Lech — Panathinaikos: Skromne zwycięstwo Greków

Lech Poz­nań prze­grał pier­wszy pod­czas zgrupowa­nia w Mies­bach mecz kon­trol­ny. Poz­na­ni­a­cy ulegli Panathi­naikosowi Ate­ny 0:1, a bramkę w 86. min­u­cie zdobył Bryce Moon. Pod­czas obozu Lechitów czeka­ją jeszcze cztery mecze.

Pier­wszą groźną okazję na zdoby­cie bram­ki mieli rywale. W 10. min­u­cie błąd popełnił Wołąkiewicz, który za krótko zagrał do Kotorowskiego, blis­ki prze­ję­cia pił­ki był Petropou­los, ale czu­jny w tej sytu­acji był Kotorows­ki. Trzy min­u­ty później bramkarza Greków starał się zaskoczyć Rud­nevs, ale jego strzał został zablokowany przez defen­sorów. W 20. min­u­cie kon­cen­trację golkipera rywali sprawdz­ił Możdżeń, ale uderzył za słabo.

Później dwie groźne akc­je pod bramką Lecha przeprowadz­ił Leto. Wpierw pewnie inter­we­niował Kotorows­ki, a chwilę później pił­ka trafiła w słu­pek. Po chwili w roli głównej znów był Argen­tyńczyk. Tym razem wypa­trzył Christodoulopoulosa, ale ten przestrzelił. Przed prz­er­wą bramkę zdobyć mogli jeszcze Lechi­ci. Stil­ić podał do Ślusarskiego, który uderzył nad poprzeczką.

Po prz­er­wie obraz gry się nie zmienił, jed­nak spadło tem­po meczu. W 53. min­u­cie z rzu­tu wol­nego uderzał Muraws­ki, ale jego strzał nie spraw­ił prob­lemów bramkar­zowi Panathi­naiko­su. Po chwili w odpowiedzi ciekawą akcją popisał się Cley­ton, ale zabrakło mu pre­cyzji i nie trafił nawet w bramkę. Nie minęło kil­ka min­ut, a znów doskon­ałą okazję na zdoby­cie bram­ki miał Cley­ton, ale jego strzał bard­zo dobrze obronił Kotorowski.

Przed końcem meczu oba zespoły starały się kon­trolować sytu­ację na boisku. W 86. min­u­cie akcję na wagę zwycięst­wa przeprowadzili jed­nak prze­ci­wni­cy. Moon znalazł się w polu karnym i z prob­le­ma­mi pokon­ał Kotorowskiego. Żaden z zespołów nie wpłynął już w żaden sposób na wynik meczu, który zakończył się porażką podopiecznych Jose Mari Bakero 0:1.

Lech Poz­nań – Panathi­naikos Ate­ny 0:1
Bram­ka: Moon ’86
Żółte kart­ki: Injać – Kat­soura­nis, Sarriegi

Lech: Kotorows­ki – Wojtkowiak (46.Starosta), Wołąkiewicz (46.Arboleda), Kamińs­ki (79.Możdżeń – wejś­cie powrotne), Rata­jczak (46.Henriquez) – Injać (46.Golla), Dry­gas (46.Djurdjević) – Możdżeń (46.Kiełb), Stil­ić (46.Murawski), Ślusars­ki (46.Wilk) – Rud­nevs (46.Ubiparip).

Panathi­naikos: Tzor­vas (46. Kot­so­lis) — Vyn­tra (46. Seitaridis), Kante (46. Tri­antafyl­lous), Boum­song (46. Sar­rie­gi), Spy­ropou­los (46. Ioan­ni­dis) — Kat­soura­nis (46. Bjarsmyr), Simao (46. Plessis) — Christodoulopou­los (46. Mari­nos),  Ninis (46. Fourlanos, 71. Moon), Leto (46. Dimout­sos) — Petropou­los (46. Clayton)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress