Lech nie przegrał w pucharach na przebudowanym stadionie

Odkąd Lech Poz­nań zain­au­gurował grę na nowo prze­bu­dowanym sta­dion­ie, w pełni przy­go­towanym na Mis­tr­zost­wa Europy, nie prze­grał na nim żad­nego meczu w europe­js­kich pucharach. Ostat­ni raz „Kole­jorz” gorycz poraż­ki zaz­nał w spotka­niu prze­ci­wko Spar­cie Pra­ga, na początku sierp­nia 2010 roku.

Nieco pon­ad miesiąc później kibice mogli usiąść na wszys­t­kich czterech try­bunach. Wpierw na Sta­dion­ie Miejskim odbył się kon­cert Stin­ga, a 30 wrześ­nia Lechi­ci zagrali na nim pier­wszy ofic­jal­ny meczu po przebudowie.

Od tego cza­su do Poz­na­nia przy­jechały cztery zespoły, które rywal­i­zowały z „Kole­jorzem” w europe­js­kich pucharach. W trzech przy­pad­kach Lech odnosił zwycięst­wo, tylko raz zremisował.

Pier­wszym spotkaniem był mecz z Red Bull Salzburg, który podopieczni wów­czas Jac­ka Zielińskiego wygrali 2:0. Na początku listopa­da drużynę prze­jął Jose Mari Bakero, a do Poz­na­nia przy­jechał Man­ches­ter City, który również musi­ał przełknąć gorycz poraż­ki. Miesiąc później „Kole­jorz” zremisował z Juven­tusem Turyn, zapew­ni­a­jąc sobie awans do fazy pucharowej. W niej trafił na Sport­ing Bra­ga. W pier­wszym meczu Lechit­om udało się wygrać 1:0, w rewanżu lep­si okaza­li się Portugalczycy.

Mar­iusz Rumak będzie więc trzec­im trenerem w ostat­nich dwóch lat­ach, który poprowadzi Lecha w europe­js­kich pucharach. Jutrze­jszy mecz będzie też dla niego debi­utem na are­nie międzynarodowej.

LECH POZNAŃ – RED BULL SALZBURG 2:0

BRAMKI: Peszko, Arboleda

LECH POZNAŃ – MANCHESTER CITY 3:1

BRAMKI: Injac, Arbole­da, Możdżeń

LECH POZNAŃ – JUVENTUS TURYN 1:1

BRAMKA: Rud­nev

LECH POZNAŃ – SPORTING BRAGA 1:0

BRAMKA: Rud­nev

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress