07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.31min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Piast: Dwa gole Kriwca i kolejna wygrana

Lech roze­grał dzisi­aj swój kole­jny spar­ing. Tym razem jego prze­ci­wnikiem był Piast Gli­wice. “Kole­jorz” pokon­ał rywala 2:1. Obie bram­ki dla Poz­na­ni­aków strzelił Kri­wiec, dając tym samym swo­je­mu zespołowi zwycięstwo.

Poz­nańs­ki zespół zaatakował już od pier­wszej min­u­ty meczu, kiedy to ustaw­iony w polu karnym Pias­ta Tonew zde­cy­dował się na strzał. Jego uderze­nie było jed­nak zbyt płask­ie i bez prob­le­mu poradz­ił sobie z nim Trela. Z kon­trą wyszedł prze­ci­wnik, ale dobrą obroną popisał się Arbole­da. W 7. min­u­cie zro­biło się groźnie pod bramką Lecha. Z linii pola karnego uderzał Podgórs­ki, ale pił­ka odbiła się od poprzecz­ki. A w dwie min­u­ty później “Kole­jorz” cieszył się z pier­wszego gola. Ustaw­iony w środ­ku pola Rud­nev odd­ał piłkę do Tonewa, który dośrod­kował na dłu­gi słu­pek, a tam akcję zakończył Kri­wiec, pokonu­jąc bramkarza Piasta.

Drugiego gola Lech zdobył w 13. min­u­cie. Trelę znów pokon­ał Kri­wiec, który ode­brał dobre dośrod­kowanie od Tonewa. Ten z kolei już chwilę po asyś­cie chci­ał popisać się swoim strza­łem z dys­tan­su. jed­nak jego uderze­nie z lewej nogi było zbyt słabe.

W 19. min­u­cie po raz kole­jny dobrze zain­ter­we­niował Arbole­da, który zablokował Kędziorę. Piast jed­nak z uporem atakował bramkę Lecha i już chwilę później z 20 metrów zaatakował znów Podgórs­ki. Tym razem także, na szczęś­cie dla Lecha, bez rezul­tatu. Przez następ­ne kilka­naś­cie min­ut piłkarze obu drużyn chy­ba trochę opadli z sił.

W 28. min­u­cie Piast zmienił bramkarza. W miejsce Tre­li — Szmatuła. W 34. min­u­cie mało brakowało, a Poz­na­ni­a­cy stra­cili­by gola po błędzie kolumbi­jskiego obroń­cy. Jed­nak Lechi­ci szy­bko zareagowali i prze­jęli inic­jaty­wę, bowiem w 39. min­u­cie na strzał z dys­tan­su zde­cy­dował się Injac. Jego uderze­nie zablokowali jed­nak gli­wic­cy obrońcy.

Pod koniec pier­wszej połowy, w 43. min­u­cie najpierw zaatakował Lech. Z rzu­tu wol­nego uderzał Tonew. Nieste­ty niecel­nie. Fut­bolówka poszy­bowała nad poprzeczką. Kon­trą odpowiedzi­ał ryw­al i zro­biło się groźnie. W sytu­acji sam na sam znalazł się Cic­man, ale dobrze ustaw­ił się Wojtkowiak, który ostate­cznie wywal­czył rzut rożny. Piast zaatakował jeszcze raz i dosłown­ie sekundy przed gwiz­d­kiem Jura­do prze­jął piłkę i odd­ał strzał z 16 metrów. Pił­ka minęła słu­pek, a sędzia odg­wiz­dał koniec pier­wszej połowy.

Drugą połowę rozpoczęła seria zmi­an. Lech zde­cy­dowanie prze­ważał przez pier­wsze kil­ka min­ut, ale nie potrafił stworzyć sobie sytu­acji bramkowych. Piast również. Dopiero w 56. min­u­cie “Kole­jorz” miał okazję do strze­le­nia gola. Na strzał z 6 metrów zde­cy­dował się Ślusarski.

W 66. min­u­cie cel­nym strza­łem popisał się testowany zawod­nik Pias­ta, który po prostopadłym poda­niu od Świąt­ka umieś­cił piłkę w siatce z ostrego kąta. Min­utę później po raz kole­jny na listę strzel­ców próbował wpisać się Ślusars­ki, ale zbyt dłu­go czekał z odd­aniem strza­łu i pił­ka potoczyła się wzdłuż bram­ki, a sytu­acji nie zdążył już ura­tować Ubi­parip. Kole­jną dobrą akcją pod bramką rywala chci­ał popisać się Ślusars­ki w 73. min­u­cie, w due­cie z Możdże­niem. Napast­nik znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem, ale sędzia odg­wiz­dał spalony. Kil­ka min­ut później próbował jeszcze z 18 metrów Muraws­ki, ale niecel­nie, nad poprzeczką.

Niecałe 10 min­ut przed końcem reg­u­laminowego cza­su gry Piast zaczął prze­ważać. Najpierw w 83. min­u­cie głową uderzał Bzdę­ga, ale nad poprzeczką. Zaraz po tym, dwukrot­nie Nalepa próbował pokon­ać Wandzela, ale bez rezul­tatu. Ostate­cznie “Kole­jor­zowi” udało się prze­jąć piłkę i w 90. min­u­cie strze­lał Muraws­ki, ale niecelnie.

Sędzia doliczył min­utę, ale przez ten czas nie padł już żaden gol. Lech wygrał 2:1 w swoim drugim sparingu.

 

Lech Poz­nań: Jas­min Burić (46. Alek­sander Wandzel) — Mar­ciano Bru­ma (46. Tomasz Kędzio­ra), Hubert Wołąkiewicz (46. Ivan Djur­d­je­vić), Manuel Arbole­da (82. Karol Zaniews­ki), Grze­gorz Wojtkowiak (46. Luis Hen­riquez) — Sergei Kriv­ets (46. Mateusz Możdżeń), Dim­itri­je Injac (46. Rafał Muraws­ki), Szy­mon Drew­ni­ak (46. Marcin Kamińs­ki) — Alek­san­dar Tonev (46. Semir Stil­ić), Artjom Rud­niew (46. Vojo Ubi­parip), Jakub Wilk (46. Bar­tosz Ślusarski)

Piast Gli­wice: Trela (28. Szmatuła, 60. Kor­bec­ki) — Lisows­ki, Krzy­c­ki (90. Witek), Cuer­ta (63. Buryan), Paulauskas (46. Bzdę­ga) — Matras (69. Bodzioch), Urban (68. zawod­nik testowany), Cic­man (46. Zga­ni­acz), Podgórs­ki (63. Pietrzak) — Kędzio­ra (58. Świątek), Jura­do (58. Nalepa).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.