02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.13godz.2min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Legia: Okazja do rewanżu za poprzedni sezon

Lech-Legia: Okazja do rewanżu za poprzedni sezon

Lech Poz­nań  w 13. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy pode­jmie na Inea Sta­dion­ie Legię Warsza­wa. Poz­na­ni­a­cy zapowiada­ją rewanż za min­iony rok, kiedy to zespół prowad­zony przez Jana Urbana wygrał 3:1. Jed­nego może­my być pewnym. Na meczu pad­nie reko­rd frek­wencji. Całkowicie sprzedano bile­ty na try­bunę im. Edmun­da Białasa.

W poprzed­nim sezonie Legia wygrała mecz prak­ty­cznie w pier­wszej połowie, zada­jąc Kole­jor­zowi trzy szy­bkie, bru­talne ciosy. Najpierw Jas­mi­na Buri­ca pokon­ali Kosec­ki oraz Wawrzy­nak, a Radović w 32 min­u­cie meczu dołożył swo­ją cegiełkę. Powiedzieć, Lech był w tym spotka­niu nieskuteczny, to mało powiedziane. Ślusars­ki sam zmarnował trzy ide­alne okaz­je, jed­nak napast­nik w drugiej połowie strzelił hon­orowego gola dla lechitów.

Podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka w ostat­nim cza­sie sys­tem­aty­cznie punk­tu­ją. Poz­na­ni­a­cy pla­su­ją się na pią­tym miejs­cu w tabeli z dorobkiem 19. punk­tów. Lechi­ci pos­traszyli legion­istów w poprzed­niej kole­jce, wygry­wa­jąc z Lechią Gdańsk 4:1 na PGE Arenie.

Legia obec­nie lid­eru­je w tabeli, mając nad Kole­jorzem osiem punk­tów przewa­gi. Podopieczni Jana Urbana wygrali dziewięć spotkań w rundzie, trzy prze­grali. W poprzed­niej kole­jce legion­iś­ci pokon­ali przy Łazienkowskiej Pias­ta 4:1.

Tren­er Mar­iusz Rumak w niedziel­nym meczu nie wys­tawi do mec­zowej “18” kon­tuzjowanych Jas­mi­na Bur­cia oraz Vojo Ubi­pari­pa. Również Tomasz Kędzio­ra nie zagra w spotka­niu, bowiem obroń­ca trenu­je indy­wid­u­al­nie i nie jest jeszcze w pełni sił. Za kart­ki pauzu­je Mateusz Możdżeń, który w meczu w Gdańsku obe­jrzał swo­ją czwartą żółtą kartkę w sezonie. Tren­er Jan Urban nie wys­tawi w meczu z Lechem Dusana Kuci­a­ka, zma­ga­jącego się z kon­tuzją kolana i do gry powró­ci w listopadzie.

Spotkanie na Inea Sta­dion­ie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.