Lech — Legia: Rudnevs uratował Bakero

W naj­ciekaw­iej zapowiada­ją­cym się meczu 22. kole­j­ki Lech Poz­nań pokon­ał Legię Warsza­wa 1:0. Bramkę na wagę trzech punk­tów i głowy José Mari Bakero zdobył w 83. min­u­cie Artjoms Rud­nevs.

 

Od początku meczu do ataku rzu­cił się Lech. W 5. min­u­cie z rzu­tu wol­nego dośrod­kowywał Wilk, ale Ska­ba pewnie inter­we­niował. Cztery min­u­ty później z drugiej strony boiska faulowali legion­iś­ci, a do pił­ki pod­szedł Kri­wiec. Tym razem fut­bolówka minęła lin­ię bramkową.

Z cza­sem jed­nak podopieczni Macie­ja Sko­rży prze­jęli inic­jaty­wę. W 13. min­u­cie. Manu ide­al­nie wyszedł zza obrony Lecha, ale próbował mijać Kotorowskiego i piłkę ostate­cznie wybił Bosac­ki. Dwie min­u­ty później, Chinya­ma próbował zaskoczyć bramkarza Lecha strza­łem zza pola karnego, ale golkiper gospo­darzy instynk­town­ie inter­we­niował.

W odpowiedzi Kri­wiec zagrał pomiędzy dwóch defen­sorów Legii, wprost do Ślusarskiego, ale Ska­ba był szyb­szy od napast­ni­ka Lecha. W 25. min­u­cie z autu piłkę wybi­jał Wojtkowiak, ta ostate­cznie trafiła do Hen­ríqueza, który uderzył w zna­j­du­ją­cych się przed polem karnym zawod­ników, dobi­jać próbował Wilk, ale i jego pró­ba okaza­ła się niecel­na.

Cztery min­u­ty później Arbole­da bard­zo dobrze wyskoczył nad legion­ista­mi i odd­ał strzał nad bramką Ska­by. Po chwili swo­jej szan­sy szukał Muraws­ki uderze­niem z dys­tan­su, ale i on przestrzelił. W 32. min­u­cie lechi­ci przeprowadzili skład­ną akcję, a pił­ka ostate­cznie trafiła pod nogi Mikoła­jcza­ka. Napast­nik „Kole­jorza” nie zdążył jej opanować i skutecznie inter­we­niowali defen­sorzy goś­ci.

W 33. min­u­cie Kotorows­ki z tru­dem zła­pał głębok­ie dośrod­kowanie Bory­siu­ka, które okupił urazem. Kibice Lecha zadrżeli, ponieważ nie było pewne czy golkiper gospo­darzy będzie mógł kon­tyn­uować grę. Po inter­wencji lekarzy doświad­c­zony bramkarz wró­cił na plac gry.

W 40. min­u­cie ze skra­ju pola karnego groźnym uderze­niem, z prostego pod­bi­cia, popisał się Kri­wiec. Fut­bolówka min­i­mal­nie minęła bramkę Ska­by. Dwie min­u­ty później świet­ną piłkę z lewej strony boiska w szes­nastkę goś­ci posłał Wilk, bard­zo dobrze zgasił ją Białorusin, ale nie zdołał odd­ać strza­łu na bramkę. Do prz­er­wy żaden z zespołów nie zdołał pokon­ać bramkarza rywala i na tabl­i­cy wyników cały czas wid­ni­ał wynik 0:0.

Po wznowie­niu gry znów Lech prze­jął inic­jaty­wę, ale nie potrafił tego w żaden sposób wyko­rzys­tać. W 51. min­u­cie Woj­towiak zatrzy­mał piłkę ręką i prz­erzu­cił piłkę na drugą stronę boiska. Tam faulowany był Ślusars­ki, ale piłkę prze­jął zna­j­du­ją­cy się za nim Kri­wiec. Zagrał do napast­ni­ka Lecha, ale ten uderzył wprost w Skabę.

Po chwili rzut wol­ny wykony­wał Wilk, fut­bolówka trafiła pod nogi Djur­de­vi­cia, jed­nak Serb trafił obok bram­ki. W 56. min­u­cie Kri­wiec podawał do Rud­nevsa, który pokon­ał golkipera goś­ci, ale Łotysz był na milimetrowym spalonym i na Buł­garskiej nadal był remis.

Osiem min­ut później fatal­ny w skutkach błąd popełnił Bosac­ki. Nie trafił w piłkę, prze­jął ją Manú i wyszedł sam na sam. Kotorows­ki wybiegł z bram­ki i atakował fut­bolówkę wśl­izgiem, ale trafił przy tym Por­tu­gal­czy­ka. Sędzia bramkar­zowi gospo­darzy pokazał żółtą kartkę i nakazał wznow­ić grę od rzu­tu wol­nego.

Po chwili, w świet­nej sytu­acji znalazł się Muraws­ki. Pomoc­nik „Kole­jorza” minął w polu karnym jed­nego z rywali i mógł pokon­ać Skabę, ale jego strzał minął bramkę. W 68. min­u­cie Radović wpadł w pole karne i uderzył nad poprzeczką.

W 78. min­u­cie Legia poważnie zagroz­iła Lechowi. Najpierw, strzał Manu blokował Bosac­ki, a po chwili Vrdol­jak po uderze­niu głową trafił w poprzeczkę.  W 83. min­u­cie sta­dion osza­lał. Pił­ka po dośrod­kowa­niu Wil­ka trafiła do Arboledy, który głową zgrał ją do Bosack­iego, ale kap­i­tan Lecha nie trafił w nią. Tę sytu­ację wyko­rzys­tał Rud­nevs, który z kilku metrów pokon­ał Skabę.

Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 1:0

Bram­ki: Rud­nevs ‘83

Żółte kart­ki: Kotorows­ki — Bory­siuk, Vrdol­jak, Astiz

Lech: Kotorows­ki – Wojtkowiak (75. Injac), Arbole­da, Bosac­ki, Hen­ríquez — Wilk, Djur­de­vić, Muraws­ki, Kri­wiec, Mikoła­jczak (52. Rud­nevs), Ślusars­ki (67. Kiełb)

Legia: Ska­ba – Rzeźniczak, Astiz, Choto, Wawrzy­ni­ak – Manú, Vrdol­jak, Bory­siuk (83. Cabral), Radović, Kuchar­czyk (75. Rybus) – Chinya­ma (75. Hub­nik)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress