06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.21min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Piast: Trzy punkty zostają w Poznaniu!

Lech-Piast: Trzy punkty zostają w Poznaniu!

Lech Poz­nań odniósł swo­je drugie ligowe zwycięst­wo w tym sezonie. Podopieczni Jana Urbana pokon­ali Piast Gli­wice 2:0.

Początek spotka­nia zde­cy­dowanie należał do lechitów. Już w 2. min­u­cie szan­sę na wyprowadze­nie Lecha na prowadze­nie miał Marcin Robak, które­mu dograł Tomasz Kędzio­ra, lecz strzał główką napast­ni­ka Kole­jorza był niecel­ny. Dwie min­u­ty później dośrod­kowywał Szymek Pawłows­ki, lecz obronił to Szmatuła. W 14. min­u­cie napast­nik Lecha podawał do Pawłowskiego, który nie zauważył Majew­skiego i zde­cy­dował się na uderze­nie w światło bram­ki, ale został on obro­niony przez bramkarza Pias­ta. W 18. min­u­cie  na strzał zde­cy­dował się Michał Masłows­ki, ale pił­ka pole­ci­ała pon­ad bramkę. Sie­dem min­ut później zosta­je sfaulowany Radek Majew­s­ki, sędzia podyk­tował rzut wol­ny, jed­nak pił­ka znów poszy­bowała nad bramką. Po 25. min­u­tach sędzia zro­bił krótką prz­er­wę dla zawod­ników, którzy grali w niemiłosiernym upale. Kole­jny rzut wol­ny wykony­wany był tym razem przez Darko Jevti­cia, lecz żaden z piłkarzy Lecha nie skończył akcji. Pod koniec pier­wszej połowy goś­cie roze­grali groźną akc­je, na szczęś­cie po strza­le Mar­ti­na Bukaty pił­ka leci­ała pon­ad bramką. Pier­wsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz lep­szym zespołem był Kolejorz.

Kil­ka min­ut po wznowie­niu gry Masłows­ki podał do Jankowskiego, lecz ten niecel­nie udarzył w kierunku bram­ki Matusa Put­nock­ego. Chwilę później zaczęła się seria niewyko­rzys­tanych sytu­acji zawod­ników Lecha, lecz od cza­su do cza­su zawod­ni­cy z Gli­wic stwarza­li zagroże­nie pod bramką Matusa. Od 73. min­u­ty piłkarze Jana Urbana wys­zli na prowadze­nie. Darko Jevtić podał do Dar­iusza Formel­li, który kilka­naś­cie min­ut po wejś­ciu na boisko zdobył bramkę. Niespeł­na 5. min­ut później młody napast­nik Lecha miał szan­sę pod­wyższenia wyniku, lecz jego strzał został obro­niony przez golkipera goś­ci. Piłkarze Kole­jorza zad­bali o to, żeby bramkar­zowi goś­ci się nie nudz­iło. Kole­jną szan­sę na zmi­anę wyniku miał Paulus Ara­ju­uri. Kil­ka min­ut później kibice poz­nańskiej drużyny zadrżeli, bowiem fut­bolówka wpadła do bram­ki Matusa Put­nock­ego. Na nasze szczęś­cie sędzia odg­wiz­dał spalonego. W dolic­zonym cza­sie gry wynik meczu ustal­ił Maciej Gajos, strze­la­jąc  w sam środek bram­ki. Strzel­ca­mi obu bramek byli zawod­ni­cy, którzy pojaw­ili się na muraw­ie po prz­er­wie. W Poz­na­niu zostały 3 punkty.

Lech Poz­nań – Piast Gli­wice 2:0 (0:0)

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Bednarek, Gum­ny – Trał­ka, Tet­teh – Jevtić(75.Gajos), Majewski(58.Formella), Pawłowski(85.Makuszewski) – Robak

Piast: Szmatuła – Mraz, Hebert, Korun, Sed­lar – Masłowski(56. Szeli­ga), Buka­ta, Muraws­ki – Badia(73.Mokwa), Pietrows­ki – Jankowski(81.Barisić)

Bram­ki: 73. Dar­iusz Formel­la, 90+2. Maciej Gajos

Żółte kart­ki: 70. Jan Bednarek, 88. Robert Gum­ny – 83.Bukata

Sędzia: Paweł Raczkowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.