01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.5min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Pelister: Kolejorz w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem

Lech-Pelister: Kolejorz w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem

Lech Poz­nań wygrał w pier­wszym meczu elim­i­nacji do Ligi Europy z FK Pelis­ter 4:0. Na listę strzel­ców wpisał się dwukrot­nie Mario Situm, a po jed­nym trafie­niu dołożyli Nic­ki Bille oraz Radosław Majewski.

Od początku spotka­nia lechi­ci domi­nowali na boisku, jed­nak w 10. min­u­cie to goś­cie mogli wyjść na prowadze­nie. Po rzu­cie rożnym do pił­ki dobiegł kap­i­tan Pelis­ter, Goce Todor­ovs­ki, który odd­ał moc­ny strzał na bramkę, lecz Matus Put­nocky wybił fut­bolówkę poza boisko. W 21. min­u­cie szan­sę na zdoby­cie bram­ki mieli gospo­darze. Blis­ki poko­na­nia golkipera goś­ci był Vova Kostevych, jed­nak pił­ka po jego uderze­niu poszy­bowała obok bram­ki. W 27. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut karny dla Lecha po faulu na Nickim Bille. Do jede­nast­ki pod­szedł sfaulowany napast­nik i wyprowadz­ił Kole­jorza na prowadze­nie. Trzy min­u­ty później Kole­jorz prowadz­ił już 2:0. Po dośrod­kowa­niu Darko Jevti­cia w pole karne główkował Mario Situm, pika odbiła się od poprzecz­ki i wpadła do bram­ki. W 38. min­u­cie poz­na­ni­a­cy zdobyli trze­cią bramkę. Po faulu na lechi­cie sędzia podyk­tował rzut wol­ny. Do stałego frag­men­tu gry pod­szedł Radosław Majew­s­ki i moc­nym, zde­cy­dowanym strza­łem pokon­ał Petrovskiego.

Na drugą część spotka­nia druży­na Nena­da Bjel­i­cy wyszła bez zmi­an. W zes­pole Pelis­ter boisko opuś­cił Bojović, a jego miejsce zajął Fil­ip Petrov. Od 57. min­u­ty lechi­ci prowadzili już 4:0 po bram­ce Mario Situ­ma. Z rzu­tu rożnego dośrod­kowywał Radosław Majew­s­ki, do pił­ki dobiegł nowy nabytek Kole­jorza i dru­gi raz w tym spotka­niu wpisał się na listę strzel­ców. W drugiej połowie, tak jak i w pier­wszej to lechi­ci domi­nowali. Nenad Bjel­i­ca zde­cy­dował się na zmi­any. Na boisku pojaw­ili się Marcin Robak, Niklas Barkroth i Maciej Gajos odpowied­nio za Nick­iego Bille, Macie­ja Makuszewskiego i Darko Jevti­cia. Pod koniec meczu Marcin Robak próbował pod­wyższyć wynik, lecz piłkę po jego strza­le zła­pał Petrovski.

Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Lech Poz­nań wygrał w pier­wszym meczu elim­i­nacji do Ligi Europy 4:0, co staw­ia go w bard­zo kom­for­towej sytu­acji przed meczem rewanżowym.

Lech Poz­nań — FK Pelis­ter 4:0 (3:0)

Bram­ki: 27. Nic­ki Bille, 30., 57. Mario Situm, 38. Radosław Majewski,

Żółte kart­ki:

Lech Poz­nań: Matus Put­nocky — Robert Gum­ny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych — Radosław Majew­s­ki, Aziz Tet­teh — Maciej Makuszews­ki (72. Niklas Barkroth), Darko Jevtić (75. Maciej Gajos), Mario Situm — Nic­ki Bille (69. Marcin Robak)

Pelis­ter Bito­la: Ilce Petro­vs­ki — Mar­tin Kovachev, Goce Todor­ovs­ki, Radenko Bojovic (46. Fil­ip petrov) — Kris­ti­jan Tosevs­ki, Riste Markos­ki (62. Fer­nan­do Sil­va Dos San­tos), Dim­i­tar Iliev (76. Matej Cve­tanos­ki), Blago­jce Ljam­cevs­ki — Oliv­er Peev, Baze Ili­jos­ki, Far­reira Cardoso

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.