Lech ma problem. Nie umie odrabiać strat

W tym sezonie Lech Poz­nań prze­grał trzy spotka­nia. We wszys­t­kich w żaden sposób nie umi­ał prze­ci­w­staw­ić się swo­je­mu prze­ci­wnikowi. Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka, gdy już tracą bramkę jako pier­wsi nie wygry­wa­ją.

Sytu­ac­ja, w której „Kole­jorz” traci gola jako pier­wszy w tym sezonie zdarzyła się w meczach z Chaz­arem Lenko­ran, AIK Sol­na, Olimpią Grudz­iądz, Lechią Gdańsk oraz Jagiel­lonią Białys­tok. Tylko w przy­pad­kach meczów z Chaz­arem Lenko­ran i Olimpią Grudz­iądz po stra­cie bram­ki potrafili odpowiedzieć swoim trafie­niem. W Lidze Europy zremisowali, a w Pucharze Pol­s­ki, choć doprowadzili do wyrów­na­nia, ostate­cznie prze­grali.

Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka w roz­gry­wkach ligowych nie tracą wiele bramek. Jed­nak gdy już to się dzieje, to bard­zo częs­to są to gole, które wpły­wa­ją na ostate­czny wynik spotka­nia. Jedynym wyjątkiem jest mecz z Polonią Warsza­wa, która choć trafiła gola wyrównu­jącego, to musi­ała na Kon­wik­torskiej uznać wyżs­zość goś­ci.

W pozostałych trzech meczach Lechi­ci zdobyli tylko jeden punkt, gdy na włas­nym boisku zremisowali 1:1 z Pogo­nią Szczecin. Mecze z Lechią i Jagiel­lonią zakończyły się zasłużony­mi zwycięst­wa­mi rywali. Oba te mecze zakończyły się wygrany­mi 2:0.

Jed­nak prob­lem z odra­bi­an­iem strat nie jest tem­atem świeżym. Z nim Lech mierzył się również w poprzed­nim sezonie. Tylko w jed­nym z sześ­ciu meczów, w których „Kole­jorz” stracił gola jako pier­wszy, zdobył punk­ty. W spotka­niu w Kiel­cach, które Korona do prz­er­wy prowadz­iła 2:0. Ostate­cznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress