02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.35min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Piast: Wydostać się ze strefy spadkowej

Lech — Piast: Wydostać się ze strefy spadkowej

Już jutro o 15:30 Lech Poz­nań zmierzy się przy Buł­garskiej z Piastem Gli­wice. Będzie to spotkanie 7. kole­j­ki Lot­to Ekstraklasy.

Wicemistr­zowie kra­ju zaj­mu­ją obec­nie 13 miejsce w ligowej tabeli, mając o jeden punkt więcej od lechitów. Gli­wiczanie w ciągu tygod­nia prze­grali dwa mecze z rzę­du. Najpierw ulegli Pogo­ni Szczecin na włas­nym sta­dion­ie 0:2, w środę zaś odpadli z wal­ki o Puchar Pol­s­ki, gdzie lep­szą drużyną okaza­ła się Lechia Gdańsk. – Piast grał dobrze w piłkę, ale miał prob­lem, taki jak my w ostat­nim cza­sie, że i w lidze i w Pucharze Pol­s­ki nie mógł strzelić gola. To jest ich prob­lem i my to znamy z włas­nego doświad­czenia. Jeżeli chodzi o samą grę, to uważam, że Piast był lep­szą drużyną – komen­tu­je Jan Urban pod­czas kon­fer­encji przedmeczowej.

Pucharowe spotkanie drużyny z Gli­wic zakończyło się dopiero po serii rzutów karnych, co może być atutem dla piłkarzy Kole­jorza, którzy swój poprzed­ni mecz roz­gry­wali nieco pon­ad tydzień temu w Niecieczy z Ter­ma­liką. – Nie wiemy kto zagra. Jeśli dojdą rotac­je w składzie to ci zmęczeni zawod­ni­cy będą musieli grać. Zmęcze­nie raczej bardziej się kumu­lu­je, kiedy gra się co trzy dni przez dłuższy czas. Gdy gral­iśmy z Cra­cov­ią po Pucharze Pol­s­ki było widać, że w pier­wszej połowie obie ekipy grały zachowaw­c­zo – doda­je szkole­niowiec Lecha.

Kole­jorz zmierzył się z Piastem w Ekstrak­lasie łącznie trzy­naś­cie razy, z czego osiem meczów wygrał, dwa zremisował i trzy prze­grał. Co istotne, zespół prowad­zony przez tren­era Nec­ka w zeszłym sezonie, aż dwukrot­nie pokon­ał Kole­jorza. W sierp­niu w Poz­na­niu 1:0, zaś w Gli­wicach, w grud­niu 2:0.

Aktu­al­nie patrząc na wyni­ki i miejsce w tabeli zaj­mowane przez Pias­ta na pier­wszy rzut oka widać, że to zupełnie inna druży­na niż w zeszłym roku, i że jest to prze­ci­wnik do poko­na­nia. Wszyscy liczymy więc na to, że już jutro podopieczni Jana Urbana zre­wanżu­ją się za te zeszłoroczne poraż­ki i zdobędą trzy punk­ty, które są nam bard­zo potrzebne.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.