31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.49min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech nie odstawał od Fiorentiny, ale przegrał

Lech nie odstawał od Fiorentiny, ale przegrał

Lech Poz­nań prze­grał z Fiorentiną 0:2 po naprawdę solid­nym meczu. Jedyne, co w tym spotka­niu było nieko­rzystne to wynik. Trze­ba pochwal­ić lechitów za walkę i zaan­gażowanie. Zabrakło tylko szczęś­cia, bo sytu­acji, żeby coś wpadło do bram­ki Luigiego Sepa było wiele. Pier­wszą bramkę Lech stracił po strza­le z rzu­tu wol­nego Ilićićia. Drugie trafie­nie zawod­nik Fiorentiny dorzu­cił w drugiej połowie. Lech obec­nie pla­su­je się na trzec­im miejs­cu w grupie I i nadal ma szan­sę na wyjś­cie z grupy. Kole­jny mecz w ramach fazy grupowej Ligi Europy, „Kole­jorz” roze­gra z Belenenses.

Spotkanie zaczęło się zgod­nie z przewidy­wa­ni­a­mi. Do przo­du ruszyła druży­na goś­ci. Fiorenti­na atakowała, ale wyśmieni­cie bronił się Lech. Co więcej, w miarę upły­wu cza­su, „Kole­jorz” zaczął stwarzać sobie groźne sytu­acje pod polem karnym Sepe. Jed­ną z takich akcji była to po rzu­cie wol­nym w 10. min­u­cie, kiedy to po dośrod­kowa­niu fut­bolówka trafiła za pole karne pod nogi Pawłowskiego. Ten bez zas­tanowienia huknął w stronę bram­ki prze­ci­wni­ka. Niewiele zabrakło, a Lech prowadz­ił­by w tym meczu.

Kole­jną wyśmien­itą akcję mis­trz Pol­s­ki miał w 17. min­u­cie. Do rzu­tu wol­nego z 17 metra pod­szedł Trał­ka i Kamińs­ki. Uderzył ten pier­wszy, ale trafił w mur. Piłkę dobi­jał jeszcze stop­er „Kole­jorza”, ale na posterunku stał golkiper Fiorentiny, Lui­gi Sepe.

To, że Lech stwarzał sobie dogodne sytu­acje nie oznacza­ło, że „Vio­la” nie dawała się we zna­ki obroń­com poz­nańskiego Lecha. W 24. min­u­cie przepięknym strza­łem popisał się Fer­nan­dez, który sprzed pola karnego zaw­inął rogala. Do per­fek­cyjnego uderzenia brakowało tylko jed­nego – cel­noś­ci. Pił­ka minęła słu­pek zaled­wie o kil­ka centymetrów.

Gra Lecha wyglą­dała nad wyraz dobrze. Ukró­cił to Josip Ilićić, który w 42. min­u­cie uciszył try­buny przy Buł­garskiej. Zawod­nik Fiorentiny pod­szedł do rzu­tu wol­nego po faulu Dud­ki. Do bram­ki odległość nie więk­sza, niż 20 metrów. Jas­min Burić wyciągnął się, ale był bez szans przy tym uderzeniu.

Dru­ga część spotka­nia to przede wszys­tkim Fiorenti­na, która częś­ciej utrzymy­wała się przy piłce. Lech mógł liczyć tylko na kon­try, które częs­to kończyły się albo niecel­nym strza­łem, albo szy­bką stratą. Niech­lub­ną gwiazdą spotka­nia był turec­ki arbiter, który bard­zo częs­to mylił się, zarówno na korzyść Fiorentiny, jak i Lecha.

W  74. min­u­cie szan­sę do wpisa­nia się na listę strzel­ców miał Hamalainen. Fin otrzy­mał podanie od Thoma­lli , który bard­zo dobrze wypa­trzył kolegę z drużyny. Pomoc­nik Lecha uderzył z pier­wszej pił­ki, jed­nak strzał pole­ci­ał wysoko w trybuny.

Im bliżej było koń­ca, tym więcej sytu­acji stwarzał sobie „Kole­jorz”. W 79. min­u­cie Pawłows­ki będąc w środ­kowej częś­ci boiska prostopa­dle podał do Lovrenc­sic­sa. Węgi­er miał na ple­cach obrońcę Fiorentiny, ale zdołał się zabrać z piłką i uderzyć na bramkę. Nieste­ty, strzał okazał się min­i­mal­nie niecelny.

W 83. min­u­cie Fiorenti­na zdobyła drugą bramkę. Wyśmien­ite prostopadłe podanie otrzy­mał Ilićić, który bezprob­le­mowo pokon­ał bramkarza Lecha i tym samym zan­otował swo­je drugie trafienie.

Lech Poz­nań — ACF Fiorenti­na 0:2 (0:1)

Bram­ki: 42’, 83’ Ilićić

Żółte kart­ki: Linetty

Lech Poz­nań: Burić – Kędzio­ra, Dud­ka, Kamińs­ki, Kadar – Tet­teh (72. Tet­teh), Trał­ka – Formel­la (60. Lovrenc­sics), Linet­ty, Pawłows­ki – Hamalainen (77. Gajos)

ACF Fiorenti­na: Sepe – Tomović, Gon­za­lo, Astori, Bernarde­schi – Veci­no, Mario Suarez (79. Bedlj) – Błaszczykows­ki (72. Alon­so), Fer­nan­dez, Ilićić – Rossi (63. Kalinić)

Wid­zowie: 22 343

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.