03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.59min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Piast: Piast na łopatkach. Kolejorz wygrywa 5:1

Lech-Piast: Piast na łopatkach. Kolejorz wygrywa 5:1

Kole­jorz wresz­cie wygrał w Ekstrak­lasie. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pokon­ali drużynę Pias­ta Gli­wice 5:1, a gole strze­lali Nic­ki Bille Nielsen, Maciej Makuszews­ki, Chris­t­ian Gytk­jaer oraz Łukasz Trał­ka. Dla przyz­jed­nych trafił Josip Barisić.

Spotkanie rozpoczęli gracze z Gli­wic i już w pier­wszej min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie, piłkę na aut wybił jed­nak Jas­min Burić. Lechi­ci próbowali prze­bi­jać się pod pole karne Pias­ta, jed­nak przy­jezd­ni w defen­sy­wie radzili sobie bard­zo dobrze. W 11. min­u­cie sędzia Ste­fańs­ki podyk­tował rzut wol­ny, a do pił­ki pod­szedł Radosław Majew­s­ki. Gli­wiczan ura­tował Uros Korun, wybi­ja­jąc ją na aut. Maja miał swo­ją sznasę kil­ka min­ut później, jed­nak fut­bolówka min­i­mal­nie minęła słu­pek bram­ki strzeżonej przez Dobrivo­ja Ruso­va. Po ład­nej akcji podopiecznych tren­era Wdow­czy­ka na strzał z pola karnego zde­cy­dował się Sasa Zivec lecz fut­bolówka prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. W 40. min­u­ciei w polu karnym faulowany był Kamil Jóźwiak i arbiter wskazał na wap­no. Rzut karny na gola zamienił Nic­ki Bille Nielsen. Wynik przed prz­er­wą pod­wyższył Maciej Makuszews­ki. Skrzy­dłowy Kole­jorza wyko­rzys­tał podanie od Macie­ja Gajosa i uderzył w samo okienko.

Kap­i­tal­ną sytu­ację na drugiego gola zmarnował Nic­ki Bille. Duńczyk znalazł się sam na sam z Rusovem, jed­nak uderzył piłkę za moc­no i ta nie tylko prz­ele­ci­ała nad golkieperem Pias­ta, ale i też bramką. Gola zdobyć powinien też Majew­s­ki, lecz uderzył nieco obok bram­ki. Niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą i w 62. min­u­cie zamieszanie pod bramką Buri­cia wyko­rzys­tał Josip Barisić. Swo­ją pre­mierową bramkę dla Lecha zdobył z kolei Chris­t­ian Gytk­jaer. Duńczyk w 78. min­u­cie uderzył płasko po zie­mi,  pił­ka odbi­la się od kilku graczy Pias­ta i  wpadła do bram­ki obok słup­ka. Lechit­om było mało i pokusili się o czwartego gola. Łukasz Trał­ka zwin­nie obró­cił się w polu karnym i pokon­ał Ruso­va, a chwilę później drugiego gola w tym meczu dołożył Gytka­jer i Kole­jorz prowadz­ił już 5:1.

Lech Poz­nań — Piast Gli­wice 5:1 (2:0) 

Bram­ki: 40. Nic­ki Bille Nielsen, 44. Maciej Makuszews­ki, 77., 85.Christian Gyk­t­jaer, 84. Łukasz Trał­ka — 62. Josip Barisić

Żółte kart­ki: Her­bert

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevych — Łukasz Trał­ka, Maciej Gajos — Kamil Jóźwiak (76. Mario Situm), Radosław Majew­s­ki,  Maciej Makuszews­ki (63. Nick­las Bartkroth) — Nic­ki Bille Nielsen (67. Chris­t­ian Gytkjaer)

Piast: Dobrivoj Rusov — Marcin Pietrows­ki, Her­ber, Alek­san­dar Sed­lar, Mar­tin Kon­czkows­ki — Patryk Dziczek (76. Karol Angliel­s­ki),  Uros Korun (57. Alek­sander Jagiełło) — Sasa Zivec, Kon­stan­tin Vas­sil­jev, Mar­tin Buka­ta — Maciej Jankows­ki (57. Josip Barisić)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.