10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.8min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Legia: Mecz przerwany — walkower dla Legii

Lech — Legia: Mecz przerwany — walkower dla Legii

Ostat­ni mecz sezonu 2017/2018 zakończył się w bard­zo niety­powy sposób — po zamieszkach na try­bunach oraz boisku spowodowanych przez kibiców Kole­jorza Komis­ja Ligi zde­cy­dowała się o przyz­na­niu walkow­era w tym spotka­niu na korzyść goś­ci. Tym samym Legia Warsza­wa została po raz trze­ci z rzę­du Mis­trzem Polski.

W pier­wszych min­u­tach w Lechu całkiem dobrze funkcjonował wyso­ki press­ing i gra z pier­wszej pił­ki. Pomi­mo to Legii udało się wyjść na prowadze­nie już w 9. min­u­cie. Fatal­nie zachował się Niko­la Vujadi­nović, który zagrał fut­bolówkę wprost pod nogi Mirosla­va Radovi­cia. Legion­iś­ci w sytu­acji 3 na 2 doskonale to roze­grali i piłkę do siat­ki z lewej strony pola karnego skierował Domagoj Antolić. Stra­cony gol ewident­nie pod­drażnił podopiecznych Rafała Ula­towskiego. Lechi­ci raz za razem przeprowadza­li groźne kon­try i przez kilka­naś­cie min­ut nie pozwalali Legion­is­tom na wyjś­cie z włas­nej połowy. Do 27. min­u­ty Kole­jorz miał na swoim kon­cie aż 11 rzutów rożnych, lecz nie poz­woliło to na stworze­nie dogod­nych sytu­acji. Do koń­ca pier­wszej częś­ci meczu wynik nie uległ zmi­an­ie i to goś­cie schodzili do szat­ni z jed­no­bramkowym prowadze­niem. 

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmi­an w składzie. To co mogliśmy oglą­dać nie zach­wycało, ponieważ po obu stronach brakowało skład­nych akcji. Pier­wszy cel­ny strzał po prz­er­wie został odd­any dopiero w 63. min­u­cie przez Michała Kuchar­czy­ka i został wybity na rzut rożny przez Matusa Put­nock­iego. Chwilę później w sytu­acji sam na sam z Arka­diuszem Malarzem znalazł się Chris­t­ian Gytk­jaer, lecz Duńczyk prze­grał ten poje­dynek i w efek­cie Lech miał tylko kole­jny rzut rożny. Niewyko­rzys­tane okaz­je lubią się mścić i tak też stało się w tym meczu. Legia wyprowadz­iła kole­jny kon­tratak i strzeliła drugą bramkę. Tym razem jej autorem był Michał Kuchar­czyk. Jak się okaza­ło kil­ka min­ut później gol ten rozwś­cieczył fanatyków Kole­jorza, którzy to zaczęli rzu­cać na murawę środ­ki pirotech­niczne, a także zde­molowali bramę, po czym wbiegli na murawę. Po inter­wencji policji woje­w­o­da zde­cy­dował się zakończyć spotkanie ze względów bez­pieczeńst­wa. W godz­i­nach wiec­zornych Komis­ja Ligii ofic­jal­nie przyz­nała za ten mecz walkow­er na korzyść Legii.

Wynik po decyzji Komisji Ligi: Lech Poz­nań — Legia Warsza­wa 0:3 (0:0)

Wynik do momen­tu prz­er­wa­nia meczu: Lech Poz­nań — Legia Warsza­wa 0:2 (0:1) 

Bram­ki: 9. Antolić, 69. Kucharczyk

Żółte kart­ki: 24. Jóźwiak, 30. Majewski

Lech: Put­nocky — Gum­ny, Vujadi­nović, Jan­ic­ki, Tomasik (70. Klupś) — Trał­ka, Gajos — Jevtić, Majew­s­ki, Jóźwiak (61. Makuszews­ki) — Gytkjaer

Legia: Malarz — Veso­vić Remy, Astiz, Jędrze­jczyk — Cafu (60. Hamalainen), Phillips, Antolić- Szy­mańs­ki, Kuchar­czyk — Radović (70. Hlousek)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.