Lech nie wygrał na wyjeździe od pięciu meczów

Lech Poz­nań nie wygrał meczu wyjaz­dowego od 21 kwiet­nia tego roku. Wtedy „Kole­jorz” pokon­ał na Łazienkowskiej Legię Warsza­wa. Od tego cza­su Lechowi nie udało się pokon­ać żad­nego zespołu w spotka­niu wyjazdowym.

- Przy­czyną niepowodzeń w meczach wyjaz­dowych jest bari­era psy­chicz­na. Przy swo­jej pub­licznoś­ci gra się nam lep­iej, jeśli zawod­ni­cy czu­ją popraw­cie kibiców gra i się łatwiej. Jeżeli uda nam się to poukładać w ich głowach, to kole­jny mecz na wyjeździe nam się powiedzie, a jeśli zre­al­izu­je­my naszą tak­tykę, to uda nam się wygrać — oce­nia sytu­ację tren­er „Kole­jorza”.

Uważa on, że takiego zachowa­nia nie da się wymusić w piłkarzach, który sami muszą się przekon­ać, że to możli­we. - Tu nie chodzi o rzu­canie fraze­sa­mi. Przed meczem z Ruchem mówiło się, że nie potrafimy strzelić więcej bramek, udało nam się przekon­ać zawod­ników, że jeśli będzie nas więcej w polu karnym, to zdobędziemy gole. Ta samo może się stać w przy­pad­ku blokady w meczach wyjaz­dowych. Jeśli przekon­amy o tym piłkarz - zaz­nacza Mar­iusz Rumak.

Lech ma na swoim kon­cie pięć meczów wyjaz­dowych bez zwycięst­wa, z czego trzy zremisowane i dwa przegrane.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress