07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.49min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech nie planuje zakupu napastnika, bo ma już trzech

Lech nie planuje zakupu napastnika, bo ma już trzech

Lech Poz­nań zakończył sezon Ekstrak­lasy na fatal­nej siód­mej loka­cie w tabeli. Lechi­ci do siat­ki trafili led­wie 42 razy, gdy najskuteczniejsi legion­iś­ci byli niemal dwa razy bardziej skuteczni. To właśnie skutecznoś­ci brakowało byłym Mis­tr­zom Pol­s­ki w min­ionej kam­panii. Zdaniem tren­era Jana Urbana brak bramkostrzel­noś­ci w poczy­na­ni­ach Kole­jorza był spowodowany w głównej mierze kon­tuz­ja­mi — To z tego powodu zapła­cil­iśmy wysoką cenę w tym sezonie. Napast­ni­cy pojaw­iali się i znikali, nie było między nimi nor­mal­nej rywal­iza­cji i to też miało swój wpływ.  Strzelil­iśmy najm­niej bramek w grupie mis­tr­zowskiej, zabrakło nam tego kom­for­tu w najważniejszym momen­cie —  mówi szkole­niowiec Poz­nańskiej Lokomotywy.

W meczu z Cra­cov­ią po długiej kon­tuzji wró­cił Marcin Robak, który dołączył do zespołu Lecha zeszłego lata. 33-let­ni król strzel­ców Ekstrak­lasy był zastępowany na pozy­cji napast­ni­ka przez młod­szego o 14 lat Daw­i­da Kow­nack­iego, a od zimowego okien­ka również przez Nick­iego Bille Nielse­na. “Kow­naś” znów nękany był przez bezl­i­tosne kon­tuz­je, podob­nie jak Duńczyk. NBN w swoim debi­u­cie strzelił gola, ale później na jak­iś czas zniknął z hory­zon­tu również z powodu prob­lemów zdrowot­nych — Przede wszys­tkim to chci­ałbym mieć zdrowych napast­ników. To z tego powodu zapła­cil­iśmy wysoką cenę w zeszłym sezonie - zna­j­du­je recep­tę na sukces były napast­nik Osassuny.

Tym samym demen­tu­je plot­ki o tym, by Lech planował w najbliższym cza­sie pod­pisać kon­trakt z nowym napast­nikiem. Wyjątkiem była­by sytu­ac­ja, gdy­by jeden z trzech obec­nych ofen­sorów pożeg­nał się z klubem z Buł­garskiej. Póki wszyscy będą zdrowi, o miejsce w pier­wszym składzie zawal­czy właśnie Robak z Kow­nackim i Nickim Bille — Marcin czu­je się całkiem dobrze i otuchy doda­je mu to, że pojaw­ił się na boisku, ale i to, że dobrze zagrał. Czu­je głód pił­ki i chęć do gry. Było widać, że mamy napast­ni­ka i niełat­wo było z nim wygrać w powi­etrzu czy też przepch­nąć. To są niesamowicie ważne cechy dla napast­ni­ka i super sprawa dla drużyny — komen­tu­je Jan Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.