27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.3godz.12min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech nie odstawał od Fiorentiny, ale przegrał

Lech nie odstawał od Fiorentiny, ale przegrał

Lech Poz­nań prze­grał z Fiorentiną 0:2 po naprawdę solid­nym meczu. Jedyne, co w tym spotka­niu było nieko­rzystne to wynik. Trze­ba pochwal­ić lechitów za walkę i zaan­gażowanie. Zabrakło tylko szczęś­cia, bo sytu­acji, żeby coś wpadło do bram­ki Luigiego Sepa było wiele. Pier­wszą bramkę Lech stracił po strza­le z rzu­tu wol­nego Ilićićia. Drugie trafie­nie zawod­nik Fiorentiny dorzu­cił w drugiej połowie. Lech obec­nie pla­su­je się na trzec­im miejs­cu w grupie I i nadal ma szan­sę na wyjś­cie z grupy. Kole­jny mecz w ramach fazy grupowej Ligi Europy, „Kole­jorz” roze­gra z Belenenses.

Spotkanie zaczęło się zgod­nie z przewidy­wa­ni­a­mi. Do przo­du ruszyła druży­na goś­ci. Fiorenti­na atakowała, ale wyśmieni­cie bronił się Lech. Co więcej, w miarę upły­wu cza­su, „Kole­jorz” zaczął stwarzać sobie groźne sytu­acje pod polem karnym Sepe. Jed­ną z takich akcji była to po rzu­cie wol­nym w 10. min­u­cie, kiedy to po dośrod­kowa­niu fut­bolówka trafiła za pole karne pod nogi Pawłowskiego. Ten bez zas­tanowienia huknął w stronę bram­ki prze­ci­wni­ka. Niewiele zabrakło, a Lech prowadz­ił­by w tym meczu.

Kole­jną wyśmien­itą akcję mis­trz Pol­s­ki miał w 17. min­u­cie. Do rzu­tu wol­nego z 17 metra pod­szedł Trał­ka i Kamińs­ki. Uderzył ten pier­wszy, ale trafił w mur. Piłkę dobi­jał jeszcze stop­er „Kole­jorza”, ale na posterunku stał golkiper Fiorentiny, Lui­gi Sepe.

To, że Lech stwarzał sobie dogodne sytu­acje nie oznacza­ło, że „Vio­la” nie dawała się we zna­ki obroń­com poz­nańskiego Lecha. W 24. min­u­cie przepięknym strza­łem popisał się Fer­nan­dez, który sprzed pola karnego zaw­inął rogala. Do per­fek­cyjnego uderzenia brakowało tylko jed­nego – cel­noś­ci. Pił­ka minęła słu­pek zaled­wie o kil­ka centymetrów.

Gra Lecha wyglą­dała nad wyraz dobrze. Ukró­cił to Josip Ilićić, który w 42. min­u­cie uciszył try­buny przy Buł­garskiej. Zawod­nik Fiorentiny pod­szedł do rzu­tu wol­nego po faulu Dud­ki. Do bram­ki odległość nie więk­sza, niż 20 metrów. Jas­min Burić wyciągnął się, ale był bez szans przy tym uderzeniu.

Dru­ga część spotka­nia to przede wszys­tkim Fiorenti­na, która częś­ciej utrzymy­wała się przy piłce. Lech mógł liczyć tylko na kon­try, które częs­to kończyły się albo niecel­nym strza­łem, albo szy­bką stratą. Niech­lub­ną gwiazdą spotka­nia był turec­ki arbiter, który bard­zo częs­to mylił się, zarówno na korzyść Fiorentiny, jak i Lecha.

W  74. min­u­cie szan­sę do wpisa­nia się na listę strzel­ców miał Hamalainen. Fin otrzy­mał podanie od Thoma­lli , który bard­zo dobrze wypa­trzył kolegę z drużyny. Pomoc­nik Lecha uderzył z pier­wszej pił­ki, jed­nak strzał pole­ci­ał wysoko w trybuny.

Im bliżej było koń­ca, tym więcej sytu­acji stwarzał sobie „Kole­jorz”. W 79. min­u­cie Pawłows­ki będąc w środ­kowej częś­ci boiska prostopa­dle podał do Lovrenc­sic­sa. Węgi­er miał na ple­cach obrońcę Fiorentiny, ale zdołał się zabrać z piłką i uderzyć na bramkę. Nieste­ty, strzał okazał się min­i­mal­nie niecelny.

W 83. min­u­cie Fiorenti­na zdobyła drugą bramkę. Wyśmien­ite prostopadłe podanie otrzy­mał Ilićić, który bezprob­le­mowo pokon­ał bramkarza Lecha i tym samym zan­otował swo­je drugie trafienie.

Lech Poz­nań — ACF Fiorenti­na 0:2 (0:1)

Bram­ki: 42’, 83’ Ilićić

Żółte kart­ki: Linetty

Lech Poz­nań: Burić – Kędzio­ra, Dud­ka, Kamińs­ki, Kadar – Tet­teh (72. Tet­teh), Trał­ka – Formel­la (60. Lovrenc­sics), Linet­ty, Pawłows­ki – Hamalainen (77. Gajos)

ACF Fiorenti­na: Sepe – Tomović, Gon­za­lo, Astori, Bernarde­schi – Veci­no, Mario Suarez (79. Bedlj) – Błaszczykows­ki (72. Alon­so), Fer­nan­dez, Ilićić – Rossi (63. Kalinić)

Wid­zowie: 22 343

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.