02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.3godz.17min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Piast: 3 punkty zostają w Poznaniu

Lech — Piast: 3 punkty zostają w Poznaniu

Po poprzed­nim meczu w wyko­na­niu Kole­jorza i całkowitej kom­pro­mi­tacji wszyscy kibice liczyli na to, że na swoim boisku Lech się zre­ha­bil­i­tu­je i wygra spotkanie z Piastem. I udało się. Padły 4 gole i 3 punk­ty zostały w Poznaniu.

Lech od pier­wszych min­ut starał się atakować bramkę Pias­ta. W dwóch pier­wszych akc­jach zabrakło jed­nak dokład­noś­ci. W 5. min­u­cie niewiele brakowało, a poz­na­ni­a­cy objęli­by prowadze­nie. Po dobrym poda­niu Hamalaine­na pił­ka trafiła do Teodor­czy­ka, które­mu jed­nak uciekła przy odd­a­niu strza­łu i Szum­s­ki zdołał ją wybić. Kil­ka min­ut później zagroz­ić gli­wick­iemu bramkar­zowi próbował Hamalainen. Fin dostał świet­ną piłkę od Lovren­sic­sa, ale po jego uderze­niu fut­bolówka poszy­bowała nad poprzeczką. Swo­jej szan­sy w 17. min­u­cie nie potrafił wyko­rzys­tać także Teodor­czyk, który w sytu­acji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok bram­ki. Zawod­ni­cy Pias­ta zde­cy­dowanie nie chcieli łat­wo odd­ać szan­sy na prowadze­nie rywalom i starali się blokować więk­szość podań lechitów na swo­jej połowie. Lech, mimo, że wal­czył i zepch­nął Pias­ta pod włas­ną bramkę nie umi­ał wyko­rzys­tać żad­nej z sytu­acji, jak cho­ci­aż­by w 21. min­u­cie, kiedy po kole­jnym błędzie Teodor­czy­ka pił­ka minęła słu­pek. Na szczęś­cie Teo zre­ha­bil­i­tował się chwilę później i w 26. min­u­cie w podob­nej sytu­acji pokon­ał Szuli­ma i umieś­cił fut­bolówkę w siatce, ale sędzia odg­wiz­dał spalony. Z kolei efek­tow­na indy­wid­u­al­na akc­ja Pawłowskiego została zatrzy­mana przez gli­wick­iego golkipera. W 33. Min­u­cie arbiter odg­wiz­dał rzut wol­ny dla Pias­ta i za sprawą strza­łu Podgórskiego niewiele brakowało, a pił­ka wpadła­by do bram­ki. Na szczęś­cie sytu­ację w 35. min­u­cie ura­tował Pawłows­ki, który zdobył pier­wszego gola w spotka­niu. Co praw­da na dwa razy, bo najpierw fut­bolówka odbiła się od jed­nego z zawod­ników Pias­ta, ale za drugim razem znalazła się w siatce.

Początek drugiej połowy raczej spoko­jny, aż do 56. min­u­ty, kiedy Teodor­czyk kole­jny raz w tym meczu nie wyko­rzys­tu­je okazji. Tym razem po jego uderze­niu głową pił­ka trafia wprost w Szum­skiego.  Dru­ga część spotka­nia stała się zde­cy­dowanie bardziej wyrów­nana. Piast szukał swo­jej szan­sy, ale na szczęś­cie dla Lecha, dwa naj­groźniejsze strza­ły wybronił pewnie Gos­tom­s­ki. Dru­gi gol dla Kole­jorza został zdoby­ty w pięknym sty­lu w 75. min­u­cie. Świet­nie wywal­czona pił­ka przez Kow­nack­iego i podanie do Teodor­czy­ka, który tym razem się nie pomylił i z bliska pokon­ał golkipera goś­ci. Kow­nac­ki w dobrym sty­lu udowad­nia tren­erowi, że warto na niego staw­iać. Prowadze­nie uskrzy­dliło nieco poz­na­ni­aków, którzy zaczęli roz­gry­wać więcej piłek na połowie rywali. W 84. min­u­cie ład­ny strzał na bramkę odd­ał Pawłows­ki, ale dobrze zain­ter­we­niował Szum­s­ki. Chwilę później Lech mógł prowadz­ić 3:0, ale znów Teodor­czykowi zabrakło dokład­noś­ci. Napraw­ił to na szczęś­cie w 86. min­u­cie strza­łem zza pola karnego Pawłows­ki. Mimo znacznej przewa­gi lechitów Piast nie odpuszczał i jeszcze w dolic­zonym cza­sie gry szukał swo­jej szan­sy na strze­le­nie gola. Jed­nak co nie udało się rywalom udało się Lechowi. Piłkę prze­jął Kow­nac­ki i podał do ustaw­ionego w polu karnym Karo­la, który w ostat­niej min­u­cie dolic­zonego cza­su gry pokon­ał bramkarza goś­ci i ustanow­ił ostate­czny wynik meczu na 4:0.

 

Lech — Piast: 4:0

LECH: Gos­tom­s­ki – Możdżeń, Arbole­da, Kamińs­ki, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka – Pawłows­ki (90‘ Bednarek), Hamalainen (68‘ Kow­nac­ki), Lovrenc­sics (62‘ Claasen) – Teodorczyk

PIAST: Szum­s­ki – Klepczyńs­ki, Osyra, Hebert, Szeli­ga – Nikiema – Podgórs­ki, Hanzel, Badia 87‘ Rabi­o­la), Muraws­ki (70‘ Izvolt) – Jura­do (82‘ Kędziora)

BRAMKI: 35‘ Pawłows­ki, 75‘ Teodor­czyk, 86‘ Pawłows­ki, 90+3 Linetty

ŻÓŁTE KARTKI: Claasen

WIDZÓW: 13 621

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.