31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.33min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech – Legia, Urban – Nikolić: Strzelałem o wiele ładniejsze bramki

Lech – Legia, Urban – Nikolić: Strzelałem o wiele ładniejsze bramki

Mecze między Lechem Poz­nań a Legią Warsza­wa elek­tryzu­ją całą piłkarską Pol­skę. Być może wielu sym­pa­tyków pił­ki nożnej otwar­cie się do tego nie przyz­na, ale znacz­na część bun­town­ików hitowego spotka­nia zasiądzie jutro o 20:30 przed telewiz­orem, by obe­jrzeć star­cie mis­trza Pol­s­ki z wicemistrzem.

Tym razem Kole­jorz wyrusza do Warsza­wy. Niespeł­na miesiąc temu „Wojskowi” pokon­ali drużynę Jana Urbana 2:0 na INEA Sta­dion­ie. Licząc Super­puchar Pol­s­ki w poje­dynkach między dwoma kluba­mi tym sezonie jest 2:1 dla „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy”. Jak będzie w piątkowy wieczór? — My musimy wygrać, Legia może, ale każde potknię­cie wzbudzi ner­wowość w drużynie z Warsza­wy. Nikt nie chce zacząć źle rundy rewanżowej. Legia mimo przewa­gi nad resztą drużyn, nie licząc Pias­ta, chce wygrać, bo gdy­by tego nie zro­biła, nie było­by wesoło. My musimy wszędzie szukać punk­tów, aby grać w europe­js­kich pucharach poprzez ligę – także na wyjaz­dach, także w Warsza­w­ie – przyz­na­je tren­er Lecha, Jan Urban.

W mar­cowym poje­dynku między druży­na­mi szkole­niowiec mis­trza Pol­s­ki borykał się ze spory­mi prob­le­ma­mi kadrowy­mi – niek­tórych zawod­ników z gry wyłączyły kon­tuz­je, innych – choro­ba. — Mecze między Lechem a Legią są wyrów­nane. Uważam, że w mar­cu Wojskowi byli jed­nak od nas lep­si. Przez 90 min­ut mieli przewagę i kon­trolę nad tym, co dzieje się na boisku. To mecze na szczy­cie. Ter­az każdy zespół dys­ponu­je opty­mal­nym skła­dem. Spodziewam się spotka­nia otwartego, ciekawego. To dwa zespoły, które pobudza­ją oba miast i kibiców, ale nie tylko — te mecze oglą­da się z dużym zain­tere­sowanie w całej Polsce – ocenił opiekun Kolejorza.

W tym sezonie Lech i Legia spo­tyka­ją się jeszcze raz. 2 maja na Sta­dion­ie Nar­o­dowy, w Warsza­w­ie zostanie roze­grane spotkanie, którą stawką jest zdoby­cie Pucharu Pol­s­ki. Przed rok­iem lep­si byli „Wojskowi”. Być może wygrana w piątkowym meczu da jed­ne­mu z zespołów psy­chiczną przewagę przed kole­jnym star­ciem. — Wyda­je mi się, że men­tal­ność po meczu na Łazienkowskiej może mieć znacze­nie w kon­tekś­cie meczu o Puchar Pol­s­ki. Wiem, że do maja w lep­szej dys­pozy­cji powin­ni być Karol Linet­ty i Szymek Pawłows­ki – zaz­nacza tren­er Lecha. — Gdy­bym miał wybrać między wygraną w lidze a Puchar Pol­s­ki, biorę w ciem­no kra­jowe tro­feum. Bycie w czołów­ce to waż­na sprawa, jeśli chce się potwierdz­ić to, że jest się sil­nym i moc­nym zespołem. Wielkość klubu budu­je się przez tro­fea – doda­je.

Sporo emocji wzbudza­ją słowne poty­cz­ki na linii szkole­niowiec Kole­jorza a napast­nik Legii Neman­ja Nikolić. — Doce­ni­am to, że strzela gole. Oglą­dam jego bram­ki, ale strze­lałem o wiele ład­niejsze – lewą, prawą nogą, także głową oraz z dys­tan­su. Także… chy­ba mnie już niczego nie nauczy – kończy tren­er Jan Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.