01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.7min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Piast: Piast na łopatkach. Kolejorz wygrywa 5:1

Lech-Piast: Piast na łopatkach. Kolejorz wygrywa 5:1

Kole­jorz wresz­cie wygrał w Ekstrak­lasie. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pokon­ali drużynę Pias­ta Gli­wice 5:1, a gole strze­lali Nic­ki Bille Nielsen, Maciej Makuszews­ki, Chris­t­ian Gytk­jaer oraz Łukasz Trał­ka. Dla przyz­jed­nych trafił Josip Barisić.

Spotkanie rozpoczęli gracze z Gli­wic i już w pier­wszej min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie, piłkę na aut wybił jed­nak Jas­min Burić. Lechi­ci próbowali prze­bi­jać się pod pole karne Pias­ta, jed­nak przy­jezd­ni w defen­sy­wie radzili sobie bard­zo dobrze. W 11. min­u­cie sędzia Ste­fańs­ki podyk­tował rzut wol­ny, a do pił­ki pod­szedł Radosław Majew­s­ki. Gli­wiczan ura­tował Uros Korun, wybi­ja­jąc ją na aut. Maja miał swo­ją sznasę kil­ka min­ut później, jed­nak fut­bolówka min­i­mal­nie minęła słu­pek bram­ki strzeżonej przez Dobrivo­ja Ruso­va. Po ład­nej akcji podopiecznych tren­era Wdow­czy­ka na strzał z pola karnego zde­cy­dował się Sasa Zivec lecz fut­bolówka prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. W 40. min­u­ciei w polu karnym faulowany był Kamil Jóźwiak i arbiter wskazał na wap­no. Rzut karny na gola zamienił Nic­ki Bille Nielsen. Wynik przed prz­er­wą pod­wyższył Maciej Makuszews­ki. Skrzy­dłowy Kole­jorza wyko­rzys­tał podanie od Macie­ja Gajosa i uderzył w samo okienko.

Kap­i­tal­ną sytu­ację na drugiego gola zmarnował Nic­ki Bille. Duńczyk znalazł się sam na sam z Rusovem, jed­nak uderzył piłkę za moc­no i ta nie tylko prz­ele­ci­ała nad golkieperem Pias­ta, ale i też bramką. Gola zdobyć powinien też Majew­s­ki, lecz uderzył nieco obok bram­ki. Niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą i w 62. min­u­cie zamieszanie pod bramką Buri­cia wyko­rzys­tał Josip Barisić. Swo­ją pre­mierową bramkę dla Lecha zdobył z kolei Chris­t­ian Gytk­jaer. Duńczyk w 78. min­u­cie uderzył płasko po zie­mi,  pił­ka odbi­la się od kilku graczy Pias­ta i  wpadła do bram­ki obok słup­ka. Lechit­om było mało i pokusili się o czwartego gola. Łukasz Trał­ka zwin­nie obró­cił się w polu karnym i pokon­ał Ruso­va, a chwilę później drugiego gola w tym meczu dołożył Gytka­jer i Kole­jorz prowadz­ił już 5:1.

Lech Poz­nań — Piast Gli­wice 5:1 (2:0) 

Bram­ki: 40. Nic­ki Bille Nielsen, 44. Maciej Makuszews­ki, 77., 85.Christian Gyk­t­jaer, 84. Łukasz Trał­ka — 62. Josip Barisić

Żółte kart­ki: Her­bert

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevych — Łukasz Trał­ka, Maciej Gajos — Kamil Jóźwiak (76. Mario Situm), Radosław Majew­s­ki,  Maciej Makuszews­ki (63. Nick­las Bartkroth) — Nic­ki Bille Nielsen (67. Chris­t­ian Gytkjaer)

Piast: Dobrivoj Rusov — Marcin Pietrows­ki, Her­ber, Alek­san­dar Sed­lar, Mar­tin Kon­czkows­ki — Patryk Dziczek (76. Karol Angliel­s­ki),  Uros Korun (57. Alek­sander Jagiełło) — Sasa Zivec, Kon­stan­tin Vas­sil­jev, Mar­tin Buka­ta — Maciej Jankows­ki (57. Josip Barisić)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.