01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.2min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Piast: Podział punktów przy Bułgarskiej

Lech — Piast: Podział punktów przy Bułgarskiej

W meczu 7. kole­j­ki Ekstrak­lasy Kole­jorz zremisował na włas­nym boisku z Piastem Gli­wice 1:1. Jedyną bramkę dla Lecha zdobył z rzu­tu karnego Chris­t­ian Gytkjaer.

Poje­dynek pomiędzy Lechem, a Piastem już od pier­wszych min­ut nie zach­wycał. Kole­jorz jedyne zagroże­nie pod bramką rywali stworzył w okoli­cach 15. min­u­ty, kiedy to zza pola karnego nad bramką uderzał Pedro Tiba. W 35. min­u­cie rzut karny dla Lecha wywal­czył Kamil Jóźwiak. Jede­nastkę pewnie na gola zamienił Chiris­t­ian Gytka­jer. Chwilę później mogło być już 2:0. W głównej roli ponown­ie wys­tąpił duet Gytk­jaer-Jóźwiak. Najpierw wyblokowany został strzał duńskiego napast­ni­ka Lecha, a dobitkę skrzy­dłowego z okolic jede­nastego metra fan­tasty­cznie wybronił golkiper gości.

Na drugą połowę tren­er Ivan Djur­d­je­vić zde­cy­dował się posłać na plac gry Dion­iego w miejsce Macie­ja Makuszewskiego. Piast stworzył sobie doskon­ałą okazję do wyrów­na­nia w 63. min­u­cie. Po bard­zo ład­nym kon­trataku z bliskiej odległoś­ci na bramkę Matusa Put­nock­iego uderzał Joel Valen­cia., ale po efek­townej paradzie słowac­ki golkiper ura­tował Lecha przed stratą gola. W kole­jnych min­u­tach szczęś­cia zza pola karnego ponown­ie szukał Tiba, ale jego uderze­nie pewnie wyła­pał Fran­tisek Plach. Goś­cie cały czas szukali swoich okazji i w końcu udało im się doprowadz­ić do wyrów­na­nia. Do siat­ki w 73. min­u­cie trafił Thomas Hate­ley. Pomoc­nik goś­ci wyko­rzys­tał zamieszanie w polu karnym lechitów po rzu­cie rożnym i głową zdobył swo­ją bramkę w tym meczu. Lechi­ci mieli ogromne szczęś­cie, ponieważ w 81. min­u­cie Valen­cia trafił do siat­ki. Jak się jed­nak okaza­ło po wide­ow­ery­fikacji Valen­cia był w tej sytu­acji na pozy­cji spalonej. W kole­jnej akcji z dobrej strony pokazał się Dioni, ale uderzył za słabo by pokon­ać Placha. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Lechi­ci w trzec­im kole­jnym ligowym meczu nie potrafili zdobyć kom­ple­tu punktów.

Lech Poz­nań — Piast Gli­wice 1:1 (1:0)

Bram­ki: 36. Gytkaer — 73. Hateley

Żółte kart­ki: 42. Cywka, 45. Tiba, 72. Jóźwiak

Lech: Put­nocky — Cywka, Jan­ic­ki, De Mar­co, Wasielews­ki — Makuszews­ki (46. Dioni), Trał­ka, Tiba, Jóźwiak (75. Klupś) — Ama­r­al (86. Tom­czyk), Gytkjaer

Piast: Plach — Pietrowsk­ki, Czer­wińs­ki, Korun, Kirkeskov — Jagiełło (53. Mak), Dziczek, Hate­ley, Felix — Valen­cia, Papadop­u­los (65. Parzyszek

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.