06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.35min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Legia: Kolejorz przegrywa w szlagierze

Lech-Legia: Kolejorz przegrywa w szlagierze

Lech Poz­nań prze­grał z Legią Warsza­wa 1:2. Bramkę dla Kole­jorza zdobył Tomasz Kędziora. 

Od początku spotka­nia na boisku domi­nowali gospo­darze. Już w 4. min­u­cie Kole­jorz mógł otworzyć wynik. Radosław Majew­s­ki dośrod­kowywał w pole karne, gdzie był Daw­id Kow­nac­ki, jed­nak młody napast­nik Lecha trafił nieczys­to w fut­bolówkę. Chwilę później moc­nym uderze­niem sprzed pola karnego popisał się Darko Jevtić, lecz golkiper goś­ci skutecznie inter­we­niował. Niespeł­na 10. min­ut później szan­sę na zdoby­cie bram­ki mieli goś­cie, jed­nak strzał Michała Kuchar­czy­ka obronił Matus Put­nocky. Akc­je przenosiły się z jed­nej strony boiska na drugą, lecz żad­na z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytu­acji do zdoby­cia bram­ki. W 37. min­u­cie  Radosław Majew­s­ki został sfaulowany przez jed­nego z legion­istów i sędzia podyk­tował rzut wol­ny dla gospo­darzy. Do stałego frag­men­tu gry pod­szedł nieprzepisowo potrak­towany pomoc­nik, podał do Macie­ja Gajosa, który odd­ał moc­ny strzał na bramkę Arka­diusza Malarza, jed­nak fut­bolówka poszy­bowała obok słup­ka. Pod koniec pier­wszej połowy to Legia miała szan­sę na strze­le­nie gola, jed­nak odd­a­ją­cy strzał z pola karnego Radović uderzył w poprzeczkę.

Na drugą część spotka­nia obie drużyny wyszły bez zmi­an i tak jak w pier­wszej częś­ci poje­dynku od pier­wszych min­ut domi­nowali lechi­ci. Po dośrod­kowa­niu Darko Jevti­cia z rzu­tu rożnego pił­ka trafiła do Tomasza Kędzio­ry, który mógł wyprowadz­ić Lecha na prowadze­nie, jed­nak lechi­ta nie trafił do pustej bram­ki. Dru­ga połowa była bard­zo podob­na do pier­wszej, akc­je toczyły się z obu stron boiska, lecz bez klarownych sytu­acji. Dopiero w 82. min­u­cie licznie zgro­madzeni kibole obe­jrzeli bramkę. Po faulu na Tomaszu Kędziorze sędzia podyk­tował rzut wol­ny. Do stałego frag­men­tu gry pod­szedł Darko Jevtić, który dośrod­kował w pole karne wprost na głowę sfaulowanego obroń­cy, który wyprowadz­ił Lecha na prowadze­nie. Poz­na­ni­a­cy nie cieszyli się dłu­go z prowadzenia, bowiem sześć min­ut później wyrów­nał Maciej Dąbrows­ki. W dolic­zonym cza­sie gry bramkę dającą zwycięst­wo Legii strzeli… Kasper Hamalainen, który pojaw­ił się na boisku pod koniec reg­u­laminowego cza­su gry. Kole­jorz prze­grał dru­gi raz w tym sezonie z Wojskowy­mi 1:2.

Lech Poz­nań-Legia Warsza­wa 1:2 (0:0)

Bram­ki: 82. Tomasz Kędzio­ra — 88. Maciej Dąbrows­ki, 90+3. Kasper Hamalainen

Żółte kart­ki: 26. Guil­herme, 41. Michał Paz­dan, 75. Michał Kopczyński

Lech Poz­nań: Matus Put­nocky — Tomasz Kędzio­ra, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Volodymyr Kostevych — Łukasz Trał­ka, Maciej Gajos — Darko Jevtic, (86. Abdul Tet­teh) Radosław Majew­s­ki, Szy­mon Pawłows­ki (66. Maciej Makuszews­ki)- Daw­id Kow­nac­ki (73. Marcin Robak)

Legia Warsza­wa: Arka­diusz Malarz- Adam Hlousek, Michał Paz­dan, Maciej Dąbrows­ki, Artur Jędrze­jczyk — Thibault Moulin, Michał Kopczyńs­ki, Miroslav Radović, Odid­ja Ofoe, Guil­herme (58. Domini­ki Nagy) ‑Michał Kuchar­czyk (77. Tomasz Jodłowiec)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.