02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.56min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Pogoń: Kolejorz wygrywa z Pogonią piąty raz w tym sezonie

Lech-Pogoń: Kolejorz wygrywa z Pogonią piąty raz w tym sezonie

Lech Poz­nań wygrał z Pogo­nią Szczecin 2:0 w 33. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy. Na listę strzel­ców wpisali się Marcin Robak oraz Łukasz Trałka.

Od początku spotka­nia domi­nowali lechi­ci. Już w 4. min­u­cie podopieczni Nena­da Bjel­i­cy mogli wyjść na prowadze­nie. Mihai Radut wykony­wał rzut wol­ny, dośrod­kowywał w pole karne wprost na głowę Łukasza Trał­ki, lecz pił­ka odbiła się od poprzecz­ki. Niespeł­na 10. min­ut później zza pola karnego strze­lał Radosław Majew­s­ki, lecz pił­ka poszy­bowała obok bram­ki. Lechi­ci cały czas atakowali.  Strze­lał z dys­tan­su Maciej Makuszews­ki, lecz obok bram­ki, chwilę później po zamiesza­niu w polu karnym blis­ki strze­le­nia gola był Maciej Wilusz, lecz fut­bolówka znów poszy­bowała obok. W 32. min­u­cie Jaku­ba Słowi­ka znów próbował pokon­ać Maciej Makuszews­ki, lecz golkiper Pogo­ni zdążył wybić piłkę. Dwie min­u­ty później Kole­jorz wyszedł na zasłużone prowadze­nie. Mihai Radut dośrod­kowywał w pole karne, gdzie do pił­ki dopadł najskuteczniejszy piłkarz Lecha, Marcin Robak i zdobył pier­wszą bramkę w tym spotka­niu. Do koń­ca pier­wszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą część spotka­nia obie drużyny wyszły bez zmi­an. W 52. min­u­cie Radosław Majew­s­ki powinien pod­wyższyć wynik spotka­nia.  Po faulu przed polem karnym na Macieju Makuszewskim sędzia podyk­tował rzut wol­ny. Do stałego frag­men­tu gry pod­szedł fil­igra­nowy pomoc­nik, który odd­ał moc­ny strzał, lecz pił­ka odbiła się od poprzecz­ki. Zawod­ni­cy Kaz­imierza Moskala na drugą połowę wys­zli bard­zo zde­ter­mi­nowani i próbowali pokon­ać Matusa Put­nock­iego, lecz żad­ne­mu z nich się to nie udało. Poz­na­ni­a­cy również próbowali zdobyć bramkę, lecz nieskutecznie. Dopiero w 64. min­u­cie im się to udało. Tomasz Kędzio­ra dośrod­kowywał z prawej strony wprost na głowę Łukasza Trał­ki, który pewnie pokon­ał Jaku­ba Słowi­ka. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Kole­jorz wygrał z Pogo­nią 2:0 i znów zrów­nał się punk­ta­mi z Jagiel­lonią Białystok.

Lech Poz­nań-Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bram­ki: 34. Marcin Robak, 64. Łukasz Trałka

Żółte kart­ki: 16. Tomasz Kędzio­ra – 81. Ricar­do Nunes

Lech Poz­nań: Matus Put­nocky – Tomasz Kędzio­ra – Jan Bednarek, Maciej Wilusz. Volodymyr Kostevych – Maciej Gajos, Łukasz Trał­ka – Maciej Makuszews­ki , Radosław Majew­s­ki (85. Paweł Tom­czyk), Mihai Radut – Marcin Robak (75. Daw­id Kownacki)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Daw­id Niep­suj, Cor­nel Rapa, Sebas­t­ian Rudol, Hubert Mar­ty­nia (76. Sebas­t­ian Kowal­czyk) – Mateusz Matras, Rafał Muraws­ki (80. Mate Tsintsadze) – Adam Gyurcso, Daw­id Kort, Ricar­do Nunes — Marcin Listkows­ki (64. Seyia Kitano)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.