31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.35min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Piast: Niewykorzystana szansa mistrza Polski

Lech-Piast: Niewykorzystana szansa mistrza Polski

W 32. kole­jce Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zremisował z Piastem Gli­wice 2:2. Kole­jorz prowadz­ił po pier­wszej połowie 2:0, jed­nak goś­cie w drugiej częś­ci meczu zadali dwa skuteczne ciosy i doprowadzili do wyrów­na­nia. Szko­da niewyko­rzys­tanej szan­sy, bo od 70. min­u­cie mis­tr­zowie Pol­s­ki grali w prze­wadze jed­nego zawodnika. 

W szóstej min­u­cie spotka­nia poz­na­ni­a­cy wys­zli na prowadze­nie po pięknej wymi­an­ie podań. Z lewej strony piłkę do Szy­mona Pawłowskiego ode­grał Tamas Kadar. Lewoskrzy­dłowy Kole­jorza podał fut­bolówkę do środ­ka pola, gdzie zna­j­dował się Darko Jevtić, który wyczyś­cił pole Karolowi Linet­te­mu, a reprezen­tant Pol­s­ki wyprowadz­ił Lecha na prowadze­nie. Cztery min­u­ty później z kon­trą ruszyli goś­cie. Sasa Zivec ode­grał piłkę do Patri­ka Mraza, który uderzył cel­nie w bramkę Jas­mi­na Burića, jed­nak boś­ni­ac­ki bramkarz nie miał prob­lemów z obroną.

W 14 min­u­cie spotka­nia mogło być 1:1. Po zamiesza­niu w polu karnym pił­ka wpadła pod nogi Jospia Barisi­ca, lecz napast­nik Pias­ta trafił pros­to w poprzeczkę. Na kole­jną dogod­ną sytu­ację trze­ba było czekać do 28 min­u­ty. Moc­nym uderze­niem z dys­tan­su popisał się Barisić, jed­nak Burić nie prob­le­mu z interwencją.

W 39 min­u­cie Kole­jorz pod­wyższył prowadze­nie. Po poda­niu Darko Jevti­cia na bramkę uderzał Linet­ty, lecz Szmatuła zdołał obronić strzał pomoc­ni­ka Kole­jorza, ale do pił­ki dopadł Nic­ki Bille i pokon­ał gli­wick­iego bramkarza.

Dru­ga połowa rozpoczęła się bard­zo dobrze dla goś­ci. Błąd Paulusa Ara­ju­uri’ego wyko­rzys­tał Sasa Ziviec i pokon­ał Buri­cia. W 56. min­u­cie podopieczni tren­era Jana Urbana mogli pod­wyższyć prowadze­nie. Po stałym frag­men­cie gry strzał głową na bramkę Szmatuły odd­ał Marcin Kamińs­ki, lecz pił­ka przeszła obok gli­wick­iej bramki.

W 61. min­u­cie goś­cie doprowadzili do wyrów­na­nia. Patrik Mraz otrzy­mał podanie z pier­wszej pił­ki od Nes­po­ra i moc­nym uderze­niem pokon­ał boś­ni­ack­iego bramkarza Kole­jorza. Sześć min­ut później przed szan­są na wyjś­cie na prowadze­nie, lecz podanie Nielse­na do Pawłowskiego prze­cięli obroń­cy Pias­ta. Od 70. min­u­ty goś­cie grali w dziesiątkę – czer­woną kartkę otrzy­mał Vacek na faul na Kownackim.

W 86. min­u­cie poz­na­ni­akom zabrakło szczęś­cia. Z lewej strony w pole karne dośrod­kował Nielsen, gdzie zna­j­dował się już Linet­ty, lecz pomoc­nik mis­trza Pol­s­ki trafił pros­to w Szmatułę.

Lech Poz­nań nie wyko­rzys­tał swo­jej szan­sy na wygranie spotka­nia z Piastem Gli­wice, choć zwycięst­wo miał na wyciąg­niecie ręki. Z dorobkiem 23. punk­tów mis­tr­zowie Pol­s­ki zaj­mu­ją piąte miejsce w tabeli Ekstrak­lasy, lecz muszą jeszcze czekać na rozstrzyg­nię­cie meczów w Gdańsku oraz Chorzowie.

Lech Poz­nań – Piast Gli­wice 2:2 (2:0)

Bram­ki: Linet­ty (6.), Nic­ki Bille (39.) — Ziviec (51.), Mraz (61.)

Żółte kart­ki: Tet­teh, Ara­ju­uri — Kadar

Czer­wona kart­ka: Vacek (69.)

Składy:

Lech Poz­nań: Jas­min Burić – Tomasz Kędzio­ra, Paulus Ara­ju­uri, Marcin Kamińs­ki, Tamas Kadar – Abdul Aziz Tet­teh, Łukasz Trał­ka (68. Daw­id Kow­nac­ki), Darko Jevtić (81. Maciej Gajos), Karol Linet­ty – Nic­ki Bille

Piast Gli­wice: Jakub Szmatuła – Tomasz Mok­wa, Uros Korun, Hebert, Patrik Mraz – Radosław Muraws­ki, Kamil Vacek, Bar­tosz Szeli­ga (46. Mar­tin Nes­por), Sasa Zivec (82. Mateusz Mak), Mar­tin Buka­ta – Josip Barisić (74. Maciej Jankowski)

Widzów: 10289

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.