27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.4godz.42min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Podbeskidzie: Remis na własne życzenie

W pier­wszym meczu pół­fi­nałowym Pucharu Pol­s­ki “Kole­jorz” zremisował z Podbeskidziem 1:1. Bramkę dla Lecha zdobył Ślusars­ki, a w dolic­zonym cza­sie gry wyrów­nał Cieśliński.

 

Już w 3. min­u­cie szan­sę na zdoby­cie bram­ki miało Podbeskidzie. Cieślińs­ki był niepil­nowany po prawej stron­ie boiska i zacen­trował fut­bolówkę na głowę, ale niecel­nie na bramkę uderzał Chmiel. Cztery min­u­ty później Štil­ić dogry­wał piłkę w szes­nastkę goś­ci, ale ta trafiła wprost w rękaw­ice Zajca.

W 18. min­u­cie Pate­juk minął Arboledę i zagrał do Cieślińskiego, ale na szczęś­cie sędzia odg­wiz­dał spalonego. Po chwili, goś­cie zagrali bard­zo dobrą piłkę ze środ­ka pola, którą w polu karnym prze­jął Chmiel. Od tyłu atakował go Arbole­da i pił­ka opuś­ciła boisko. Niewzrus­zony sędzia nakazał grę od bram­ki „Kole­jorza”.

W 28. min­u­cie Lech powinien objąć prowadze­nie. Dwójkową akcję Kri­w­ca ze Štili­ciem strza­łem powinien zakończyć ten pier­wszy, ale defen­sorzy Podbeskidzia skutecznie go pow­strzymy­wali. Pił­ka trafiła pod nogi Ubi­pari­pa, ale Serb uderzył nieczys­to i golkiper goś­ci nie musi­ał nawet inter­we­niować. Nie minęło kilka­naś­cie sekund, a w polu karnym znalazł się niepil­nowany Stil­ić, ale uderzył wprost w Zajca.

W 35. min­u­cie Wilk dośrod­kował piłkę w pole karne, a ta trafiła po nogi Ubi­pari­pa, który jed­nak nie opanował jej i nie zdołał odd­ać strza­łu na bramkę Podbeskidzia. W 45. min­u­cie serb­s­ki napast­nik zde­cy­dował się na strzał z dys­tan­su, ale jego uderze­nie było zbyt słabe i bramkarz Podbeskidzia bez więk­szego prob­le­mu zła­pał piłkę.

Tuż po rozpoczę­ciu drugiej częś­ci spotka­nia trójkową akcję Wil­ka ze Ślusarskim groźnym strza­łem mógł zakończyć Muraws­ki, ale pomoc­nik Lecha szukał poda­nia i ostate­cznie stracił piłkę. W 54. min­u­cie Muraws­ki prze­jął piłkę w środ­ku pola, pobiegł kilka­naś­cie metrów, podał do Štili­cia, który ode­grał do Kri­w­ca. Białorusin zde­cy­dował się na strzał z pier­wszej pił­ki, który min­i­mal­nie minął bramkę.

Po chwili, do pier­wszej poważne inter­wencji w tym meczu zmus­zony był Zajac. Przed szes­nastką goś­ci niepil­nowany był Štil­ić, który uderzył fut­bolówkę wzdłuż bram­ki. Pił­ka ostate­cznie opuś­ciła boisko. Min­utę później kibice Lecha po raz pier­wszy w tym meczu mogli się uśmiech­nąć. Štil­ić pod polem karnym goś­ci prze­jął piłkę, ode­grał ją do Wil­ka, którzy wrzu­cił ją wprost na głowę Ślusarskiego. Fut­bolówka odbiła się jeszcze od poprzecz­ki i ostate­cznie wylą­dowała w bramce.

W 62. min­u­cie Wilk otrzy­mał podanie z głębi boiska, podał piłkę do Kri­w­ca, który wys­taw­ił ją Hen­ríque­zowi. Panam­czyk strzelił moc­no, a pił­ka po rykosze­cie opuś­ciła plac gry. Na kole­jne zagroże­nie pod bramką Podbeskidzia nie trze­ba było dłu­go czekać. Wilk minął jed­nego rywala i zagrał długą piłkę po zie­mi. Wys­tar­tował do niej Ślusars­ki, ale min­i­mal­nie szyb­szy okazał się golkiper goś­ci, który wybił ją na aut.

W 74. min­u­cie Mikoła­jczak przeprowadz­ił rajd prawą stroną boiska zagrał na dziesią­ty metr pola karnego, jed­nak nie było tam żad­nego z Lechitów i akc­ja zakończyła się niecel­nym strza­łem Henríqueza.

W ostat­nim kwad­ran­sie podopieczni José Mari Bakero przes­zli do głębok­iej defen­sy­wy. W dolic­zonym cza­sie gry piłkę  z prawej strony wrzu­cił Mali­nows­ki, a do bram­ki skierował ją Cieślińs­ki i Lech zremisował z Podbeskidziem .

Lech Poz­nań – Podbeskidzie Biel­sko-Biała 1:1

Bram­ki: Ślusars­ki ‘58 — Cieślińs­ki ’93

Lech Poz­nań: Kotorows­ki – Wojtkowiak, Bosac­ki, Arbole­da, Hen­ríquez – Wilk (71. Mikoła­jczak), Štil­ić (80. Kamińs­ki) , Injac, Muraws­ki, Kri­wiec – Ubi­parip (46. Ślusarski)

Podbeskidzie: Zajac — Cien­ci­ała, Broniewicz, Konieczny (31. Danćik), Górkiewicz – Chmiel (64. Kołodziej), Koman, Łat­ka, Zia­j­ka – Pate­juk (69. Mali­nows­ki), Cieśliński

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.