Lech-Legia: Żeby hit był hitem

Lech-Legia: Żeby hit był hitem

W 24.  kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym boisku Legię Warszawa. 

Obie drużyny mierzyły się ze sobą już jesienią. Kole­jorz miał ogrom­ną szan­sę wywieźć z Łazienkowskiej trzy punk­ty. Poz­na­ni­a­cy prowadzili z warsza­w­iaka­mi już 2:0 po pier­wszych 45 min­u­tach gry. W końców­ce pier­wszej częś­ci spotka­nia ide­al­ną sytu­ację na 3:0 miał Kasper Hamalainen, ale Fin nie wyko­rzys­tał okazji do pod­wyższenia prowadzenia. W drugiej częś­ci spotka­nia legion­iś­ci ruszyli do odra­bi­a­nia start i udało im się zremisować w samej końców­ce meczu.

Legia Warsza­wa ma sześć punkt przewa­gi nad Lechem Poz­nań. “Wojskowi” wios­ną odpadli z Ligi Europe­jskiej po dwumeczu z Ajax­em Ams­ter­dam. W Pucharze Pol­s­ki również nie poszło im gład­ko. W ćwierć­fi­nale dopiero po rzu­tach karnych wye­lim­i­nowali Śląsk Wrocław.  W prz­er­wie zimowej do Warsza­wy prze­nieśli się Michał Masłows­ki oraz Arka­diusz Malarz. Do stol­i­cy powró­cił Dominik Furman.

Ogrom­nym atutem Kole­jorza w niedziel­nym star­ciu może być własne boisko. Twierdza Buł­gars­ka jest nadal nie zdoby­ta. Ostat­ni raz tri­um­fowała na Inea Sta­dion­ie krakows­ka Wisła, w sierp­niu 2014 roku. Pod wodzą tren­era Sko­rży lechi­ci u siebie jeszcze nie prze­grali. Poz­na­ni­a­cy będą chcieli zre­ha­bil­i­tować się swoim kibi­com za zeszło­ty­god­niowy bla­maż w Byd­goszczy, kiedy ulegli rewela­cyjne­mu na wios­nę Zaw­iszy 0:1. W spotka­niu z Legią na pewno nie wys­tąpi Darko Jevtić.

Pier­wszy gwiz­dek na Inea Sta­dion­ie o 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress