02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.39min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Podbeskidzie: Remis na własne życzenie

W pier­wszym meczu pół­fi­nałowym Pucharu Pol­s­ki “Kole­jorz” zremisował z Podbeskidziem 1:1. Bramkę dla Lecha zdobył Ślusars­ki, a w dolic­zonym cza­sie gry wyrów­nał Cieśliński.

 

Już w 3. min­u­cie szan­sę na zdoby­cie bram­ki miało Podbeskidzie. Cieślińs­ki był niepil­nowany po prawej stron­ie boiska i zacen­trował fut­bolówkę na głowę, ale niecel­nie na bramkę uderzał Chmiel. Cztery min­u­ty później Štil­ić dogry­wał piłkę w szes­nastkę goś­ci, ale ta trafiła wprost w rękaw­ice Zajca.

W 18. min­u­cie Pate­juk minął Arboledę i zagrał do Cieślińskiego, ale na szczęś­cie sędzia odg­wiz­dał spalonego. Po chwili, goś­cie zagrali bard­zo dobrą piłkę ze środ­ka pola, którą w polu karnym prze­jął Chmiel. Od tyłu atakował go Arbole­da i pił­ka opuś­ciła boisko. Niewzrus­zony sędzia nakazał grę od bram­ki „Kole­jorza”.

W 28. min­u­cie Lech powinien objąć prowadze­nie. Dwójkową akcję Kri­w­ca ze Štili­ciem strza­łem powinien zakończyć ten pier­wszy, ale defen­sorzy Podbeskidzia skutecznie go pow­strzymy­wali. Pił­ka trafiła pod nogi Ubi­pari­pa, ale Serb uderzył nieczys­to i golkiper goś­ci nie musi­ał nawet inter­we­niować. Nie minęło kilka­naś­cie sekund, a w polu karnym znalazł się niepil­nowany Stil­ić, ale uderzył wprost w Zajca.

W 35. min­u­cie Wilk dośrod­kował piłkę w pole karne, a ta trafiła po nogi Ubi­pari­pa, który jed­nak nie opanował jej i nie zdołał odd­ać strza­łu na bramkę Podbeskidzia. W 45. min­u­cie serb­s­ki napast­nik zde­cy­dował się na strzał z dys­tan­su, ale jego uderze­nie było zbyt słabe i bramkarz Podbeskidzia bez więk­szego prob­le­mu zła­pał piłkę.

Tuż po rozpoczę­ciu drugiej częś­ci spotka­nia trójkową akcję Wil­ka ze Ślusarskim groźnym strza­łem mógł zakończyć Muraws­ki, ale pomoc­nik Lecha szukał poda­nia i ostate­cznie stracił piłkę. W 54. min­u­cie Muraws­ki prze­jął piłkę w środ­ku pola, pobiegł kilka­naś­cie metrów, podał do Štili­cia, który ode­grał do Kri­w­ca. Białorusin zde­cy­dował się na strzał z pier­wszej pił­ki, który min­i­mal­nie minął bramkę.

Po chwili, do pier­wszej poważne inter­wencji w tym meczu zmus­zony był Zajac. Przed szes­nastką goś­ci niepil­nowany był Štil­ić, który uderzył fut­bolówkę wzdłuż bram­ki. Pił­ka ostate­cznie opuś­ciła boisko. Min­utę później kibice Lecha po raz pier­wszy w tym meczu mogli się uśmiech­nąć. Štil­ić pod polem karnym goś­ci prze­jął piłkę, ode­grał ją do Wil­ka, którzy wrzu­cił ją wprost na głowę Ślusarskiego. Fut­bolówka odbiła się jeszcze od poprzecz­ki i ostate­cznie wylą­dowała w bramce.

W 62. min­u­cie Wilk otrzy­mał podanie z głębi boiska, podał piłkę do Kri­w­ca, który wys­taw­ił ją Hen­ríque­zowi. Panam­czyk strzelił moc­no, a pił­ka po rykosze­cie opuś­ciła plac gry. Na kole­jne zagroże­nie pod bramką Podbeskidzia nie trze­ba było dłu­go czekać. Wilk minął jed­nego rywala i zagrał długą piłkę po zie­mi. Wys­tar­tował do niej Ślusars­ki, ale min­i­mal­nie szyb­szy okazał się golkiper goś­ci, który wybił ją na aut.

W 74. min­u­cie Mikoła­jczak przeprowadz­ił rajd prawą stroną boiska zagrał na dziesią­ty metr pola karnego, jed­nak nie było tam żad­nego z Lechitów i akc­ja zakończyła się niecel­nym strza­łem Henríqueza.

W ostat­nim kwad­ran­sie podopieczni José Mari Bakero przes­zli do głębok­iej defen­sy­wy. W dolic­zonym cza­sie gry piłkę  z prawej strony wrzu­cił Mali­nows­ki, a do bram­ki skierował ją Cieślińs­ki i Lech zremisował z Podbeskidziem .

Lech Poz­nań – Podbeskidzie Biel­sko-Biała 1:1

Bram­ki: Ślusars­ki ‘58 — Cieślińs­ki ’93

Lech Poz­nań: Kotorows­ki – Wojtkowiak, Bosac­ki, Arbole­da, Hen­ríquez – Wilk (71. Mikoła­jczak), Štil­ić (80. Kamińs­ki) , Injac, Muraws­ki, Kri­wiec – Ubi­parip (46. Ślusarski)

Podbeskidzie: Zajac — Cien­ci­ała, Broniewicz, Konieczny (31. Danćik), Górkiewicz – Chmiel (64. Kołodziej), Koman, Łat­ka, Zia­j­ka – Pate­juk (69. Mali­nows­ki), Cieśliński

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.