02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.34min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech nie przegrał w pucharach na przebudowanym stadionie

Odkąd Lech Poz­nań zain­au­gurował grę na nowo prze­bu­dowanym sta­dion­ie, w pełni przy­go­towanym na Mis­tr­zost­wa Europy, nie prze­grał na nim żad­nego meczu w europe­js­kich pucharach. Ostat­ni raz „Kole­jorz” gorycz poraż­ki zaz­nał w spotka­niu prze­ci­wko Spar­cie Pra­ga, na początku sierp­nia 2010 roku.

Nieco pon­ad miesiąc później kibice mogli usiąść na wszys­t­kich czterech try­bunach. Wpierw na Sta­dion­ie Miejskim odbył się kon­cert Stin­ga, a 30 wrześ­nia Lechi­ci zagrali na nim pier­wszy ofic­jal­ny meczu po przebudowie.

Od tego cza­su do Poz­na­nia przy­jechały cztery zespoły, które rywal­i­zowały z „Kole­jorzem” w europe­js­kich pucharach. W trzech przy­pad­kach Lech odnosił zwycięst­wo, tylko raz zremisował.

Pier­wszym spotkaniem był mecz z Red Bull Salzburg, który podopieczni wów­czas Jac­ka Zielińskiego wygrali 2:0. Na początku listopa­da drużynę prze­jął Jose Mari Bakero, a do Poz­na­nia przy­jechał Man­ches­ter City, który również musi­ał przełknąć gorycz poraż­ki. Miesiąc później „Kole­jorz” zremisował z Juven­tusem Turyn, zapew­ni­a­jąc sobie awans do fazy pucharowej. W niej trafił na Sport­ing Bra­ga. W pier­wszym meczu Lechit­om udało się wygrać 1:0, w rewanżu lep­si okaza­li się Portugalczycy.

Mar­iusz Rumak będzie więc trzec­im trenerem w ostat­nich dwóch lat­ach, który poprowadzi Lecha w europe­js­kich pucharach. Jutrze­jszy mecz będzie też dla niego debi­utem na are­nie międzynarodowej.

LECH POZNAŃRED BULL SALZBURG 2:0

BRAMKI: Peszko, Arboleda

LECH POZNAŃMANCHESTER CITY 3:1

BRAMKI: Injac, Arbole­da, Możdżeń

LECH POZNAŃJUVENTUS TURYN 1:1

BRAMKA: Rud­nev

LECH POZNAŃSPORTING BRAGA 1:0

BRAMKA: Rud­nev

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.