Lech nie wygrał z Bełchatowem u siebie od czternastu lat

Niespeł­na siedem­naś­cie lat temu odbył się pier­wszy mecz ligowy pomiędzy Lechem Poz­nań a GKS-em Bełchatów. W piątek oba zespoły spotka­ją się już pon­ad dwudzi­esty, a his­to­ria pokazu­je, że lep­iej z rywal­iza­cji tych dwóch drużyn wychodzi „Kole­jorz”.

Gospo­darze najbliższego meczu mają korzyst­niejszy od rywali bilans, choć nie jest on dla kibiców optymisty­czny. Do tej pory roze­gra­no 19 meczów, z czego 6 wygrał Lech, 3 GKS, a 10 razy padał remis.

Poprzed­ni raz Bełcha­towian­ie do Poz­na­nia przy­jechali w kwiet­niu ubiegłego roku i po niem­rawym spotka­niu zakońc­zonym remisem 0:0 wywieźli ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki jeden punkt. Ostat­ni raz u siebie „Kole­jorz” prze­grał na początku sezonu 2008/2009, kiedy przed włas­ną pub­licznoś­cią w sierp­niu uległ 2:3.

Jed­nak gdy­byśmy chcieli sięgnąć pamię­cią do ostat­niego zwycięst­wa Lecha przed włas­ną pub­licznoś­cią, trze­ba by cofnąć się do 23 wrześ­nia 1998 roku, kiedy „Kole­jorz” wygrał 3:0 z GKS-em, a bram­ki zdobyli wtedy Krzysztof Piskuła i dwie Piotr Reiss.

Optymizmem napawać może fakt, że ostat­niego spotkanie, z sierp­nia tego roku, zakończyło się zwycięst­wem Lecha Poz­nań 3:0 po trzech trafieni­ach Artioma Rud­ne­va. Gospo­darze piątkowej rywal­iza­cji lep­iej jed­nak z Brunatny­mi” wychodzili, roz­gry­wa­jąc mecze w roli gości.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress