03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.24min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Legia: Przełamanie Kolejorza i pierwsze zwycięstwo na wiosnę

Lech — Legia: Przełamanie Kolejorza i pierwsze zwycięstwo na wiosnę

Kole­jorz pokon­ał warsza­wską Legię 2:0 po bramkach Nikoli Vujadi­novi­cia oraz Chris­tiana Gytk­jaera, zapisu­jąc pier­wsze punk­ty na swoim kon­cie w tym roku.

Spotkanie zaczęli legoiniś­ci, którzy już od samego początku przys­tąpili do ataku. W 3. min­u­cie legion­iś­ci mieli rzut rożny, ale Adam Hlousek uderzył bard­zo niecel­nie. Na strzał zza pola karnego kil­ka chwil później zde­cy­dował się Pedro Tiba, jed­nak kap­i­tan Kole­jorza uderzył pros­to w bramkarza goś­ci. Gospo­darze coraz lep­iej radzili sobie w ataku, czego zwieńcze­niem był rzut rożny. Do pił­ki pod­szedł Maciej Gajos. Dośrod­kował tak, że zamieszanie w polu karnym wyko­rzys­tał Niko­la Vujadi­nović i skierował piłkę do siat­ki. Po zdoby­ciu bram­ki podopieczni tren­era Adama Nawał­ki zaczęli grać lep­iej, odważniej, ale nie potrafili po raz dru­gi pokon­ać Radosława Majeck­iego. Zaskoczyć golkipera Legii próbował w 31. min­u­cie Chris­t­ian Gytk­jaer, ale legion­ista dobrze interniował na lini bramkowej. W końców­ce pier­wsze połowy na boisku prze­ważać zaczęli przy­jezd­ni, ale potrafili pokon­ać Jas­mi­na Buricia.

Lechi­ci wynik mogli pod­wyższyć już na samym początku drugiej częś­ci meczu. Z kon­tratakiem wyszedł Chris­t­ian Gytk­jaer, ale nie miał komu ode­grać i fut­bolówkę wybili obroń­cy Legii. W 52. min­u­cie bramkę powinien zdobyć Kamil Jóźwiak. Pomoc­nik Kole­jorza uderzył z wysokoś­ci pola karnego, jed­nak dobrą paradą popisał się Majec­ki. Przed najlep­szą jak do tej pory okazją na strze­le­nie gola legion­isći stanęli w 61. min­u­cie. Jed­no z dośrod­kowań ekipy ze stol­i­cy trafiło do Cafu, który główkował pros­to w ręce Buri­cia. Legion­iś­ci próbowali zagroz­ić bram­ce Lecha ale byli bard­zo nieskuteczni. W końców­ce w ich ekip­ie na boisku pojaw­ił się Dominik Nagy, która kil­ka min­ut później w polu karnym sfaulował Kami­la Jóźwia­ka. Sędzia Tomasz Musi­ał podyk­tował rzut karny, którego na gola zamienił nie kto inny jak Gytkajer.

 

Lech Poz­nań — Legia Warsza­wa 2:0 (1:0)

Bram­ki: 8. Niko­la Vujadi­nović, 80. Chris­t­ian Gytkjaer

Żółte kart­ki: 20. Maciej Makuszews­ki,  55. Niko­la Vujadi­nović, 63. Pedro Tiba, 68. Robert Gumny

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Thomas Rogne, Niko­la Vujadi­nović, Volodymyr Kostevych — Maciej Makuszews­ki (85. Marcin Wasielews­ki), Maciej Gajos, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak  (86. Fil­ip March­wińs­ki) — Darko Jevtić (81. Ver­non De Mar­co) — Chris­t­ian Gytkjaer

Legia:  Radosław Majec­ki — Marko Veso­vić, Artur Jędrze­jczyk, Mateusz Wietes­ka, Adam Hlousek — Cafu, Andre Mar­tins (80’.Iuri Medeiros)  — Sal­vador Agra (63. Dominik Nagy), Sebas­t­ian Szy­mańs­ki, Michał Kuchar­czyk (80. San­dro Kulen­ović), Carlitos

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.