02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.59min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Pogoń: Kroczyć dalej po mistrzostwo!

Lech-Pogoń: Kroczyć dalej po mistrzostwo!

W 35. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się przed włas­ną pub­licznoś­cią z Pogo­nią Szczecin — z drużyną, z którą od sezonu 2012/2013 Kole­jorz nie może wygrać.

Po raz ostat­ni poz­na­ni­a­cy tri­um­fowali nad szczecini­ana­mi przed trze­ma laty, kiedy to drużynę ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki prowadz­ił tren­er Mar­iusz Rumak. Bram­ki zdobyli wów­czas Marcin Kamińs­ki oraz Alek­san­dar Tonew. W tym sezonie Lech i Pogoń  mierzyły się ze sobą już dwukrot­nie. W obu meczach zespoły podzieliły się punk­ta­mi — zarówno w Poz­na­niu, jak i Szczecinie padły wyni­ki remisowe. Gołym okiem widać więc, że “Por­tow­cy” są drużyną, która spraw­ia Lechowi sporo problemów.

W poprzed­niej kole­jce Lech wygrał w Gdańsku 2:1 z miejs­cową Lechią po bramkach Kaspra Hamalaine­na oraz Szy­mona Pawłowskiego. Pogoń z kolei prze­grała na włas­nym sta­dion­ie z Legią Warsza­wa. Tym samym druży­na ze Szczeci­na straciła już szanse na walkę o europe­jskie puchary i do star­cia z Kole­jorzem będzie mogła pode­jść na więk­szym luzie.

Lech ma proste zadanie — musi po pros­tu wygrać. Wtedy wyni­ki z innych sta­dionów nie będą musi­ały lechitów intere­sować, bowiem zan­im na INEA Sta­dion­ie zabrz­mi pier­wszy gwiz­dek zakończy się star­cie Legii Warsza­wa z Wisłą Kraków oraz Jagiel­lonii Białys­tok z Górnikiem Zabrze.

W niedziel­nym meczu na pewno nie zagra­ją Ger­go Lovrenc­sics oraz Jas­min Burić. Za kart­ki pauzu­ją: Dar­iusz Formel­la, który w Gdańsku obe­jrzał czer­wony kar­tonik oraz Bar­ry Dou­glas (ósma żół­ta kart­ka) wiele wskazu­je na to, że Szko­ta zastąpi na lewej obronie Luis Hen­riquez. W drużynie goś­ci nie wys­tąpi kon­tuzjowany Marcin Robak, który w ostat­nich meczach między Lechem a Pogo­nią nap­suł kibi­com i piłkar­zom gospo­darzy sporo krwi.

Początek spotka­nia o 18:00 na INEA Stadionie.

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.