07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.20min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Legia: Rudnevs uratował Bakero

W naj­ciekaw­iej zapowiada­ją­cym się meczu 22. kole­j­ki Lech Poz­nań pokon­ał Legię Warsza­wa 1:0. Bramkę na wagę trzech punk­tów i głowy José Mari Bakero zdobył w 83. min­u­cie Artjoms Rudnevs.

 

Od początku meczu do ataku rzu­cił się Lech. W 5. min­u­cie z rzu­tu wol­nego dośrod­kowywał Wilk, ale Ska­ba pewnie inter­we­niował. Cztery min­u­ty później z drugiej strony boiska faulowali legion­iś­ci, a do pił­ki pod­szedł Kri­wiec. Tym razem fut­bolówka minęła lin­ię bramkową.

Z cza­sem jed­nak podopieczni Macie­ja Sko­rży prze­jęli inic­jaty­wę. W 13. min­u­cie. Manu ide­al­nie wyszedł zza obrony Lecha, ale próbował mijać Kotorowskiego i piłkę ostate­cznie wybił Bosac­ki. Dwie min­u­ty później, Chinya­ma próbował zaskoczyć bramkarza Lecha strza­łem zza pola karnego, ale golkiper gospo­darzy instynk­town­ie interweniował.

W odpowiedzi Kri­wiec zagrał pomiędzy dwóch defen­sorów Legii, wprost do Ślusarskiego, ale Ska­ba był szyb­szy od napast­ni­ka Lecha. W 25. min­u­cie z autu piłkę wybi­jał Wojtkowiak, ta ostate­cznie trafiła do Hen­ríqueza, który uderzył w zna­j­du­ją­cych się przed polem karnym zawod­ników, dobi­jać próbował Wilk, ale i jego pró­ba okaza­ła się niecelna.

Cztery min­u­ty później Arbole­da bard­zo dobrze wyskoczył nad legion­ista­mi i odd­ał strzał nad bramką Ska­by. Po chwili swo­jej szan­sy szukał Muraws­ki uderze­niem z dys­tan­su, ale i on przestrzelił. W 32. min­u­cie lechi­ci przeprowadzili skład­ną akcję, a pił­ka ostate­cznie trafiła pod nogi Mikoła­jcza­ka. Napast­nik „Kole­jorza” nie zdążył jej opanować i skutecznie inter­we­niowali defen­sorzy gości.

W 33. min­u­cie Kotorows­ki z tru­dem zła­pał głębok­ie dośrod­kowanie Bory­siu­ka, które okupił urazem. Kibice Lecha zadrżeli, ponieważ nie było pewne czy golkiper gospo­darzy będzie mógł kon­tyn­uować grę. Po inter­wencji lekarzy doświad­c­zony bramkarz wró­cił na plac gry.

W 40. min­u­cie ze skra­ju pola karnego groźnym uderze­niem, z prostego pod­bi­cia, popisał się Kri­wiec. Fut­bolówka min­i­mal­nie minęła bramkę Ska­by. Dwie min­u­ty później świet­ną piłkę z lewej strony boiska w szes­nastkę goś­ci posłał Wilk, bard­zo dobrze zgasił ją Białorusin, ale nie zdołał odd­ać strza­łu na bramkę. Do prz­er­wy żaden z zespołów nie zdołał pokon­ać bramkarza rywala i na tabl­i­cy wyników cały czas wid­ni­ał wynik 0:0.

Po wznowie­niu gry znów Lech prze­jął inic­jaty­wę, ale nie potrafił tego w żaden sposób wyko­rzys­tać. W 51. min­u­cie Woj­towiak zatrzy­mał piłkę ręką i prz­erzu­cił piłkę na drugą stronę boiska. Tam faulowany był Ślusars­ki, ale piłkę prze­jął zna­j­du­ją­cy się za nim Kri­wiec. Zagrał do napast­ni­ka Lecha, ale ten uderzył wprost w Skabę.

Po chwili rzut wol­ny wykony­wał Wilk, fut­bolówka trafiła pod nogi Djur­de­vi­cia, jed­nak Serb trafił obok bram­ki. W 56. min­u­cie Kri­wiec podawał do Rud­nevsa, który pokon­ał golkipera goś­ci, ale Łotysz był na milimetrowym spalonym i na Buł­garskiej nadal był remis.

Osiem min­ut później fatal­ny w skutkach błąd popełnił Bosac­ki. Nie trafił w piłkę, prze­jął ją Manú i wyszedł sam na sam. Kotorows­ki wybiegł z bram­ki i atakował fut­bolówkę wśl­izgiem, ale trafił przy tym Por­tu­gal­czy­ka. Sędzia bramkar­zowi gospo­darzy pokazał żółtą kartkę i nakazał wznow­ić grę od rzu­tu wolnego.

Po chwili, w świet­nej sytu­acji znalazł się Muraws­ki. Pomoc­nik „Kole­jorza” minął w polu karnym jed­nego z rywali i mógł pokon­ać Skabę, ale jego strzał minął bramkę. W 68. min­u­cie Radović wpadł w pole karne i uderzył nad poprzeczką.

W 78. min­u­cie Legia poważnie zagroz­iła Lechowi. Najpierw, strzał Manu blokował Bosac­ki, a po chwili Vrdol­jak po uderze­niu głową trafił w poprzeczkę.  W 83. min­u­cie sta­dion osza­lał. Pił­ka po dośrod­kowa­niu Wil­ka trafiła do Arboledy, który głową zgrał ją do Bosack­iego, ale kap­i­tan Lecha nie trafił w nią. Tę sytu­ację wyko­rzys­tał Rud­nevs, który z kilku metrów pokon­ał Skabę.

Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 1:0

Bram­ki: Rud­nevs ‘83

Żółte kart­ki: Kotorows­ki — Bory­siuk, Vrdol­jak, Astiz

Lech: Kotorows­ki – Wojtkowiak (75. Injac), Arbole­da, Bosac­ki, Hen­ríquez — Wilk, Djur­de­vić, Muraws­ki, Kri­wiec, Mikoła­jczak (52. Rud­nevs), Ślusars­ki (67. Kiełb)

Legia: Ska­ba – Rzeźniczak, Astiz, Choto, Wawrzy­ni­ak – Manú, Vrdol­jak, Bory­siuk (83. Cabral), Radović, Kuchar­czyk (75. Rybus) – Chinya­ma (75. Hubnik)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.