02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.52min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Legia: Nokaut do przerwy. Bramka Ślusarskiego to za mało

Z duży­mi nadzie­ja­mi i szansa­mi na wyprzedze­nie Legii w tabeli do tego meczy pod­chodzili kibice Lecha. Musieli się jed­nak sro­go rozczarować.Rywale świet­nie wyko­rzysty­wali liczne błędy i już do prz­er­wy prze­gry­wali 3:0. Jed­na bram­ka zdoby­ta przez Ślusarskiego to było zde­cy­dowanie za mało i to goś­cie wywieźli z Poz­na­nia trzy punkty.

Od pier­wszych min­ut gospo­darze starali się prze­jąć inic­jaty­wę i trze­ba przyz­nać, że im się to udało. To jed­nak Legia lep­iej real­i­zowała zada­nia piłkarskie. W 10. Min­u­cie świetne crossowe podanie od Wawrzy­ni­a­ka otrzy­mał Kosec­ki, który wybiegł zza obrońców i bez prob­lemów przelobował Buri­cia. Lechi­ci jeszcze nie zdążyli się otrząs­nąć po stra­cie pier­wszego gola, a było już 2:0. W znakomitej sytu­acji znalazł się Wawrzy­ni­ak, który bez prob­lemów wbiegł w pole karne i uderzył po krótkim rogu obok bramkarza „Kole­jorza”.

Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka starali się jak najszy­b­ciej odpowiedzieć na dwa trafienia Legii. Ta jed­nak cały czas groźnie kon­tratakowała. Po jed­nej z takich akcji Burić z tru­dem prz­erzu­cił piłkę nad poprzeczką. Chwilę później Boś­ni­ak miał dużo szczęś­cia przy strza­le Ljuboi, którego uderze­nie z rzu­tu wol­nego niez­nacznie minął bramkę Lecha.

Ten również miał swo­je okaz­je do zdoby­cie bram­ki. Dwukrot­nie blis­ki szczęś­cia był Ślusars­ki, ale wpierw trafił w słu­pek, ale kil­ka min­ut później z bliskiej odległoś­ci uderzył nad poprzeczką. Te pró­by jed­nak zdawały się na niewiele. Legia, bowiem nadal była niezwyk­le skutecz­na. W 32. Min­u­cie kopię akcji bramkowej na 2:0 wykończył Radović, który również bez prob­lemów wbiegł w szes­nastkę i strzelił obok bezrad­nego Buri­cia. Ślusars­ki mógł się jeszcze zre­ha­bil­i­tować za zmarnowanie wcześniejszych sytu­acji, ale ponown­ie zachował się fatal­nie i przestrzelił z bliskiej odległości.

Po prz­er­wie „Kole­jorz” nadal prze­ważał, lecz grał bezpro­duk­ty­wnie. Świet­ną okazję na zdoby­cie gola miał Ubi­parip, który dostał świetne od Tonewa, lecz trafił tylko w Kuci­a­ka. Ciężko było Lechit­om również stworzyć okaz­je bramkowe. Rywale grali wysokim pressingiem na swo­jej połowie i trud­no było znaleźć miejsce do odd­a­nia strza­łu. A nawet, jeśli się to udawało, to pró­by zaskoczenia bramkarza Legii były dalekie od ideału.

Sytu­ac­ja gospo­darzy jeszcze bardziej się skom­p­likowała, gdy staw skokowy skrę­cił Łukasz Trał­ka. Rywale również mieli swo­je sytu­acje na pod­wyższe­nie prowadzenia. W znakomitej sytu­acji znalazł się Kuchar­czyk, ale tym razem świet­nie zachował się Burić. Lechit­om udało się dopiąć swego. W 73. Min­u­cie świet­nie do Wołąkiewicza zagrał Linet­ty, obroń­ca „Kole­jorza” zagrał moc­no do Ślusarskiego, a napast­nik Lecha umieś­cił piłkę w siatce. Ta zan­im wpadła odbiła się od poprzeczki.

To było jed­nak za mało. Mimo tego, że Lechi­ci szukali jeszcze sposobu do zdoby­cia bram­ki kon­tak­towej, ale brakowało szczęś­cia, aby pokon­ać dobrze spisu­jącego się Kuci­a­ka. Ostate­cznie podopieczni Mar­iusza Ruma­ka prze­grali z Legią Warsza­wa 3:1.

LECH POZNAŃLEGIA WARSZAWA 1:3

BRAMKI: ‘73 Ślusarski‘10 Kosec­ki, ‘14 Wawrzy­ni­ak, ‘32 Radović

Żółte kart­ki: Trał­ka, Wołąkiewicz, Linet­ty — Rzeźniczak, Furman

LECH: Burić — Ceesay, Kamińs­ki (74. Możdżeń), Wołąkiewicz, Hen­riquez — Lovren­ci­cs (46. Tonew), Muraws­ki, Trał­ka (62. Djur­d­je­vić), Ubi­parip — Linet­ty — Ślusarski

LEGIA: Kuci­ak — Rzeźniczak, Jędrze­jczyk, Żewłakow, Wawrzy­ni­ak — Kosec­ki (64. Kuchar­czyk), Gol (90. Łukasik), Fur­man, Radović, Żyro (79. Sali­nas) — Ljuboja

Widzów: 40 623 (974 z Warszawy)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.