07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.55min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Miedź: Przełamanie z Miedzią i 3 punkty zostają w Poznaniu

Lech — Miedź: Przełamanie z Miedzią i 3 punkty zostają w Poznaniu

Lech Poz­nań pokona na włas­nym boisku Miedź Leg­ni­ca 2:1. Bram­ki dla Kole­jorza zdoby­wali Chris­t­ian Gytka­jer oraz Joao Ama­r­al. Dla goś­ci trafił Mateusz Szczepaniak.

Dobry początek Lecha potwierd­zony bramką. Po ład­nej i skład­nej akcji do siat­ki trafił Chris­t­ian Gytk­jaer, który to wymanewrował Mateusza Żyro i płaskim strza­łem po zie­mi otworzył wynik, Asys­tę w tej akcji zal­iczył Joao Ama­r­al. Por­tu­gal­czyk był dość akty­wny w ofen­sy­wie. W 24. min­u­cie próbował swo­jego szczęś­cia strze­la­jąc zza pola karnego, jed­nak fut­bolówka wylą­dowała na słup­ku. Na więcej w pier­wszej połowie Lecha nie było stać.

Podopieczni Ivana Djur­d­je­vi­cia również dobrze zaczęli drugą część meczu. Już po upły­wie pię­ciu min­ut udało im się pod­wyższyć prowadze­nie. Tym razem to Gytk­jaer wyłożył piłkę Ama­r­alowi na jede­nasty metr, a Por­tu­gal­czyk strza­łem pod poprzeczkę umieś­cił ją w siatce. W dal­szej fazie meczu lechi­ci kon­trolowali grę, raz po raz przeprowadza­jąc niegroźne dla goś­ci kon­trata­ki. Jak się jed­nak okaza­ło na boisku zro­biło się zbyt spoko­jnie co uśpiło Kole­jorza. Miedzianom w 73. min­u­cie udało się zdobyć bramkę kon­tak­tową. Jej autorem był Mateusz Szczepa­ni­ak, który to pojaw­ił się na muraw­ie 180 sekund wcześniej. Gol Miedzi spraw­ił, że kibiców zgro­mad­zonych przy Buł­garskiej czekała emocjonu­ją­ca końcówka. Podopiecznym Ivana Djur­d­je­vi­cia udało się jed­nak dowieźć zwycięst­wo do koń­cowego gwiz­d­ka sędziego Jakubika.

Lech Poz­nań — Miedź Leg­ni­ca 2:1 (1:0)

Bram­ki: 11. Gytk­jaer, 50. Ama­r­al — 73. Szczepaniak

Żółte kart­ki: 57. Łobodz­ińs­ki

Lech: Put­nocky —  Wasielews­ki, Jan­ic­ki, Goutas, Kostevych — Makuszews­ki (89. Tomasik), Cywka (23. Radut), Tiba, Jóźwiak (83. Gajos) — Ama­r­al, Gytkjear

Miedź: Sapela — Zielińs­ki, Żyro, Boz­ić, Pikk — Bor­ja, Purzy­c­ki, Bar­reno (20. Cama­ra), Łobodz­ińs­ki — Oja­maa (70. Szczepa­ni­ak), Forsell (75. Piątkowski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.