Lech — Podbeskidzie: Lechici oddali przysługę bielszczanom

ekstraklasaPo wczo­ra­jszym remisie Legii, Lech szanse na walkę o tytuł mis­tr­zows­ki miał niewielkie, ale jed­nak. I z taką nadzieją liczyliśmy na dzisiejszą wygraną z Podbeskidziem i 3 punk­ty. Okaza­ło się jed­nak, że goś­cie byli dziś w lep­szej dys­pozy­cji i pewnie wygrali mecz, który zakończył się wynikiem 0:2.

Mecz rozpoczęli Lechi­ci i to oni przez kilka­naś­cie pier­wszych min­ut stwarza­li sobie sytu­acje do strze­le­nia bram­ki. W 10. min­u­cie z dys­tan­su strze­lał Tonew, a chwilę później dobrze podawał Lovrenc­sics do Teodor­czy­ka, który zde­cy­dował się na uderze­nie, ale bard­zo niecelne. W 18. min­u­cie jeszcze raz uderzał Tonew, a fut­bolówka znów trafiła do Teo, które­mu dru­gi raz zabrakło dokład­noś­ci. Lech nie odpuszczał aż do 20. min­u­ty, kiedy po strza­le Podbeskidzia Kotorows­ki popełnił błąd i za słabo wybił piłkę. Ta z kolei w zamiesza­niu w polu karnym trafiła na głowę Paweli, który pewnie umieś­cił ją w siatce. Lech próbował wyrów­nać i w 25. Min­u­cie dogod­ną sytu­ację do tego stworzył sobie Tonew. Buł­gar wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta w bramkę. Z niewielki­mi trud­noś­ci­a­mi wybronił ten strzał Zając.

Inic­jaty­wę prze­jęli goś­cie i kilka­krot­nie próbowali pokon­ać Kotorowskiego. Górkiewicz wyrzu­cił piłkę z auto wprost do dobrze ustaw­ionego Wodeck­iego. Zawod­nik Podbeskidzia przyjął jed­nak fut­bolówkę swo­ją słab­szą nogą i nie udało mu się pokon­ać Koto­ra. Podob­ny błąd popełnił Teodor­czyk, który w 37. min­u­cie znalazł się w sytu­acji sam na sam bramkarzem i w ogóle nie potrafił wyko­rzys­tać tej sytuacji.

Swo­jej szan­sy szukał jeszcze Lovrenc­sics, ale po jego uderze­niu pił­ka odbiła się od jed­nego z obrońców i trafiła wprost w poprzeczkę. W 45. Min­u­cie, tuż przed gwiz­d­kiem sędziego Kędzio­ra sfaulował w polu karnym Dem­jana i arbiter podyk­tował rzut karny dla goś­ci. Tę sytu­ację pewnie wyko­rzys­tał Pawela i tym samym stał się strzel­cem drugiego gola.

Lech drugą połowę rozpoczął od odra­bi­a­nia strat i w 50. min­u­cie po dobrym poda­niu Kamińskiego przy piłce znalazł się Hamalainen i odd­ał strzał, ale dobrą inter­wencją popisał się Zając. Kole­jne akc­je należały jed­nak zde­cy­dowanie do drużyny z Biel­s­ka-Białej. Kotorowskiego próbował pokon­ać Deja, ale pił­ka min­i­mal­nie prz­ele­ci­ała pon­ad poprzeczką. Z kolei strz­elec dwóch bramek tego spotka­nia stworzył sobie w 63. Min­u­cie dogod­ną sytu­ację do strze­le­nia kole­jnego gola. Tym razem, na szczęś­cie dla Lechitów, w uderze­niu zza pola karnego zabrakło dokład­noś­ci i Pawela trafił wprost w Kotorowskiego.

W 68. min­u­cie dobrym uderze­niem z dys­tan­su chci­ał pokon­ać Zają­ca Muraws­ki. Nieste­ty, Zając po raz kole­jny popisał się dobrą inter­wencją. Golkiper Podbeskidzia popełnił jed­nak błąd w 79. min­u­cie, który mógł kosz­tować go stratą bram­ki, ale po dobrym dośrod­kowa­niu Lovrenc­sic­sa przewrot­ka Ubi­pari­pa okaza­ła się niecel­na. Chwilę później kibice zgro­madzeni na sta­dion­ie na chwilę zamar­li, ponieważ Karol Linet­ty zderzył się głową z Zającem i upadł na murawę. Obaj zawod­ni­cy potrze­bowali pomo­cy lekarskiej. Kil­ka min­ut trwała akc­ja ratown­ików medy­cznych i ostate­cznie Karol został odwieziony karetką do szpi­ta­la. Sędzia doliczył do reg­u­laminowego cza­su gry jeszcze 7 min­ut, ale to nieste­ty nie przyniosło żad­nej akcji dla Lecha, która mogła­by zmienić choć trochę wynik spotka­nia. Ostate­cznie Kole­jorz prze­grał u siebie z Podbeskidziem Biel­sko-Biała 0:2.

LECH POZNAŃ: Kotorows­ki — Kędzio­ra, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Hen­riquez — Trał­ka, Muraws­ki — Lovrenc­sics, Hamalainen, Tonew (70‘ Ubi­parip) – Teodor­czyk (59‘ Linetty)

PODBESKIDZIE: Zajac — Górkiewicz, Pietrasi­ak, Konieczny, Telichows­ki – Deja (90‘ Bucko), Slo­bo­da — Chmiel, Pawela (77‘ Sokołows­ki), Wodec­ki — Demjan

Lech Poz­nań — Podbeskidzie Biel­sko-Biała 0:2

Żółte kart­ki: Wołąkiewicz, Kędzio­ra ; Telichows­ki, Chmiel

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress