon­ał Wołąkiewicz, który pewnie umieś­cił fut­bolówkę w siatce.

Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po drugim golu, a już w 32. min­u­cie p raz kole­jny Lech świę­tował gola. Tym razem strzel­cem bram­ki Lovrenc­sics, który zwo­dem przeszedł obrońcę i odd­ał strzał na bramkę. Bucha­lik zła­pał piłkę, ale wyśl­izgnęła mu się z rękaw­ic i przekoziołkowała za lin­ię bramkową. Lechia, której raz po raz udawało się prze­nieść ciężar gry na połowę Lecha zupełnie nie mogła poradz­ić sobie z poz­nańską defen­sy­wą. Za to w ostat­niej min­u­cie pier­wszej połowy strzał z dys­tan­su odd­ał Tonew, ale pewnie obronił Buchalik.

Drugą połowę Lech zaczął od ataku. Dobrze wyprowad­zona akc­ja nie przyniosła jed­nak efek­tu, bo bramkarz obronił strzał Teodor­czy­ka. W 63 min­u­cie z kolei swo­ją pier­wszą sytu­ację miał Ślusars­ki, jed­nak trafił tylko w słu­pek. W 71. min­u­cie goś­cie strzelili pier­wszego gola. Na wysokoś­ci pola karnego Wołąkiewicz nie dogo­nił Wiśniewskiego, który odd­ał strzał, a Burić zupełnie się tego nie spodziewał i pił­ka trafiła do siatki.

Wysok­ie prowadze­nie piłkarzy Mar­iusza Ruma­ka w zupełnoś­ci satys­fakcjonowało i nie spec­jal­nie pod­krę­cali oni tem­po meczu. Z kolei Lechia biła głową w mur i w żaden sposób nie potrafiła znaleźć sposobu na prze­dostanie się pod bramkę Buri­cia i zdoby­cie drugiego gola. Było to o tyle trudne, że Lech kon­trolował mecz, dłużej utrzymy­wał się przy piłce. Dużo akty­wnoś­ci w grę gospo­darzy wniósł Ślusars­ki, który był dużo lep­szy od Teodor­czy­ka, który grał przez pier­wszą godzinę.

W dolic­zonym cza­sie gry “Ślusarz” potwierdz­ił swo­ją dobrą dys­pozy­cję w dzisiejszym spotka­niu. Z lewej strony pola karnego zagrał mu Możdżeń, a napast­nik Lecha pod­wyższył prowadze­nie meczu na 4:1. To jed­nak nie był koniec. Błąd w szes­nastce “Kole­jorza” popełnił Wołąkiewicz, który się przewró­cił i nie upil­nował Dudy, a napast­nik Lechii ustal­ił wynik meczu na 4:2

 

LECH POZNAŃ — LECHIA GDAŃSK 4:2

BRAMKI: 4‘ Kamińs­ki, 26‘ Wołąkiewicz, 32‘ Lovrenc­sics, ‘90 Ślusars­ki; 71‘ Wiśniews­ki, ‘90+2 Duda

Żółte kart­ki: Bucha­lik, Duda ; Trał­ka, Linet­ty, Ceesay, Możdżeń

LECH: Burić – Ceesay, Kamińs­ki, Wołąkiewicz, Hen­riquez — Lovren­ci­cs, Muraws­ki, Trał­ka, Tonew (66. Możdżeń) — Linet­ty (80. Ubi­parip) – Teodor­czyk (59.‘ Ślusarski)

LECHIA: Bucha­lik – San­tos, Bie­niuk, Jan­ic­ki, Brożek — Sur­ma, Zys­ka (68. Kostrze­wa), Machaj(56. Ricar­do), Kacprzy­c­ki (59. Duda) — Buza­ła, Wiśiewski

WIDZÓW: 17 141

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.