01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.47min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Manisaspor: Bez bramek w deszczu

Lech już od tygod­nia jest na zgrupowa­niu. Dzisi­aj o 18:30 roze­grał swój kole­jny mecz. Tym razem w Jen­bach jego prze­ci­wnikiem był  Man­isas­por. Spotkanie nie należało do naj­ciekawszych, cho­ci­aż na try­bunach znalazło się trzech sym­pa­tyków poz­nańskiej drużyny, którzy przy­jechali spec­jal­nie na ten mecz, żeby dopin­gować Lecha, a obaj szkole­niow­cy dokon­ali wielu zmi­an. Ostate­cznie mecz zakończył się w deszczu bezbramkowym remisem.

Kole­jorz” wyszedł na murawę w jed­no­li­tych niebies­kich stro­jach, a Man­isas­por w białych. Od pier­wszych min­ut zawod­ni­cy roz­gry­wali piłkę wyłącznie w środ­ku pola i obie drużyny miały prob­lem z prze­dostaniem się na połowę prze­ci­wni­ka, co skutkowało kilko­ma faula­mi. Aż w końcu, w 6. min­u­cie na strzał z dys­tan­su z 30 metrów zde­cy­dował się Możdżeń, ale nieste­ty trafie­nie było niecelne. Przez następ­ne kilka­naś­cie min­ut meczu nie było zupełnie na co patrzeć. Brakowało dokład­noś­ci, porozu­mienia, a przede wszys­tkim inic­jaty­wy. Ostate­cznie w 20. min­u­cie Lechowi udało się w końcu prze­dostać w pole karne Man­isas­poru, gdzie doszło do star­cia Wojtkowia­ka z Klukowskim. Arbiter jed­nak nie zareagował na faul i nakazał kon­tyn­uować grę. Po tej akcji Lechi­ci trochę jak­by się prze­budzili, ale żadne z dośrod­kowań zespołu z Poz­na­nia nie poz­woliło na stworze­nie dogod­nej sytu­acji do strze­le­nia bramki.

W 27. Min­u­cie „Kole­jorz” w końcu wyprowadz­ił dobrą akcję, ale bez­nadziejnie dośrod­kowywał Wojtkowiak i fut­bolówka opuś­ciła boisko. Chwilę później ten błąd chci­ał napraw­ić Tonew i uderze­niem podob­nym do Możdże­nia – z 30 metrów chci­ał pokon­ać bramkarza Man­isas­poru. Nieste­ty pił­ka minęła słu­pek. Tak samo niedokład­nie trafił Stil­ić z 20 metrów w 32 min­u­cie. Na dziesięć min­ut przed zakończe­niem pier­wszej połowy inic­jaty­wę prze­jęła druży­na prze­ci­w­na odd­a­jąc pier­wszy cel­ny strzał w meczu w 37 min­u­cie. Kotorowskiego próbował pokon­ać z 17 metrów Baris. Na szczęś­cie bramkarz poz­nańskiego zespołu poradz­ił sobie bez więk­szych problemów.

Dru­ga połowa rozpoczęła się deszczem i kilko­ma zmi­ana­mi w składach obu drużyn. W 48. min­u­cie swój błąd z pier­wszej częś­ci spotka­nia chci­ał napraw­ić Stil­ić, ale i tym razem Boś­ni­akowi zabrakło pre­cyzji. Trzy min­u­ty później zaatakowała druży­na Man­isas­poru, ale zdaniem sędziego Gokoglan był na spalonym. Lech nie kazał dłu­go czekać na kon­trę i w 54. min­u­cie w zamiesza­niu w polu karnym mógł umieś­cić piłkę w siatce, ale po raz kole­jny Lechi­ci zmarnowali okazję, bo żaden z zawod­ników nie odd­ał cel­nego strzału.

W 58. min­u­cie z dys­tan­su strze­lał Muraws­ki, również bezskutecznie. Obie drużyny powoli zaczęły opadać z sił. Za faul ukarany żółtą kartką w 76 min­u­cie został Dry­gas. Przez następ­ne kilka­naś­cie min­ut na boisku nie dzi­ało się zupełnie nic god­nego uwa­gi. Aż do 85 min­u­ty, kiedy to zespół Man­isas­poru popełnił błąd, a piłkę prze­jął Ubi­parip. Zgrał ją do Ślusarskiego, który wbie­gał w pole karne. Nieste­ty „Ślusarz” niezbyt dokład­nie trafił w fut­bolówkę i bramkarz bez najm­niejszego prob­le­mu ją zła­pał. Od razu po tej akcji, w 86. min­u­cie druży­na prze­ci­w­na wyszła z kon­trą i po dobrym dośrod­kowa­niu Gueve­na z rzu­tu wol­nego piłkę głową odbił Promise, ale fut­bolówka prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. I ta akc­ja rozpoczęła ser­ię dwóch kole­jnych ataków na bramkę Kotorowskiego. Najpierw w 90. min­u­cie z dys­tan­su uderzał Gueve­na, a chwilę później z bliska strze­lał Buyu­ka. Na szczęś­cie dla Lecha „Kotor” poradz­ił sobie bard­zo dobrze i tym samym nie dop­uś­cił do straty gola w ostat­niej min­u­cie meczu.

Ostate­cznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Lech Poz­nań — Man­isas­por 0:0

Lech: Kotorows­ki — Wojtkowiak (86. Kędzio­ra), Wołąkiewicz (71. Ślusars­ki), Arbole­da, Hen­ríquez (67.  Kamińs­ki) — Muraws­ki (67. Djur­d­je­vić), Możdżeń (67. Dry­gas), Injac (46. Kiełb) — Štil­ić (67. Gol­la), Rud­nev (78. Ubi­parip), Tonev (67. Wilk)

Man­isas­por: Baba­can (46. Avcibay) — Baris (55. Akaminko), Dixon (66. Cok­mus), Tok (66. Cevahir),  Klukows­ki (66. Kahe) — Iwańs­ki (55. Yil­maz), Incedemir (55. Guven) — Gokoglan (55. Gur­buze­rol), Caliskan (55. Buyuk), Simp­son (55. Ozek) — Makuku­la (55. Promise)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.